Tinnitus a dědičnost

Zeptejte se ostatních uživatelů na cokoli, co souvisí s tématem TINNITUS.
mejla
Kontaktovat uživatele:

Tinnitus a dědičnost

Příspěvekod mejla » stř 17. črc 2013 13:32:22

Dnes jsem četl v jedné diskuzi příběh paní, která popisuje dědičnost tinnitu z matky na dceru - dosud jsem o ničem takovém neslyšel. Otázka je tedy jasná - co Vy a dědičnost tinnitu v rodině? U nás to např. nikdo nemá, jsem asi první :)

Příspěvek z diskuze na idnes.cz:

Veronika B.
Tinnitus mám dědičný. Moje babička jím trpěla od 25 let, tedy 70 let tahem. Moje matka od 29 let, tedy už 37 let a já "až" od 33 let, to je 10 let. Jedno víme jistě, NIC se s tím nedá dělat. Žádné léky, žádná alternativní medicína, akupunktura atd. NIC. Musíme si jen zvyknout. Hodně je to o psychické pohodě. Když je člověk nervózní, nevyspaný, zvuky vnímá hodně silně. Pokud je v pohodě, cítí se šťastný, zvuky tolik nevnímá. Takže to není o intenzitě zvuku, ale o jeho vnímání. Moje mamka se z toho může zbláznit. Co si pamatuju, neustále je nešťastná a vzteklá, že ji silně píská v uších. Já vinou nepříznivé životní situace si nechala předepsat antidepresiva a tím, jak jsem se po nich hodně zklidnila a hodila do pohody, i tinnitus vnímám míň. Vlastně už skoro ani nevnímám. Takže vlastně ano, můžou zabrat léky na psychiku. Tedy ne že by tinnitus zmizel, ale už ho tolik neřešíme :-)

blaňule

Re: Tinnitus a dědičnost

Příspěvekod blaňule » stř 17. črc 2013 15:02:50

Zajímavé, u nás jsem také první, ale moje mamka má RS, takže nějaké dědičné dispozice k nervovým onemocněním tam jsou. Doufám, že to nedostatnou mé děti.

Jája23

Příspěvekod Jája23 » čtv 26. bře 2015 17:55:37

Z mé rodiny má tinnitus můj děda. Prý tím trpí tak od 30 let. Také jsem přemýšlela nad dědičností, ale nějak se mi to nezdálo ... :)

Boruvka

Příspěvekod Boruvka » sob 06. čer 2015 23:02:32

tak u mě babičky z obou stran... .-(

Nessa

Příspěvekod Nessa » stř 04. kvě 2016 7:58:18

Moje rodina a dědičnost: Babička (z mamčiné strany) má tinnitus asi od 60 let, tj. 5 let. Začalo jí to po smrti dědy, nejspíš z nadměrného stresu. Když o tom začala mluvit, že jí píská v uších, vůbec jsem si nedokázala představit, co to může znamenat, až když mě to o 4 roky později potkalo také. Maminka má tinnitus zhruba 2-3 roky, takže od 42 let. Prý jí to začalo po zánětu dutin, ale samozřejmě můžou být i jiné důvody. No a já s tinnitem válčím rok a 3 měsíce, tedy od 23 let. V uchu mi začalo pískat během zánětu středního ucha. Z počátku jsem měla pocit, že je to jen v levém uchu. Od března do května loňského roku jsem brala na 2 měsíce prášky na prokrvení, zhruba po měsíci a půl pískání přestalo, nicméně jsem dobrala prášky a během 14 dnů se tinnitus zase objevil a už jsem se ho nezbavila :-/

garfield

Příspěvekod garfield » pát 06. kvě 2016 13:39:11

U babičky z otcovy strany si nejsem jistý ale asi ano, otec pravděpodobně ano, já ano a teď to vypadá na Téčko i u bráchy...to už je na náhodu velký výskyt...

Gek

Příspěvekod Gek » pon 22. srp 2016 13:39:02

Můj tatík má tinnitus. Říká, že slyší syčení páry.
Věci mají jen cenu radosti, kterou mohou způsobit. Richard Aldington

Zpět na