Těhotenství

Zeptejte se ostatních uživatelů na cokoli, co souvisí s tématem TINNITUS.
thames

Těhotenství

Příspěvekod thames » pát 01. kvě 2015 7:51:18

Dobrý den,
našla jsem si Vaše stránky a chtěla jsem se optat, asi před 3 dny mi začalo hučet u uších,zničehonic,jsem v 39tt,máte s tím někdo zkušenosti? Přestane to po porodu?Včera jsem byla na ORL,zatím tam nic nenašel, víc testu mi v mém stavu stavu prý stejně dělat teď nemůže, může to být prý způsobeno těhotenstvím,pokud to ani po porodu nepřejde,mám přijít znovu. Jenže já jsem z toho psychicky neklidná ,přes den nic,ale jak ulehnu do postele,začne to. :cry: A hlavně mám strach,aby se to nezhoršovalo,když si čtu vaše příběhy. Vím, že jsou na tom lidi daleko hůř,děkuji za jakoukoliv radu a zkušenost.

PS:Sluch mám vynikající

michal

Re: Těhotenství

Příspěvekod michal » pát 01. kvě 2015 8:18:48

Doktorka by mela mit pravdu. Hormonalni zmeny tohle u zen v tehotenstvi nekdy delaji. Bud v klidu a tes se na mimco.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pát 01. kvě 2015 8:59:23

Zdravím,

vzhledem k těhotenství je zřejmě nemožné absolvovat postupy pro léčbu akutního tinnitu, které najdete u nás na webu. Lékař postupuje správně. Zatím se snažte na šelest zapomenout a nestresovat se, není to nic nebezpečného. Čekají vás již brzy příjemnější povinnosti.

Ještě bych zmínil úryvek z jedné knížky o tinnitu - tinnitus v těhotenství je totiž poměrně častá záležitost:

Pak jsou tu ještě (z hlediska šelestů) záludné problémy s Eustachovou trubicí. Eustachova trubice (tuba auditiva) je dutina, respektive podlouhlá štěrbina, která spojuje dutinu ústní s dutým prostorem středního ucha. Jejím "úkolem" je vyrovnávat tlak mezi středouším a okolním prostředím. Problémy se týkají jejího vyústění do dutiny středního ucha. Vyústění trubice se má dle změn tlaku vzduchu otvírat nebo zavírat a takříkajíc "těsnit". Tato utěsňující funkce se za určitých podmínek a chorobných stavů může narušit.

K takovým (z hlediska šelestů nepříznivým) stavům se počítá těhotenství, užívání antikoncepce a výrazné zhubnutí s velkou ztrátou tělesné váhy buď po dlouhodobé úmyslné hladovce nebo při anorexii. Vyústění Eustachovy trubice do středouší pak zůstane nadlouho nebo natrvalo otevřené. To se projeví patologicky zvýšeným vnímáním vlastního hlasu (autofonií) a lehkým omezením sluchu. Co je ale nejdůležitější, je fakt, že přitom mohou vzniknout ušní šelesty. Ty mohou trvat tak dlouho jako popsaná - hraničně léčitelná - porucha. Možná proto někteří pacienti popisují zhoršení, ale i výrazné zlepšení tinnitu při cestě letadlem na dovolenou. V letadle dochází k výkyvům tlaku vzduchu a ty se mohou prostřednictvím Eustachovy trubice nějakým způsobem uplatnit na momentální vnímání ušních šelestů. Pro (možný) vliv Eustachovy trubice na tinnitus mluví i pozorování, že po katetrizaci trubice v ojedinělých případech šelesty přechodně ustoupí nebo se na delší dobu zmírní.

Zdroj: MUDr. Rudolf Zemek - Migréna a tinnitus - možnosti alternativní léčby

======================================================================

Docela mi to sedí na ten popis, že se vám tinnitus spustí až po ulehnutí do postele. Pak jsou tu samozřejmě další možné příčiny, jak popisuje Michal v předchozím příspěvku. Každopádně předpokládám, že váš ORL Eustachovu trubici důkladně vyšetřil a pokud ne, zkuste za ním zajít znovu.

thames

Příspěvekod thames » pát 01. kvě 2015 9:26:22

Tak vám mockrát děkuji za odpovědi, snad mě to trochu uklidnilo,uvidíme co bude dal a všem vám preji aspoň trochu zlepšení,nebo kouzelné uzdravení

Karolina

Příspěvekod Karolina » pát 01. kvě 2015 12:09:09

Thames, jestli ti vznikl tinnit z niceho nic a usi mas v poradku, tak mas ten nejlepsi mozny druh tinnitu, ktery sam velmi casto prejde. Ale to taky zalezi na tobe. Ja ho prvni tri dny taky pres den neslysela, jen pri usinani, pak jsem z toho zacala blaznit, a on se velmi vyrazne zesilil. Kdyz jsem bezela za doktorem, jako naprosto zdravy (a netehotny ;) ) clovek jsem cekala, ze me nadopuje nejakym zazrakem, napoji na kapacky, proste neco... Ale reknu ti, ze on, po tom co shledal, ze mam usi v poradku, a vzniklo to samo od sebe, mi dal vlastne jen kupu rad a tabletky, ktere jsem pak zjistila, ze byly placebo.... Nechapala jsem to, vzdyt sam mel tinnitus... Obehala jsem nespocet jinych doktoru (6 ORL, neurology, prakticke, Zemka ...) a zjistila jsem (i casem a vlastni zkusenosti), ze ten prvni mi dal rady nad zlato, ktere jsou v pocatecni fazi tinnitu nejdulezitejsi: neposlouchat ho, usinat s necim (treba se sumem radia), co mi ho bude maskovat, nespat s uchem na polstari, ani se spunty, velmi dulezity je spanek a odpocinek, psychicka pohoda, ale jinak delat vsechno jako driv, jako bych jej nemela. Doporucil mi si zajit za fyzioterapeutem, at mi zkontroluje krcni pater a eventuelne odblokuje. A taky at si nepodpiram bradu. Kdyz mi na zaver predepisoval leky (teda spis placebo), rekl mi, at jsem v klidu, ze to 60% lidi prejde, pak na me koukl (ja bila jak stena, oci cervene jak kralik), a dodal, u vas to vidim tak na 90% :lol:

On sam se z toho dostal tak, ze tinnit vytesnil z usi i hlavy... respektive Autogennim treninkem, ktery ale uz ovladal, takze mu to trvalo pouze mesic!

Thames, ja Betahistin nebrala (pokud nepocitam cca 10 zkusebnich dnu), a ta vyrazna morseovka mi odesla stejne. Spis to pricitam joze. Jestli te zaroven se vznikem tinnitu bolela i hlava, tak to je velika indicie, ze se ti zrejme stahly svaly kolem krcni patere az k hlave, ktere taky umi zapricinit tinnit. Tam je dobre brat horcik. Taky teple obklady, masaze a strecink. Jinak cim driv zacnes myslet pozitivne a uklidnis se, ze je to jen momentalni stav, tim driv zacne tve uzdravovani a utlumeni tinnitu, coz je pak krok k vymizeni. V opacnem pripade dojde ke zhorseni. Tecko jde bohuzel ruku v ruce s mozkem! Good luck!

Monika

Příspěvekod Monika » pát 01. kvě 2015 13:07:23

Ke konci těhotenství jsem začala v jednom uchu slyšet svůj tep, bylo to protivné. Tinnitus jsem znala z přednášek, ale s tím jsem si to kupodivu vůbec nespojovala. Na ORL mi doktor řekl, že zřejmě půjde o cévní problém. Těsně před porodem a po porodu už jsem tepání neslyšela. Tnnitus, co mám teď, vznikl až později po zánětu středního ucha.

Roman

Příspěvekod Roman » pát 01. kvě 2015 15:08:13

Kamoske zacalo v tehotentstve piskat v uchu,dost silno a tiez bezala k doktorovi a ten jej povedal,ze sa to v gravidite moze stat a malo by to skor,ci neskor odzniet a tak sa aj stalo,par dni po porode jej to zmizlo a uz sa nevratilo.bolo to pred 17r,takze nezufaj,bude to len prechodne.... :)

thames

Příspěvekod thames » pát 01. kvě 2015 16:36:45

Děkuji všem za odpovědi,hned jsem trošku klidnější,no hlava mě předtím, než mi začalo hučet v uších párkrát bolela. Zkouším prostě teď na to nemyslet,za týden mám termín a hlavně, kvůli malému se nechci stresovat,je to ale strašně nepříjemný(jelikož já jsem hrozně citlivá na uši,muž musel mít tv na nejmenší volume,protože mě štvala při usínání, teď jí dávám nahlas já, abych to neslyšela a každý vrčení spotřebiče, či topení mě štve a hledám příčinu)Takže dávám klobouk před Vámi dolů až na zem,že s tím žijete a zvládáte to,fakt máte všichni můj obrovský obdiv.

thames

Příspěvekod thames » úte 05. kvě 2015 0:01:43

Ahoj všem, tak zkoušela jsem na to nemyslet a prostě to nejde, v noci jdu spát a slyším hukot,začalo mě teda ještě k tomu bolet za krkem.Přes den ten hukot moc nevnímám, ale večer to je boj,jak usínate? Ve čtvrtek jdu na kontrolu do porodnice k doktorce,tak ji asi o tom povím, nedokážu si představit, že bych měla v tomhle stavu ještě přenášet,nebo já už fakt nevim,jsem docela zoufalá

thames

Příspěvekod thames » úte 05. kvě 2015 8:03:55

Tak nakonec sluchatkami jsem usnula,nemůžou mi to ale sluchátka přes noc na uších třeba ještě zhoršovat?

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » úte 05. kvě 2015 10:05:08

Nějaké obecné rady (i na usínání) jsou zde - jsou tam dole i odkazy na relaxační zvuky a nahrávky. Sluchátka by tinnitus zhoršovat neměla, jen je třeba pamatovat na ochranu sluchu, takže s volume opatrně. Já ze začátku usínal u puštěné televize, nejlépe záznam z jednání poslanecké sněmovny, to uspí snad každého.

thames

Příspěvekod thames » čtv 07. kvě 2015 19:09:37

Tak v uchu huci stále, jsem z toho hodně nervózní a ještě nakonec budu přenášet, dnes v noci jsem z toho napsala sotva 2 hodiny,dnes jsem teda ještě jednou byla na ORL na audio a závěr zprávy je normál. sluch,l.sin pouze hraniční pokles na vysok. fr.na 25 dB,otoskopicky norm. nález, TM bilat, TMR vybavené, doktor mi řekl, že to tím těhotenstvím byť může hormony,že to pak přestat může i nemusí, ale léky do porodu žádný.Ja vím, že jsou lidé na tom hůř a přijde mi trapné Vas tím otravovat,ale já jsem z toho fakt nesva a bojím se,že to neprestane moje psychika je úplně ko. Kamarádka zdrav.sestra mi tvrdí, ze zpráva je ok a že to po porodu přestane,že to měla taky,ale já si říkám, jestli mě jen nechce uchlacholit.Omlouvam se,že s tím otravuji

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » čtv 07. kvě 2015 23:12:03

Ted je nejdulezitejsi zkoncentrovat se na porod, vykasli se na tinnitus, nestoji za to se kvuli nemu trapit. Po porodu zmizi nebo se snizi jeho intenzita. Je to muj nazor, ktery ma uplne stejnou vahu jako kterykoli jiny nazor na toto tema. Tim chci rict, abyses neznepokojovala nazorem kohokoli na tvuj tinnitus. Nikdo nevi, co bude, nikdo ani nevi, co je to tinnitus a odkud se bere. A je jedno, jestli to je doktor, prezident nebo uklizecka. V tomhle jsme si rovni. Ver tomu, ze tinnitus po porodu zmizi, ja tomu verim taky. Mne taky jednou tinnitus zmizi, vim to.

Roman

Příspěvekod Roman » pát 08. kvě 2015 14:57:14

presne,ako Mejla pise,po porode ti to zmizne,tiez si myslim ze to tak bude,tak nezufaj,ber to ako nutne zlo popri krasnej veci,akou tehotenstvo je.ja som vcera mal otrasny zazitok,pri ktorom som si uvedomil,ze tinitus je oproti inym zdravotnym problemom iba slaby odvar

thames

Příspěvekod thames » pát 08. kvě 2015 17:03:41

Díky Vám

thames

Příspěvekod thames » stř 21. zář 2016 13:59:41

Ahoj všichni,tak píši zase. Asi měsíc po porodu jsem nic najednou neslyšela.Ten úžasný pocit bohuzel vydržel asi 15 měsíců. Po probdele noci u maleho asi 3 tydny zpatky mi zacalu v uchu opet hucet a posledni dobou se to spíš mění na šumění,spíše syčení. Dnes návštěva po dovolene na ORL,audio stale stejny a pristup doktora,ze lek neni,napsal mi betahistin ratiopharm a pry pomůže,nebo ne. Ještě jsem se objednala k druhému ORL v Lbc,který je pry perfektní a uvidíme. Jsem objednana na fyzio (protoze 11 kg dítě,které chce nosit je něco super na tu moji krční páteř). A 7.10. se chystam k psycholožce,poslední dobrou trosku trpím zničehonic úzkostmi a strachem a to ma pry taky příznaky hučení v hlavě. Tak se jí tam aspoň vypovídám!!! :D a čekám,že mě to snad od sebe přejde zase samo jako minule.....a to ještě ted trpím rýmou a mam i uši zalehlé.....nepříjemný hodně

Jeste se chci jen zeptat. Pan doktor me totiž zase vystrašil. Má někdo z vás tinnitus a pak ohluchl na ucho znicehonic?On mi totiž dnes mimo řečí říká,kdybyste nahodou na to ucho ohluchla,tak pockejte den,dva a kdyz se to nezmění,tak prijdte!To mi jako bude v jednom uchu hučet a na druhy budu hlucha??No fakt uz k němu nejdu!!!

Vsem preji hodne sil a nervů,ja se jdu venovat synovi,at aspoň to moje Tecko vypnu!!!! :roll:

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » stř 21. zář 2016 15:14:46

To ti doktor řekl pěknou kravinu, vůbec se tím nestresuj, neznám žádného tinnitáře, který by ohluchnul z tinnitu, byť tinnitus bývá často spojen se ztrátami sluchu, ale ne s ohluchnutím. Můžu se zeptat, který lékař v Liberci se specializuje na tinnitus? A fakt jsi po porodu 15 měsíců neměla tinnitus? To je hodně zajímavé!

thames

Příspěvekod thames » stř 21. zář 2016 18:39:34

Vážně jsem ho vubec neslysela,az najednou zas tu noc,kdy jsem nespala. V Lbc je to doktor Marek Bydzovsky,uz jsem u nej byla tehdy a on me hodne uklidnil. Je hrozne sympatický. No každopádně k mudr Bursovi do Jbc uz nejdu :o uvidime,jak to bude dál....co ty prášky udělají atd.

michal

Příspěvekod michal » pát 23. zář 2016 10:47:36

To vypadá na vliv hormonů. Jen se zeptám - kdy jsi přestala kojit ?

thames

Příspěvekod thames » pát 23. zář 2016 21:37:52

Asi do 3 mesicu po porodu. No je to zvláštní,ani doktor na to nedokázal odpovědět :)

Zpět na