Stránka 1 z 1

Notched Music Therapy

Napsal: čtv 06. čer 2013 16:46:43
od michal
Notched Music Therapy

Vrubová zvukové terapie je léčba, která údajně snižuje hlasitost tinnitu. Může mít dvě formy - hudební nebo bílý šum. Obě dvě formy pracují na principu, že se zvuk "ořeže" na frekvenci vašeho tinnitu a tím jsou zatěžovány sousední frekvence. Něco jako u ACRNM, ale trošku jinak.

Obrázek

Asi existuje více druhů této terapie, ale zatím budu pracovat jen s jednou, z které jsem čerpal a to Tailor made notched sound therapy
Zmínka o ní je i na straně 18 ( session 1) a straně 59 ( P37 ) abstrakt ze 7.MKT ( Valencie, květen 2013 ).

Protože někteří z vás projevili zájem o tuto metodu, tak v dohledné době sem dám překlad abstrakt a návod jak si zvukovou stopu vytvořit samodomo. Zatím samodomo tvoření je k dispozici jen pro MAC OCX, ale v dohledné době by snad mohlo být i pro Windows.

Další informace:

Tinnitus a hudební terapie

Individuální navržena hudební terapie může snížit úroveň hluku, který slyší lidé trpící poruchou sluchu zvanou tinitus. Zjistili to němečtí vědci z Westfälisch Wilhelms-Universität Münster, kteří své výsledky publikovali v časopise Proceedings of the National Academy of Sciences.

Odborníci rozdělili 37 pacientů s chronickým tinnitu, kteří však netrpěli žádnými jinými sluchovými problémy, na tři skupiny, přičemž jedním nabídli terapii s upravenou hudbou, dalším neupravenou hudbu a poslední skupině standardní léčbu. Při terapii s upravenou hudbou odstranili z oblíbených skladeb pacientů tóny, jejichž frekvence se shodovala s frekvencí hučení v uších. Po roce, během kterého pacienti poslouchali takto upravenou hudbu v průměru dvanáct hodin týdně, se u nich projevil výrazný pokles hučení v uších ve srovnání se skupinou, která poslouchala neupravenou hudbu. Experti předpokládají, že odstraněním tónů se stejnou frekvencí jakou má hučení v uších se snižuje mozková aktivita a následně i vnímání tohoto hluku. Tinnitus je porucha sluchu známější pod laickým označením hučení v uších. Obecně se definuje jako vnímání zvuku, který má původ v hlavě. Ještě donedávna si experti mysleli, že tento stav mají na svědomí problémy s ušima. V současnosti však převládá názor, že tinnitus vzniká v mozku, což dokázali i nejnovější výzkumy. Předpokládá se, že chronickým typem této poruchy trpí jedno až tři procenta populace, přičemž způsobuje výrazné snižování úrovně kvality života.
Vědci identifikovali část mozku, kde tinnitus vzniká

Američtí vědci z Henry Ford Hospital v Detroitu zjistili, že pomocí magnetoencefalografie se dá určit, která část mozku se aktivuje při poruše sluchu zvané tinnitus. Tinnitus je porucha sluchu známější pod laickým označením hučení v uších. Obecně se definuje jako vnímání zvuku, který má původ v hlavě. Ještě donedávna si experti mysleli, že tento stav mají na svědomí problémy s ušima. V současnosti se však předpokládá, že tinnitus vzniká v mozku. Odborníci proto podrobili 17 lidí trpících touto poruchou a deseti bez ní magnetoencefalografii, která zaznamenává velmi slabé magnetické pole uvnitř mozkových buněk. Během pokusu jim pouštěli různé zvuky a přitom dělali sken mozku. U pacientů s hučením v jednom uchu odhalila magnetoencefalografia zvýšenou aktivitu ve zvukovém centru na opačné straně mozku. U lidí s oboustranným tinnitu se aktivita zvýšila v obou hemisférách, ale nejvyšší byla na opačné straně než bylo ucho se silnějším vnímáním „šumu“.

Re: Notched Music Therapy

Napsal: stř 18. zář 2013 8:08:22
od mejla
V tomhle článku je krátký popis této metody.

Re: Notched Music Therapy

Napsal: sob 31. říj 2015 12:44:20
od Dara007
Už je to dlouho co jste to tady dali, je o této mětodě nějaká změna? Připadá mi zajímavá. Dá se to udělat i tady?

Re: Notched Music Therapy

Napsal: ned 01. lis 2015 17:38:18
od mejla
Mrkni sem (AJ), je tam i návod, jak si to zařídit podomácku. Jinak tuto metodu nijak nesleduji.