Testy v čechach s AM-101

Povídání o všem možném i nemožném.
Roman

Re: Testy v čechach s AM-101

Příspěvekod Roman » ned 18. kvě 2014 14:23:09

Nie,akutrauma nie,nemal som nic take,co by sa dalo za to povazovat.Nieco mi stale vravi,ze tazke cviky na chrbat s tazkou vahou mi pomozu,nevem,mam take nutkanie.B vitamiy ako tbl neberiem,ale zjem denne aj 400g ovsenych vlociek,tam je B vitaminu tusim dost.Ale mozem ho doplnit napr.klasickymi kvasnicami,ale za lyzicku denne.V tyzdni idem pre kotvicnik aj,tak dufam,ze by mohol mat zaber,ako u tych tinitakov co to spominali.

Gebora

Příspěvekod Gebora » pon 09. čer 2014 0:08:53

Ahoj.. Ako sa ti dari?:).. Pomaha kotvičník? Ja som nakoniec zistila,ze zlepšenie som mala z n-acetyl cysteinu.. To sa asi týka hlavne nás, akutraumakov a ludi co maju T po ototoxických liekoch.. Ale kotvičnik som pit neprestala:).. je super.. Mam pocit,ze po nom lahšie zhadzujem kila a tak isto citim aj estrogénove čaro tohto elixiru:)

Roman

Příspěvekod Roman » pon 09. čer 2014 9:00:09

No ja ho davam teraz len od piatka,lebo som na to uplne zabudol,ze ho mam ist kupit :)
takze len 4ty den je dnes.Tak o nejakych 7dni mozem poreferovat.Ale nemam tie listy,mam kvapky len,listy su vraj ale lepsie a vyvarit ich.A ja ze to ma len na chlapov ucinky,testosteronove:)

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » úte 17. čer 2014 11:20:04

Gebora píše:Tak to naserie.. Aj ja počujem šum a ine tony.. Teda rozne druhy piskotu.. A tiez na ten šum som si uz zvykla.. Len ten piskot a este ak je nekonštantny, to cloveka serie.. Inak testy v čechach sa maju vraj spustit niekedy v juli/auguste.. Tak by som si priala,aby sa na nich mohli zučasnit aj ludia zo slovenska...

Ahoj Geboro, chtěl bych se zeptat, kde se dá zjistit něco ohledně těch testů? Tinnitus jsem si taky přivodil na koncertě. Mam to necelé 2 měsíce. Zatím jsem absolvoval kapačky a práška jako ostatní. Případně díky za odpověď.

Gebora

Příspěvekod Gebora » pát 20. čer 2014 0:27:13

Ahoj
Tak som vypatrala zdroj.. Ma to byt v Thomayerovej nemocnici v prahe.. Neviem vsak kedy.. Vzdy ked tam volam,tak mi povedia nieco ine:P.. Naposledy mi povedali,ze najskor na jesen.. Skus tam zavolat..
A ako sa mas? Mne po akutraume iba sumelo... Uplne sa to dokaslalo s antidepresivami... Drzim palce:) ..

Gebora

Příspěvekod Gebora » pát 20. čer 2014 0:56:50

A prepač.. Je vela hodin:).. Info o tých testoch: aurismedical.com alebo tinnitustalk.com.. tam v jednom vlakne dokonca píšu/alebo skor uz nepíšu ludia dojmy zo svojej učasti na testoch.. kazdopadne my sme cielova skupina čislo jedna a vyzera to tak,ze ziadne extremne vedlajsie učinky tam niesu okrem dočasneho zhoršenia sluchu a tinitu.. snad stoji za pokus vyskusat:)

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » čtv 26. čer 2014 20:14:47

Ahoj Geboro, díky za informace. Zkusím si něco z těch stránek přeložit, případně zavolat do nemocnice, co mi řeknou. A jak oni shání lidi na ty testy? Potřebují přece nějak to dát vědět, že potřebují dobrovolníky s konkrétním postižením na testy. To by snad měla proběhnout někde nějaká informace.
Já se ráno po koncertě vzbudil a slyšel jsem monoskop v levém uchu. Už jsem tušil, že bude něco špatně. Na netu jsem pak našel informace a bylo mi jasné, že je to blbé. Dal jsem si dáreček k svým 53 narozeninám. Po kapačkách se mi to o něco ztlumilo, ale tam jsem i zjistil, že to mám i v pravém uchu. Sice o něco méně, naštěstí to vnímám míň. Začal jsem pít kotvičník jak jsi tu psala a přešlo mi to z pískání do šumění, což je lepší a řek bych, že je to i slabší. Nejhorší jsou obavy, aby se to nezhoršilo. Zatím ahoj

Gebora

Příspěvekod Gebora » úte 01. črc 2014 0:14:59

Ahoj.. to som rada,ze citis progres.. verim,ze to bude este lepsie,ked sa ti to takto vyrazne zacalo zlepsovat.. Ja mam 26 a niesom si ista,ci sa mi moj zivot s T bude pačit.. Kiez by to bola len nejaka lekcia...

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » pon 07. črc 2014 19:48:25

Ahoj Geboro, je to hrozné, že to postihuje lidi a vás mladé nevyjímaje. Nedovedu si představit, že bych to měl mít takhle brzy. I teď mě to děsí, aby se to nezhoršovalo. Nedá se s T moc soustředit. Chodil jsem na angličtinu, ale musel jsem toto nechat. Snad se k tomu vrátím. Ty zřejmě umíš anglicky dobře. Našel jsem, na těch stránkách jak jsi poslala, že se tam v angličtině diskutuješ. Jediná naděje je, že se snad podaří najít lék. Ještě jsem se chtěl zeptat. Překládal jsem si co se píše na stránkách výrobce AM-101. Píše se tam o placebu? To znamená nějakou náhradu léku? A proč se to dělá?

Gebora

Příspěvekod Gebora » úte 15. črc 2014 1:10:20

Ahoj Vasek.. prepac,ze az takto pozde odpisujem.. Ani moja angličtina nieje super, ale snorenie po forach celkom zabera na skill:)..S tym liekom by to bolo celkom spasenie.. Placebo sa tiez aplikuje, aby odlišili skutočny efekt od placebo efectu a nakoniec tieto dve skupiny porovnali.. Aby predvidali mieru domyslavosti a rozoznali skutočny efekt od tej domyšlavosti:) Placebo nic nerobi.. Alebo aspon to predpokladaju:)..
Ako sa mas? Ja po dhodobom uzivani kadecoho registrujem zlepsenie.. Sluch mam o cosi lepsi.. Aj ten t mozno trosicku.. Mam pocit,ze kotvičnik pomohol aj mne.. Plus si davam aj ine bylinky.. Rhodiolu rose,Gotu kola,Vincacora.. Neviem zarucit,do akej miery su učinne,ale za pokus nic nedame:).. Ak si mal akutraumu,tak mne tiez pomohli N-acetyl cystein a magnezium-hlavne nie oxid..
drzim palce..

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » pon 21. črc 2014 12:06:39

Ahoj Geboro, díky za odpověď. Tak s placebem je mi to teď jasné. To je ale pak blbé, kdyby se člověk dostal na testy a pak na něj vyšlo placebo. Jak jsem si překládal, tak je to spojeno i s určitým rizikem a pak nic. Sice i u těch co dostali placebo bylo zlepšení, ale jen pár procent.
S T je to jak kdy. Minulý týden mě to dva dni trápilo. Nevím proč. Dal jsem si 3 malá piva, že by to bylo tím? Jaké ty máš zkušenosti s nějakou sklenkou alkoholu? Nejklidnější to mam po ránu, jak píšeš i ty na fóru. Ale míval jsem to tišší po ránu. Pak přes den to pak o něco zesílí a spíš to píská, což je horší. Je to hrozné. Nedovedu si představit, jak to bude dál? Zvykneme si? Co je teď zvuků co mi začaly vadit.
Ty jsi psala, že ti barokomora pomáhala? To mi doktor nenabídl. Jsem z Českých Budějovic a v nemocnici jí taky mají. Na jiných fórech tam někdo psal, že se mu to v barokomeře zhoršilo, tak mam i obavy. Myslíš, že bych se o ní měl zajímat? Čas běží a už to bude 3 měsíce, co jsem si to přivodil. Ty to máš dost nastudované. My, po akutraumatu jsme si zničili vlasové buňky, či co se nám tam stalo? Viděl jsem fotky na nějaké stránce o zničených vlasových buňkách. S konstatováním, že se neregenerují, což je dost blbá informace. Je to vůbec léčitelné? Jak píšeš o NAC, to kupuješ v nějakém cizím e-shopu? Magnezium jsem také zkoušel brát, ale začaly mě z toho bolet zuby bez nervů. Musel jsem toho nechat. Nevím proč? Ani nevím, že jsou nějaké druhy hořčíku, jak píšeš. Oxid ne, co by to mělo teda být? Já také popíjím čaje. Na nějakém fóru jsem našel příspěvek (dotyčný byl slovák), že mu pomohlo, když navštívil léčitele Pavla Šímu (bydlí u Prahy). Měl T hodně hIasitý a po 2 měsích a týdnu pití čajů, že se mu to rapidně snížilo. Tady jsem našel taky starší příspěvek od někoho, že ho navštívil a T se mu na půl roku ztratil. Nepsal tam, jetli pil čaje stále, nebo s tím přestal a pak se T vrátil? Taky jsem si tam zajel a nafasoval čaje. Mělo by to mít vliv na celkové zdraví. Tak jsem si říkal, že když už nic, tak aspoň mi to pomůže na něco jiného. Měl jsem problémy i se žaludkem. Přestal jsem pít kávu, omezil pivo a jídlo. Na žaludek už nemusím brát pášky. Podařilo se mi dát dolu 10 kg. Budi pít dála a uvidím. Ještě jsem se chtěl zeptat. Nemáš zkušenost s delším cestováním v autě. Máme jet do Chorvatska na dovolenou a mam obavu, aby mě to nezlobilo. Taky se drž a věřme, že bude líp.

Gebora

Příspěvekod Gebora » ned 17. srp 2014 19:40:44

Ahoj
Prepac,ze az takto pozde odpisujem.. Barokomoru ti moze asi kazdy len odporucit.. Mas to este kratko,tak ti drzim palce.. Velka sanca,ze ti to este prejde:).. Neviem,ci to spravne chapem.. Ale ak sluchova bunka uplne neuhynula,tak sa zregenerovat moze.. Alebo aspon sa moze upravit jej poskodeny metabolizmus,na zaklade ktoreho sa vysiela glutamat do mozgu.. ak to cele spravne chapem.. Inak mne sa tiez začali extremne kazit a boliet zuby,ako som zacala brat rozne doplnky.. Neviem,ci je to prave magneziom.. V priebehu kratej doby ma rozbolili 3 zuby.. Roky som taketo problemy nemala.. Beriem inak vysoke davky magnezia.. Brala som citrat.. ALe dost mi drazdil zaludok.. Asi prejdem zase spat na laktat.. Oxid ma velmi slabu vstrebatelnost.. Niekde na nete by o tom mali byt tabulky vstrebatelnosti magnezia..
Ten nac inak tlmi glutamat a zaroven chrani sluchove bunky pred dalsim sposkodenim.. Ja si kupujem doplnky z iherb.com ,lebo napríklad ten nac na slovensku 6-10tabletiek stoji nehorazne peniaze.. S alkoholom mam velmi zle skusenosti.. Minule som so znamym stiahla skoro tri flase vina a piskalo mi v usiach 3 dni.. Uz som sa bala,ze sa to pernamentne zhorsilo,.. Ako sa vravi,..vsetko zle je na niečo dobre.. Prestala som kvoli t fajcit.. a to som fajčila od 16 krabičku za den.. Pride to mozno ako vymysel,ale bohuzial to naozaj bolo tak:( Z cestovania mam tiez obavy.. Ja sa chranim stuplami do uši a davam si vacsie davky magnezia a NAC-u,ked mam byt vystavena hluku.. V septembri mam ist na svadbu.. Celkom sa netešim:)...
Ako sa mas? Je ti lepsie? Ako s tým bylinkárom?
Inak pre povzbudenie: chodim do jednej bylinkarne v mojom rodnom meste a pani predavačka mi vravela,ze mala T od roku 2007.. a uplne jej zmyzol tento rok.. Ja uz mam T pomaly rok.. stracam nadeje,ak mam pravdu povedat.. zacinam byt skepticka.. Lebo ako sa snazim,nic nepomaha.. Ale očividne tu nadej stale je..

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » čtv 21. srp 2014 11:57:59

Ahoj Geobro, díky za odpověď. Nemusíš se omlouvat, je to dobrovolné si tady vyměňovat info . Asi ten hořčík bude na ty zuby mít vliv, když máš problémy taky. Mně to teda působilo na zuby bez nervů. Jeden mi musela doktorka znova otevřít a začít léčit. Ten se neuklidnil. Začnu pomalu hořčík zase zkoušet, ale v menších dávkách a po dovolené si objednám NAC. Uvidím, co to se mnou udělá. S alkoholem to na netu píšou, že to není dobré. Sama s tím máš negativní zkušenost. Já si dám max 4 malá piva. Tak nevím, jestli to může být i tím. Byl jsem zase na kontrole u doktora na ORL a docela mi vadí, když mi dělá audio. To mi potom T přejde ze šumění do pískání. Teď mi to nějak přetrvává už týden. Říkal jsem mu o barokomoře a nějak na to nereagoval. Tak asi zajdu za svým obvodním doktorem, jestli by mi to nenapsal on. Ještě jsem u něj nebyl, co jsem T dostal. Tak se snad nenaštve, že za ním jdu, když něco potřebuji. Bylinky piju stále a hlavně doufám. Na můj žaludek a pár neduhů co mě trápily to má vliv dobrý. Ještě zapracovat na T a byl bych šťastný. Tak budeme doufat, že by se to mohlo někdy spravit jako té paní co jsi psala. To ho taky měla dlouho. Hlavně, aby se nám to nezhoršovalo, jenom zlepšovalo. Někdy si říkám, jestli to není i nějaká reakce těla na to, jak se k němu chováme. Já s tím žaludkem měl dost dlouho problémy a nedokázal jsem s tím něco dělat, něco si odpustit. Jen jsem na to bral prášky. Když se dostavil T, tak to najednou šlo. Ty jsi taky přestala kouřit, jinak možná ne. Asi v tom něco bude.

Jinak sdílím tvé obavy, že to neodejde. Dost to člověku změní život. Už asi nepůjde žít jako před T. Občas jsme zašli na ples, silvestr. Tam je vždy větší hluk. Co to udělá s T? Můj švagr hrál na bubny. Nikdy jsem to od něj neslyšel, že mu píská v uších. Když se mi to stalo, tak mi to říkala tchýně, že mu taky píská. A on se teda vůbec nešetří. Pije dost, proti hluku se vůbec nechrání, když na chatě něco dělá. Jezdí sanitou, takže je v autě hodiny a tvrdí, že se mu to výrazně nehoršilo. Mění to prý spíš zvuky, jednou to píská, šumí nebo tepe. I můj kluk za mlada jezdil na koncerty a tvrdí, že mu v uších taky píská. Myslel si prý, že je to normální. Na to, že jsem o T do doby, než jsem ho dostal vůbec nevěděl, jsem zjistil, že T má několik lidí v mém okolí. A někteří už roky. Ale většinou s tím nic nedělají. Jsem zvědavý, co mi s T udělá cesta autem na dovolenou. Vezmu si sebou špunty do uší, ale mít je 8 hodin v uších se mi nechce.
Měj se pěkně ahoj Vašek

Zpět na