AM-101

Informace o probíhajících výzkumech, klinických studiích a nových metodách léčby tinnitu.
Gebora

AM-101

Příspěvekod Gebora » pon 17. bře 2014 17:57:08

Ahojte...
V Čechach pravdepodobne budu prebiehat testy s novým liekom AM-101...
http://tinnitus-study.info/
http://www.aurismedical.com/ -link spoločnosti,ktora to vyvija. Tu su informacie o lieku...

Testy su pristupne všetkým, čo maju tinnitus menej ako rok a urcite podmienky vzniku.. Medzi hlavnými je akutrauma, tinnitus ako nasledok po viroze...
Latka sa aplikuje do jedneho ucha a je 30percentna pravdepodobnost,ze dostanete placebo.
Rada by som sa na tieto testy prihlasila, len neviem kde a kedy. Kedze auris medical este nezverejnil blizsie podrobnosti. Asi je to len v príprave. Obavam sa však,ze budem mat urcite problemy, kedze niesom občianka ČR. Mozno s poistným. Neviem. Preto by som si to chcela dopredu nejak zariadit,ak sa bude dat.
Zarovnen je to prilezitost pre vsetkých,čo maju tinnitus menej ako rok. zatial sa liek označuje ako liek na akutny tinnitus..
Utrpela som akusticku traumu na koncerte v Prahe (13. novembra 2013). Stala som pri reprakoch. Od vtedy sa mi to zhorsilo dva krat-na vine boli antidepresiva a zhorsil sa mi stav aj po prvom uziti kortikoidov. Ake mate skusenosti s akutraumami? Moze sa aj po takom dlhom čase tinntitus zmiernit alebo vymyznut?

Niečo o mojom tinnite: prv som počula len šum, potom po kortikoidoch prerušovane piskanie v lavom uchu a po antidepresivach niečo ako vlak v lavom uchu a preuršovane piskanie tiez... Takze počujem viac tonov... Ako ste na tom vy so svojimi akutraumami?:)

Pekny den Vam prajem...

Gebora

Re: Clinicke testy v čechach s latkou AM-101

Příspěvekod Gebora » úte 18. bře 2014 20:35:36

Zabula som gro mojej myslienky:)... Neviete alebo nepočuli ste,kde by testy mohli prebiehat? Chcela by som ich kontaktovat..
Ďakujem

Marthy.k

Příspěvekod Marthy.k » pon 11. srp 2014 13:22:48

Stalo se mi něco podobnýho i já jsem byl až příliš blízko repráků a od tý doby je to špatný.Hned bezprostředně potom výrazné pískání v obou uších v levém je to horší, asi bylo vystaveno větší zátěži a ještě mi v něm po polknutí praská.... s každým polknutí mi tam desně cvakne.Zkoušel jsem všechno nejdříve prášky takové ty klasické pak kapačky na dva týdny a potom hyperbarickou komoru.Trochu se to zmírnilo docela se s tim dalo smířit to bylo ale před 7 lety teď je to zase na stejný možná,že i na horší úrovni už to slyšim i přes den. Je to děsný, ale jsou ještě horší věci co lidi potká, blbý je že za tohle si člověk může sám, nebýt tý velký akustický zátěže tak se to nestane. o těch testech jsem vůbec neslyšel nemáš nějakou novinku?

Gebora

Příspěvekod Gebora » ned 17. srp 2014 17:43:03

Ahoj
Zatial nie.. Skús sa informovat v thomayerovej nemocnici v prahe.. Prestala som to trochu sledovat:(.. Ja mam T taky,ze ho pčoujem,ked si sadnem do tichej izby, alebo pri miernom hluku-hluk z ulice.. Ach jo.. No ano.. Mozeme si za to my.. Ale je to tak trochu aj smola.. :(

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » sob 23. srp 2014 11:36:49

Gel, který zastaví tinnitus. Látka AM-101 jde do třetí fáze testování

ještě dodám, že na facebooku se nám přihlásil jeden člověk, kterému byly klinické testy s AM-101 nabídnuty - nabídli mu je ve Fakultní nemocnici Olomouc - testovat by se mělo začít v listopadu

Dara007

Příspěvekod Dara007 » stř 03. zář 2014 10:55:52

Já jsem do Olomouce volala, lékařka říkala, že výběr pacientů je velmi striktní. Pacient musí mít tinnitus méně než tři měsíce. Já ho mám šest měsíců. Škoda, chtěla jsem to zkusit.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » stř 03. zář 2014 10:58:29

Tak to je škoda, všude uvádějí, že berou pacienty s tinnitem do jednoho roku trvání. Holt v ČR je většinou všechno jinak :(

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » stř 03. zář 2014 14:56:30

Dara007 píše:Já jsem do Olomouce volala, lékařka říkala, že výběr pacientů je velmi striktní. Pacient musí mít tinnitus méně než tři měsíce. Já ho mám šest měsíců. Škoda, chtěla jsem to zkusit.

To už jsem teda taky mimo hru. Začínám 5 měsíc s T. Jak probíhá výběr pacientů pro testy, jak je seženou? Má někdo o tom nějaké info?

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » stř 03. zář 2014 15:04:20

Tak oprava - zdá se, že tato fáze testování opravdu počítá s lidmi, kteří mají tinnitus 3 měsíce a méně (nebo aspoň mi to vyplývá z textu níže...).

The following people may take part in the clinical trial,

those who are older than 18 and younger than 75,
those who have tinnitus following an acoustic trauma, barotrauma, an operation on the middle ear, a traumatic perforation of the eardrum or an infection of the middle ear,
and who contracted the tinnitus within the past 3 months.

tinnitus-study.info

Dara007

Příspěvekod Dara007 » stř 03. zář 2014 22:30:41

No ještě mě napadlo zalhat :-D Prostě říct, že to máme méně než tři měsíce :D

Barrowww

Příspěvekod Barrowww » pát 12. zář 2014 14:54:22

Tady ještě link na vypisování trialů s kontakty a lokacemi: http://clinicaltrials.gov/ct2/results?t ... rch=Search
A tady report týpka, kterému to zabralo: http://www.reddit.com/r/tinnitus/commen ... ipated_in/

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pát 12. zář 2014 15:07:54

díky za info! Tento týden jsem kontaktoval mluvčího FNOL, kde testy probíhají - snad brzo odpoví, pak to sem hodim

Barrowww

Příspěvekod Barrowww » pát 12. zář 2014 15:47:25

Super. Jinak pro info, v současnosti jedou ještě testy látky AUT00063, která je taky celkem slibná.
http://www.actiononhearingloss.org.uk/c ... earch.aspx

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pát 12. zář 2014 15:54:58

O AUT00063 zrovna chystáme článek :)

Vašek61

Příspěvekod Vašek61 » ned 14. zář 2014 22:22:59

Barrowww píše:Super. Jinak pro info, v současnosti jedou ještě testy látky AUT00063, která je taky celkem slibná.
http://www.actiononhearingloss.org.uk/c ... earch.aspx

Zajímavé. Díky za informace. Jenom jsem se chtěl zeptat, zda látka nebude hlavně pro podchycení T v jeho začátku ? Při překládal jsem to tak pochopil.

letii

Příspěvekod letii » ned 12. říj 2014 12:26:44

Ahoj,
před třemi týdny jsem byla na koncertě, od té doby mám tinnitus. Hned druhý den jsem šla na pohotovost, sluch mám prý v pořádku, předepsali mi Betahistin a že mám prý počkat. Po týdnu jsem byla na kontrole, ptala se i na barokomoru, a doktorka mi řekla, že prý po ní dochází k výraznějším ztrátám sluchu, což mě docela odradilo. Od té doby beru i Ginko.
Zítra jdu opět na kontrolu, tak přemýšlím, že se zeptám na infuze.

Pískání/šumění mi přijde po třech týdnech stejné, jeden čas asi tři dny po sobě jakoby mizel, že jsem večer poslouchala, jestli ještě zvoní nebo ne, jenže pak doma začal omylem zvonit požární hlásič, což je hluk jak sviňa a já než ho vypla... od té doby je to zase stejné.

Pak jsem našla na http://www.tinnitus-study.info/cz-studijni-centra že studie s látkou AM-101 by měla probíhat na 7 místech u nás, pro pacienty s tinnitem do tří měsíců, což bych splňovala, ale mám strach z vedlejších účinků, jestli se mi třeba nezhorší sluch a podobně :(

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » ned 12. říj 2014 14:19:41

Ahoj,

co jsem se dočetl na internetu od lidí, kteří se v minulosti testování zúčastnili, žádné fatální vedlejší účinky by látka AM-101 mít neměla. Přece jen u nás už je to třetí fáze testování, takže lze předpokládat, že to mají "vychytané". Být Tebou, neztrácím čas a snažil bych se do testování dostat - máš tu úžasnou možnost zkusit látku, která vypadá velmi nadějně a o které se většině z nás ani nesnilo. Nic lepšího podle mě v současné době na akutní tinnitus dostat nemůžeš!

letii

Příspěvekod letii » ned 19. říj 2014 15:02:11

Ahoj,
díky za odpověď. Tak mám za sebou infuzní terapii - neúspěšně, dokonce se mi tinitus zhoršil :( nevím jestli je to tím stresem, ale od včerejška slyším kromě šumění i další vysoký tón, a už nemůžu ani usnout. Nevím co mám dělat. Zatím je to měsíc a přijde mi to čím dál horší, předtím jsem to tolik nevnímala a doufala, že to přestane. Příští pondělí mám domluvenou barokomoru v Ostravě a psala jsem na kliniku ORL v Brně, jestli by mě nepřijali do studie, tak budu doufat. Jak jste na tom vy ostatní? Co vám pomáhá?

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » ned 19. říj 2014 16:28:14

Zhoršení tinnitu po infuzní terapii občas lidé udávají, nicméně po čase se jim to vrací do původního stavu. Takhle na začátku (obzvlášť jestli máš tinnitus po akutraumatu) tinnitus docela "blbne", často se objevují nové tóny, šumy apod. U mě to bylo podobné. Po čase se ale vše ustálilo a teď slyším už jen takový šum a pískot pouze tehdy, když se hodně soustředím. Barokomora by mohla mít účinek, čím dřív, tím líp. Zkus také zapracovat na zvládání stresu a snaž se hodit do pohody - stres a psychika jsou zesilovače tinnitu :cry:

Walde

Příspěvekod Walde » stř 20. kvě 2015 17:38:43

Ahoj vite,neco noveho o testovani ? Ozvali se mi z Olomouce.Bojim se nechat si udelat vlepsim pripade 3 dirky do ucha s nejasnym vysledkem. Jake jsou vysledky ? Nekde jsem cetla zlepseni o 12 dB a zhorseni o 5. Uz tak jsem na hranici zoufalstvi, dalsi zhorseni uz nedam. Podstoupil to nekdo? Vlasta

Zpět na