Lidé z Plzně a okolí

Společné akce, srazy, přednášky či diskuze z očí do očí.
Michaela

Lidé z Plzně a okolí

Příspěvekod Michaela » pát 21. lis 2014 21:14:41

Zdravím Vás všechny.Mám stejný problém s tinnitem, již řadu let a ráda bych se seznámila s někým, kdo má stejný problém.Je tu někdo z Plzně a okolí, kdo by se chtěl sejít a předat si osobní zkušenosti? :mrgreen:

Gebora

Re: Lidé z Plzně a okolí

Příspěvekod Gebora » sob 22. lis 2014 11:27:37

Ahoj
Možno niesom ta osoba, o ktoru sa práve zaujimas, ale aj tak by som sa ta chcela spýtat,ci poznas pričinu svojho tinitu? Menil sa ti nejak počas tých rokov? K lepšiemu alebo horšiemu?

Adriana

Příspěvekod Adriana » ned 23. lis 2014 11:31:45

Gebora ty si odkiaľ zo Slovenska ? Ja som z BA. Rada by som zorganizovla nejaké stretko aj u nás.

Michaela

Příspěvekod Michaela » ned 23. lis 2014 16:27:47

Ahoj lidičky. Já mám bohužel od 18 let závratě a trochu i zhoršený sluch ale těžko zjistit, zda mám sluch zhoršený až po těch závratích nebo už vrozenou ztrátu. Můj tinnitus je tedy nevyléčitelný, neboť je v důsledky poškození vnitřního ucha. A vy víte?

Roman

Příspěvekod Roman » ned 23. lis 2014 20:17:30

Adriana píše:Gebora ty si odkiaľ zo Slovenska ? Ja som z BA. Rada by som zorganizovla nejaké stretko aj u nás.

Gebora je myslím,vychodniarka ;)

Gebora

Příspěvekod Gebora » sob 29. lis 2014 2:48:54

Tak to mi je luto.. A betahistin ti na zavrate nepomaha? Znama ma zavrate po facke,aj tinitus.. A jej betahistin na zavrate zabera.. Na tinitus bohuzial nie.. Ano.. Ja som zo slovenska:D... Zo stredneho.. Ale zijem v Košiciach:).. Nemala by som nic proti stretku:).. Len je to asi problematicke,ak sme z opačných stran SR... Teda aspon mna sa to týkat nebude...

Ja mam tinitus po akutrame a ototxických liekoch-antidepresivach, ktore mi boli odporučene na moj zly psychicky stav odborníkom z ORL...

Michaela

Příspěvekod Michaela » sob 29. lis 2014 12:48:12

Ahoj Geboro. Závratě se dají úspěšně vyléčit ale je to běh na dlouhou trať. Já tím trpím už 6 let a vše kromě tinnitu a zhoršeného sluchu bylo v pořádku ale jsem po porodu a hormony udělali své a závratě se vrátily. Já dostala nedávno od své psycholožky antidepresiva kvůli jiným problémům a tinnitus se zhoršil a nový zvuk už nechce zmizet :( Mám krásnou, zdravou dcerku a hodnýho přítele a tinnitus mi to štěstí kazí :(. Já bych chtěla ráda poznat někoho se stejným problémem a doufám, že brzy se uskuteční nějaký ten sraz pro více tinnitářů :)

Gebora

Příspěvekod Gebora » sob 29. lis 2014 17:32:28

Ahoj Michaela.. To som rada,ze je tu pre teba nadej.. Drzim ti palce..Ja som mala po antidepresivach aj zavrate a viem,ze to nieje nic prijemne.. Ale presli.. Ja som tie antidepresiva brala ale asi mesiac,lebo som nevedela,ze zhorseny stav moze suvisiet s týmito liekami.. Vlastne som vobec nevedela o pojme ototoxicke lieky.. A zjavne ani doktori nie..Alebo ho maju len niekde v knizke napisany..
Skusala si hyperbaricku komoru? Ako dlho uz mas zhorseny stav po AD? Ja som brala AD v januari tohto roku... Mas s tým skusenosti,ze sa ti T casom zlepsil?

Inak k tomu tinitu a stastiu.. Ja som si az teraz uvedomila,aka som bola stastna.. Nebyt tinitu,tak moj zivot je skvely.. Nebyt vsak tinitu,vzdy by som po niečom tuzila.. Lebo som hamizna:),, Takto chcem len jedno-dockat sa jedneho z najstastnejsich dni mojho zivota a to jest,ked mi tinitus prejde..

Michaela

Příspěvekod Michaela » ned 30. lis 2014 12:08:53

Ahoj Geboro. Já antidepresiva beru skoro 2 měsíce a už je to daleko lepší. Mě se ty závratě vrátily po porodu ale zjistila jsem, že to souviselo s krční páteří, jak nosím malou. Zítra začínám rehabilitace, tak snad se to dá zase do pořádku, tak jak tomu bylo dřív. Pro mě je co se zdraví týče důležité, aby se ten sluch dál nezhoršoval. Co se týče tinnitu, když zůstane na intenzitě co je teď budu jen vděčná. Počítat s tím, že to odezní je asi zbytečné, ikdyž naděje umírá poslední. Já nezkoušela vlastně nic, protože podle mudr. je to zbytečné. Beru betahistin na závratě a má to i tlumit pískání.

Zpět na