Usínání

Povídání o všem možném i nemožném.
blaňule

Usínání

Příspěvekod blaňule » pon 29. dub 2013 12:00:27

Ahoj, napadlo mě, že bychom se zde mohli podělit o zkušenosti a fígle, jak s tinnitem usnout. Já jsem to dříve dělávala tak, že jsem se nechala uklimbat u filmu, pak vypnula laptop a usnula. Teď jsem na AD (diagnostikovaná opravdová deprese, nikoliv z důvodu tinnitu, ale kdo ví:-) ), takže spím dobře, ale už teď přemýšlím, jak budu potom bez nich usínat.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: Usínání

Příspěvekod mejla » pon 29. dub 2013 12:49:47

chce to neustále nad něčím přemýšlet, třeba nad tím, co budeš dělat zítra, to jediné pomáhá a tinnitus v tu chvíli neslyšim

blaňule

Příspěvekod blaňule » pon 29. dub 2013 13:00:56

Jj, to je také dobrý, já tomu říkám, zastrčit ho do šuplíku. Přesto ale byly noci, kdy jsem si musela vzít prášek, protože byl pro mě velmi rušivý a do šuplíku se mu nechtělo:-)

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pon 29. dub 2013 13:13:28

je to zvláštní, člověk ho fakt neslyší a jakmile si to uvědomí, tak je v mžiku zpátky :)

blaňule

Příspěvekod blaňule » pon 29. dub 2013 13:28:04

no a mě se dařilo i to, že jsem na něco myslela a do toho dokázala ještě sledovat to ticho za myšlenkou, ale jakmile jsem si řekla, je tam vlastně ještě? a tu myšlenku jsem pustila, tak tam zase byl. Je to fakt záhada. Stává se mi to i při čtení v tichu, jakmile se zasoustředím na četbu (což tedy je náročné), tak je pryč. A pamatuji si, že v lednu jsem řešila jeden menší zdravotní problém a to jsem si fakt na něj ani nevzpomněla a ani ho neslyšela. Chce to opravdu zaměstnávat mysl, mít koníčky, a pořád se něčím zabývat.

Topeko

Příspěvekod Topeko » pon 29. dub 2013 18:06:49

Předně to chce se trochu hýbat.Když sportuju a jsem mírně unaven,tak se mi usíná lépe.Mám doma rotoped,jedu tak půl hodiny,pak se osprchuju a to se to usíná.Když to ale nejde,tak si pustím do sluchátek radio z mobilu a poslouchám,až usnu.Ovšem někdy je problém,že si na mobil lehnu a vzbudím se.Pak už nezaberu.Tak jbu na televizi a druhý den jsem jako blbej.Co se ale dá dělat.

DolaR

Příspěvekod DolaR » čtv 30. dub 2015 0:53:51

Mě taky pomáhá většinou hudba ve sluchátkách? mimochodem pouštíte si hudbu co posloucháte nebo něco uklidnujícího? Možná to vypadá divně, ale u zvuku pračky se mi daří usínat :D

https://www.youtube.com/watch?v=RZ_FgwTanx0

Vzpomínám si, že když jsem byl malý, tak sem rád trávil čas u pračky a u toho usínal :D

Karolina

Příspěvekod Karolina » čtv 30. dub 2015 11:57:02

DolaR píše: Možná to vypadá divně, ale u zvuku pračky se mi daří usínat :D
Vzpomínám si, že když jsem byl malý, tak sem rád trávil čas u pračky a u toho usínal :D

No, to si delas srandu! Ja mam sousedy, co za moji zdi loznice maji pracku a jeste pred mojim teckem jsem jim prakticky zakazala se ji od pulnoci do osmi do rana dotykat :D ... Oni totiz meli tendenci pouzivat hlavne eco prani, kdy vam pracka jede pres noc!! Ja to ale slysela, a to i se spunty! Neznam nikoho, kdo by byl tak vysazeny na ticho jako ja. Odhlucnila jsem i vsechny okna, i kdyz to ani nebylo treba. V loznici mam dokonce okna dve, jedno za druhym :lol: ... Ted je mam oboje otevrena, a vzdy doufam, ze mi do loznice dolehne srum z dalnice, ktera je asi 1 km daleko. Nejhorsi jsou vikendy, to neslym nic, ani kdybych vylezla na strechu! Ale jisti mi to malej budik... Jestli jsem se diky tecka neceho neprijemneho zbavila, tak to je ta fobie z rusivych elementu pri usinani. Kdyz jsem neco zaslechla, zacalo mi busit srdce, a mela jsem problemy usnout. Takze se fakt divim, ze jsem ten zacatek zvladla bez prasku, at uz na mozek ci na spani. Hudbu jsem zkousela, i jakesi vypravece pribehu, ale vzdy me to rusilo. Nejlepsi je, jak rika Mejla, nad necim premyslet, necim co me bavi, zajima, na co se muzu tesit... Pozitivita a odreagovani mi to tecko utlumilo, i kdyz jsem ho pri usinani slysela. Ted jej slysim uplne minimalne. PS: Sousedy taky, pres noc uz ani nesplachujou :P

zuzka212

Příspěvekod zuzka212 » úte 11. srp 2015 23:14:02

Mam to jinak. Kdyz nemuzu usnout, unavim se divanim na internet v mobilu a kdyz se oci klizi pak usnu hned. Pokud primo na neco jen myslim ve tme, neusnu a prevaluji se hodiny. Je to vsechno reseni problemu, ne priciny T. Sport nezabira ani nejake zamestnavani. Je to pouze docasny stav kdy to nevnimate ale je to tam stale.

mart
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mart » sob 21. lis 2015 6:19:47

Ahoj. Mám velké problémy se spánkem už 10let, kdy jsem měl vážný úraz mozku a od té doby mám také tinnitus. Diagnózu mám složitější, proto asi větší ovlivnění spánku. Doktoři se vůbec nechytají, musím si pomáhat sám. Troufnu si tvrdit, že hlavní příčinou mé nespavosti je tinnitus.
Depresi mám jako důsledek únavy z nespavosti. Bez prášku neusnu - mě dobře funguje Melatonin 3mg - na usnutí mi stačí půlka. Kvůli našemu jinak velmi dobrému lékařství, musím kupovat přes eshop na Slovensku. Hledám někoho se společnými problémy nespavosti z tinnitu, kdo chce občas pokecat o životě - může to pomoct.
Pro lidi není obtížné přijmout nové myšlenky, ale zapomenout na staré.

Hanna

Příspěvekod Hanna » úte 16. úno 2016 20:19:37

Mně pomohl hodně Seropram + mám puštěný celou noc PC se "zvuky deště". Už jaktžtakž spím, ale byla doba, kdy jsem spala jen hodinu, dvě... a přitom ještě snad každou čtvrthodinku vzhůru... a pak jsem šla do práce :-(

michal

Příspěvekod michal » ned 28. úno 2016 19:44:09

To Mart :
Hanna a dost lidí odsud, včetně mě mají dobré zkušenosti s braním léků na bázi sertralinu ( Seropram, Zoloft, Asentra, atp. ) z kategorie antidepresiv typu SSRI.
Jedna z hlavních funkcí těchto AD je udržet v organismu dostatečnou hladinu serotoninu, který je mimo jiné důležitá látka pro kvalitní spánek. Zjednodušeně tento typ AD srovná do normálu narušenou architekturu spánku a to je pro život to nejdůležitější. Ono je to začarované kolečko tinnitus, nespavost, deprese - ještě větší vnímání tinnitu - ještě větší nespavost - ještě větší deprese - ......
Můžeš to řešit i bylinkami, alternativní medicínou, ale v okamžiku, kdy je tvůj problém s nespavostí a depresí za určitou hranicí pak už nemáš moc na výběr.
Existuje poměrně dost lidí, kteří AD odmítají. Ať už z přesvědčení nebo jsou ovliněni názory třeba z internetu. Záleží na tobě co zvolíš.

Omlouvám se za pozdní reakci.

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » pon 29. úno 2016 14:58:33

Já bych si dovolil doplnit své zkušenosti s nespavostí. AD mi ani po cca9měsíčních zkouškách 10druhů Ad od psychiatra nepomohlo spíše naopak. Doktoři konstatovali, že to prostě tělo nebo spíš mozek odmítá.. Nevím. Tak po poradě a mnoha sezeních u psychologa jsem se postupně naučil spát asi takto: Na PC práci končím nejpozději v 20max 21hod. Pak zalezu do postele a pustím si TV přes sluchátka(zvuk je čistější a lepší, neruším ani okolí) uklidňující program. Při poslechu přes sluchátka daleko méně vnímám tinnitus. MUDr.Veldová mi doporučila ne špunty, ale klasická kulatá. Mě vyhovuje přírodovědné seriály, historie apod. Asi po 2hod dojde k uklidnění mozku a pociťuji , že bych mohl usnout (občas i klimbnu krátce). No a mezi 23. a 24.hod to vypínám a v poměrně krátké době se mi daří usnout. Z počátku jsem se budil po 2 až 3hodinách. Nyní mi to vydrží až do rána. Většinou je spánek i hlubší, že se probudím odpočatý. Nyní si i dovolím třeba sklenku vína na noc co dřív nešlo , brzo mne to probudilo a do rána hrůza. Teď už to jde(nechci to zakřiknout)..

Roman

Příspěvekod Roman » pát 04. bře 2016 22:34:34

ja som prisiel do takeho stadia,ze beriem to tak ze piskanie a randal v uchu ked zaspavam,beriem uz tak nejak ako samozrejmost,vobec mi nevadi,mam dojem,ze keby som mal zrazu zaspavat bez tecka,asi by mi to aj chybalo,proste mozog mi zacal brať ten zvuk akoby prirodzeny pri zaspavaní.a zvlastne je,ze inak som dost haklivy na zvuky pri usinaní,napr.ak prsi a kvapkaju kvapky na okno,ide ma slak trafit od jedu,ale tecko mi uz neva.

Karolina

Příspěvekod Karolina » ned 06. bře 2016 22:55:48

Ja jsem v dobe tinnitu objevila pro me naprosto genialni vec! V dobe, kdy jsem se z tecka "lecila" me u kasy zaujal "ekologicky odpuzovac na komary". Doma jsem zjistila, ze ta vec do zasuvky vydava zvuk, pred kterym komari udajne utecou. Byla jsem nastvana, protoze jsem uz mela vlastni zvuky v usich, a o nove nemela zajem... Kdyz jsem to ale poslouchala... (je to vlastne neprerusovany ton podobny tecku 8-) ...), tak jsem neslysela ten muj, a napadlo me, ze u toho zkusim usinat. Moje tecko nebylo nijak silne (a ten akusticky rusic ma i volitenou intenzitu zvuku), takze jsem konecne usinala bez toho, aniz bych poslouchala, jak "jsem na tom" tu danou noc... Neresila jsem, jestli je to lepsi, ci horsi! Proste jsem si poslouchala cizi zvuk, jako bych ja zadne tecko ani nemela... A kdyz jsem jej pres den moc neslysela, a konecne uz ani v noci, tecko se utisilo doztracena... Spim s tim doted! ;) ... PS: na komary ale nefunguje!!

Zpět na