Kdy to říct partnerům?

Povídání o všem možném i nemožném.
Veru841

Kdy to říct partnerům?

Příspěvekod Veru841 » ned 03. úno 2013 21:17:10

Teď mě to netrápí, jsem single, ale při myšlence že budu někomu koho mám ráda chtít říct, "víš miláčku, mě hučí v hlavě" tak je mi z toho tak trochu mizerně - co si asi bude myslet? Kdy jste to řekli drahým polovičkám a jak na to reagovali? A dokázali mít pochopení? Nebo je lepší mlčet?

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdy to říct partnerům?

Příspěvekod mejla » pon 04. úno 2013 7:52:17

Rozhodně si myslím, že partnerovi je potřeba o tom říct. Samozřejmě to neznamená, že se s někým poznáš a jedna z prvních věcí, co mu prozradíš bude, že Ti hučí v hlavě :) A pokud to ten člověk nepochopí a nebude ochoten udělat kvůli tomu nějaké ústupky, pak ten vztah nemá smysl.

U mě to bylo jasné - řekl jsem to přítelkyni hned ten den a spíš jsme z toho měli srandu. Shodou okolností hned další den odjela na týden pryč, takže jsem si první týden vyžral pěkně sám a je možná dobře, že to se mnou nemusela absolvovat - protože první tři dny jsem měl trochu problém se spaním a byl jsem na tom psychicky bídně. Nicméně teď po dvou měsících, když vidí, že si fakt nedělám legraci a že si kvůli tinnitu beru jednodenní dovolený, abych to jel konzultovat s doktorem v Praze, vychází mi dost vstříc. Třeba se mě ptá, jestli má nechat puštěnou televizi, když vidí, že ještě nespím a tak.

Podle mě je důležitý partnerovi vysvětlit, že to není žádná smrtelná choroba a že tím trpí hodně lidí, pustit nějaký to video a oni to pochopí. Třeba moje mamka mě strašně lituje a pořád se mě ptá, jestli už je to lepší a jak je možný, že vůbec něco takovýho mám a proč zrovna já, když jsem byl doteď zdravej jako rybička... tam je to s tím vysvětlováním horší :D

pacpac

Příspěvekod pacpac » čtv 28. úno 2013 13:11:11

Tak tohle jsem moc řešit nemusela .. s přítelem jsem pět let a tinnitus mám rok, takže to vlastně celé prožívá se mnou. Ze začátku mi byl velkou oporou a když jsem doma upadala do depresí, tak mně tahal na výlety do lesa a na procházky po městě, prostě cokoliv jen abych myslela na něco jiného. Teď už se jen tak občas mezi řečí zeptá jaký tón, že to zrovna slyším a sám vidí, že už mě to zdaleka netrápí tak jako na začátku. To prý byl občas také dost zoufalý, protože nevěděl jak pomoct a po tom co jsem na něj něspočetněkrát vyjela, tak už se bál i zeptat - v té době to až tak nechápal a já jsem nebyla schopná se mu za to vyjetí omluvit - hrozný časy jak pro mně, tak pro něj a celkově pro náš vztah. Jsem ráda, že jsme to v pořádku překonali a klape nám to tak jako dřív.
A je fajn, že s tím nemusím žít sama. Vidím to každý den když jdeme spát - automaticky mi zapne rádio, protože prostě ví, že bez toho mám problém usnout.

to mejla: pokud jde o mamky, tak jsou asi všechny stejné .. jako bych slyšela tu moji - také nechápe proč to mám zrovna já, když jsem nikdy žádný problém neměla a minimálně jednou týdně se ptá jestli je nějaká změna :)

wikxzen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod wikxzen » stř 13. bře 2013 13:24:57

Ideálně to partnerovi říci ihned. A pak aby se partner z toho taky lidově řečeno "neposral" a nelitoval tě každou chvíli, kdy tinnitus udeří. Jak píše pacpac, chce to aktivní přístup a brát to s nadhledem. Ale takhle by to mělo být mezi lidma ve všech oblastech, kde není zdraví 100%.

blaňule

Příspěvekod blaňule » sob 16. bře 2013 17:31:15

Manžel o tom ví od začátku, nyní, když se mi to zhoršilo a já mu každý večer bulela na rameno, že se z toho zcvoknu, mi byl velikou oporou. Ale rodiče o tom nevědí, nechci jim přidělávat starosti.

MartimT

Příspěvekod MartimT » úte 19. bře 2013 14:43:41

Ahoj Veru.
Na začátek, jmenuju se Martin. Já partnerku mám, a ikdyž se snaží, myslím si, že to nechápe. On to nechápe nikdo, kdo to nemá. Většinou to přejdou stylem, to se ti jen zdá, nebo to se dá výdržet. nechci si stěžovat, ale opravdu, kdo to nezažil nepochopí.

Zpět na