Mám ho.

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
Eva66

Mám ho.

Příspěvekod Eva66 » sob 28. črc 2018 8:04:58

Taky bych se ráda podělila o svoje story s tinnitem.Přišel po docela náročném životním období kdy už jsem si myslela, jak jsem všechno zvládla a už si budu užívat zaslouženě života.Přestěhovala jsem se z města do chatičky v lese před rokem v srpnu, sedím si tak u ohniště a říkám si, tady je snad nějaká letecká křižovatka, starý pán soused mě uklidnil, řekl mi,že se od lesů odráží hluk který přichází z dálky.Skočila jsem mu na to ,ale za pár dní mi to přišlo stejně divný.Bydlet v lese a neslyšet ticho.Asi po měsíci mě napadlo zacpat si uši .A bylo to tam :mrgreen: Protože už pár let trpím mírnou nedoslýchavostí, volala jsem na ORL kam chodím na měření sluchu.Pan asistent mě odbil první větou,že tinnitus má každý druhý a že s tím stejně nejde nic dělat.Objednal mě za měsíc a to už byl pomalu listopad.Pani doktorka bez nějakého vyšetření mi nechala udělat audio a předepsala Vertimed 24 s tím,že až ho doberu,mám přijít na změření sluchu.Koupila jsem si ještě Tebokan.Žádné zlepšení jsem nepozorovala, měla jsem pocit,že mám za chatou dálnici,nad hlavou leteckou křižovatku a jindy zase nedaleko továrnu.V lednu následovala další kontrola,kde mi jiná paní doktorka nechala změřit sluch a napsala další Vertimed.Hučelo mi pořád a víc, zoufalá a s brekem jsem šla k obvoďačce, něco jsem si o tinnitu přečetla, donutila jsem ji aby mě poslala na sono karotid a rtg krční páteře, pracují u mikroskopu, krční páteř trpí.Mezitim jsem se objednala do Prahy do Hlasového centra.Taky to chvíli trvalo,dostala jsem se tam v březnu.Pani doktorka mi chtěla nacpat do uší sluchadla. Bez toho že by se našla příčina hučení.Tak jsem poděkovala aže si to ještě rozmyslím.Na rtg krční páteře byl menší blok, obvoďačka mi dala doporučení na rehabilitacii s tím že mi určila kam budu chodit.Protože jsem z lázeňského města, bylo to do místních lázní, procedury byly příjemné,ale bez efektu na hučení, trochu pomohlo na bloky a obpočinula jsem si.Na doporučení fyzioterapeuta jsem se objednala na ORL k jinému lékaři, který se mi dokonce podíval i do středního ucha,kde nic nespatřil a poslal mě do nemocnice na kapačky.Opět bez efektu, po skončení a dalším audiu jsem dvě noci nespala,objednali mě na MR koncem srpna,zřídila jsem si ji o měsíc dříve v Plzni. Na další doporučení moji snachy jsem se objednala do Prahy na neurologii.Pani doktorka mi nedala žádnou naději, řekla,že už ho má 4 roky, doporučila antidepresiva a byla tak hodná,že mi napsala další rehabilitaci.Antidepresiva prozatím vynecham ,na rehabilitacii chodím,na výsledek MR čekám.A tak se rok s rokem sešel, bydlím rok v lese a ještě jsem nezažila ticho.V hlavě mi hučí víc a víc.

michal

Re: Mám ho.

Příspěvekod michal » pon 12. lis 2018 14:36:45

Díky za příběh. Je to klasika. Pro rychlejší odpovědi využij naše FB stránky. Tady to už funguje jako znalostní základna abychom na Fb nemuseli citovat všechny rady dokola :-)

Zpět na