TPS/PTS

Informace o probíhajících výzkumech, klinických studiích a nových metodách léčby tinnitu.
Mates
Příspěvky: 35
Registrován: pát 15. črc 2016 14:07:48
Bydliště: Most

TPS/PTS

Příspěvekod Mates » ned 21. srp 2016 21:57:53

Terapie pulsujícími signály (TPS):

Nový způsob léčby by měl u chronického ušního šelestu dopomoci ke značnému úbytku ušního hluku až k jeho úplnému zmizení. Terapie pulsujícími signály, původně vyvinutá pro ošetřování kloubů a již čtyři roky používaná v Německu, je založená na jednoduchém principu: prostřednictvím magnetické cívky jsou na nemocné místo těla přenášeny signály se speciálním, biologickým pochodům v těle podobným vzorkem impulsů a frekvencí. Pro oblast kloubu to znamená vědecky prokazatelnou novou tvorbu chrupavky a vazivové tkáně. U ušního šelestu zatím není působící mechanismus prozkoumán. Pacient je při TPS pulsujícími signály ozvučen právě jednu hodinu denně, a to dvanáct po sobě jdoucích dní - kromě víkendu. Při tom sedí pacient pohodlně v křesle. Vedlejší účinky zatím nejsou známy. Ceny pohybující se ve výši od 600 € dnes nejsou hrazeny nemocenskou pojišťovnou. Informace týkající se nové ošetřovací metody lze získat v TPS centru Berlin-Wilmersdorf.


Pulzující Tinnitus Terapie (PTS):

Tato terapie představuje modifikovaný technologií již osvědčený v ortopedické oblasti Pulzující Signal Terapii (PST). S PST bylo léčeno více než 100.000 pacientů od roku 1996 s onemocněním kloubů (osteoartrózy) s úspěchem i v Evropě. V samotném Německu existuje více než 300 lékařů pro správu PST a klinik. PST a hučení v uších je léčba SigMed byla vyvinuta lékařem a biofyzik Dr. Richard Markoll. V průběhu mnoha let intenzivního výzkumu.
Princip funkce je založen na fyziologických a biologických reakcí, které probíhají ve zdravé tkáni a vyvolat biologické procesy pro zachování funkčnosti. S pulzující signály hučení v uších SigMed stimuluje odpovídající tkáně a tím se nastaví proces samoléčebný v pohybu. Ve vnitřním uchu a v endogenních regenerace a opravy mechanismů Höhrbahn se uvede do pohybu, a v oblasti další filtrační systémy je Höhrbahn aktivován tak, aby hluk zmizel úplně. Současně, regenerace a Reparationskräfte v oblasti čelistního kloubu a krční páteře a hlavy kloubu se dal do pohybu. Klinické zkušenosti ukázaly, že počet pacientů s tinnitem trpících nemocí krční a malocclusion je velmi vysoká. Mají svalovou nerovnováhu krčních a ramenních svalů, stejně jako zvýšené napětí svalů žvýkání. Takto jsou spojeny časté zablokování v oblasti hlavy a horní krční kloubů a zvýšeným tlakem na čelistního kloubu.
V tomto bodě je tinnitus SigMed - zcela nový typ léčby - u. Studie na léčení poruch tinnitu ukázaly, že příznaky byly výrazně zlepšení nebo dokonce vyléčení ve většině případů. To je zvláště pozorovat, když kromě hučení v uších také nosit nebo vyrobené náhodnému krční choroby.
Tinnitus SigMed je terapie založené na vědeckém základě. Je neinvazivní, žádné vedlejší účinky a bolesti a asi 80% úspěšnost.

michal
Příspěvky: 315
Registrován: pát 01. bře 2013 12:06:52
Bydliště: Praha východ

Re: TPS/PTS

Příspěvekod michal » úte 23. srp 2016 17:46:42

Super.
Tak jen sledovat kontrolní studie, nejlépe 2x zaslepené a placebem kontrolované, aby to nebyla nějaká blamáž.
Tvrdit že to má 80% úspěšnost je u tinnitu vcelku odvážné, ale co kdyby :-)


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host