Neuromonics

Informace o probíhajících výzkumech, klinických studiích a nových metodách léčby tinnitu.
michal
Příspěvky: 315
Registrován: pát 01. bře 2013 12:06:52
Bydliště: Praha východ

Neuromonics

Příspěvekod michal » pát 22. bře 2013 20:09:40

Neuromonics

je léčebná metoda podobná metodě TRT - využívá bílý šum z generátoru a psychologické poradenství. Základní rozdíl oproti TRT je, že bílý šum v Neuromonics je zahrnut do hudební složky, kterou posloucháte. Bohužel tato metoda není pravděpodobně dostupná v ČR.
Domovská stránka metody :
http://www.neuromonics.com/

Dále uvádím některé "argumenty" co zvolit zda TRT nebo Neuromonics ( pravděpodobně od prodejce Neuromonics ) :

1) Neuromonics je dobrou volbou pro lidi, kteří mají normální sluch bez sluchové ztráty nebo jen lehkou sluchovou ztrátou. S většími ztrátami je TRT metoda lepší, vzhledem k možnosti kombinace zvukových generátorů se zesilujícími sluchadly.
2) Metodu Neuromonics by měl člověk aplikovat denně 2 - 4 hodiny nejlépe v okamžiku, kdy může relaxovat. To je proto, že hudba Neuromonics je navržena tak, aby vás uklidnila a zpomalila váš srdeční tep. Asi se to nestane pokud jste v ranní dopravní špičce, podáváte sportovní výkon nebo máte stres v práci. Pokud nemůžete při poslechu Neuromonics relaxovat, pak TRT může být lepší volbou.
3) Neuromonics není pro vás, pokud se vám nelíbí poslech hudby. Pokud dáváte přednost poslouchat jen bílý šum, pak se rozhodněte pro TRT místo Neuromonics.
4) Dalším faktorem ke zvážení je velikost a umístění zvukových generátorů. S TRT budete nosit to co vypadá jako ušní nebu vnitroušní sluchadlo. Můžete je nosit stejně jako normální sluchadla. Zvuk Neuromonicsového generátoru je více jako MP3 přehrávač nebo iPod. Můžete jej nosit na opasku nebo dát do kapsy a zapojit speciální sluchátka do uší.
5) Náklady mohou být také faktorem. Například celkové náklady na TRT začínají kolem $ 2,500.00 až $ 3,000.00, zatímco celkové náklady na léčení Neuromonics je v rozmezí od $ 4,500.00 na $ 5,500.00.
6) Neuromonics pravděpodobně není pro vás, pokud máte kolísavé ztráty sluchu.
7) Chcete-li být úspěšný s léčbou Neuromonics, musíte být schopni přizpůsobit svůj denní program po celé období léčby. Nemusíte ale nposlouchat 4 hodiny v celku. Neuromonics funguje stejně dobře v několika kratších časových úsecích, roztroušených po celý den.
8) Neuromonics pravděpodobně není pro vás, pokud nemůžete eliminovat faktory ( ať už fyzické nebo emocionální ), které činí váš tinnitus horší, a například, pokud pracujete v hlasitém prostředí bez řádné ochrany sluchu.
9) Dost důležité je mít mít realistická očekávání. Neočekávejte, že váš tinnitus zázračně zmizí. Nicméně lze očekávat, že váš tinnitus bude měkčí a méně rušivý, takže vás bude obtěžovat méně nebo vůbec.

michal
Příspěvky: 315
Registrován: pát 01. bře 2013 12:06:52
Bydliště: Praha východ

Re: Neuromonics

Příspěvekod michal » pát 03. kvě 2013 20:34:21

Na amerických stránkách "tinnitustalk.com" jsou první recenze na tuto metodu.
Zajímavá je recenzce od Jima a pod ní odkazy na video, kde jsou zkušenosti od jedné slečny. Bohužel nedávám mluvenou američtinu, tak kdyby tomu někdo rozuměl tak napište co to holčina říká.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host