Se svou trochou do mlýna :-)

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
lopezie
Kontaktovat uživatele:

Se svou trochou do mlýna :-)

Příspěvekod lopezie » čtv 15. kvě 2014 22:50:16

Ahoj, zdravím všechny stejně "postižené" :-)

Přidávám také svůj příběh. Začátek vidím asi v dětství, kdy mi byla diagnostikovaná percepční nedoslýchavost levého ucha (ztráta 60% sluchu). Žila jsem s tím úplně v pohodě (vlastně se na to přišlo jen díky tomu, že mi zalehlo to ucho zdravé) a křivka audiogramu zůstala po léta stejná. V běžném životě mi to nepřekáželo, pokud mi někdo nechtěl něco pošeptat právě do toho neslyšícího ucha :-) ... Změna nastala až před cca 5 lety, kdy se mi narodila dvojčata. Zřejmě protože byla (a jsou) temperamentní a nespavá a uřvaná, začalo mi v jejich cca 3měsících věku pískat v tom nahluchlém uchu. Zpočátku to bylo jen občasně, to jsem si ještě říkala, že až povyrostou, tak se to uklidní :-) ...No ale místo toho tahle "krása" přešla do nonstop režimu. Začalo kolečko různých vyšetření, kde mi bylo krom jiného objektivní audiometrií potvrzeno, že mezitím jsem na to ucho ohluchla úplně. Jako příčinu vzniku lékaři určili právě progradující vadu sluchu, která se takto přetransformovala zřejmě vlivem akustického stresu :-/...No, Betaserc, infuze, následně antidepresiva, sranda to teda nebyla.. Co se týká tinnitu samotného, mám i nadále nonstop rachot, mění se jen intenzita a charakter toho zvuku. Dobře se dá vytěsnit tzv. cikáda, ale s brzdícím vlakem, zubařskou vrtačkou, monoskopem apod. už je to podstatně horší :-( ...Faktory, které to zhoršují: stres- jednoznačně, a různé zvuky- spíše určitého charakteru, než hlasitosti.- např. šustění mikrotenu, alobal, stříhací strojek, příbory v šuplíku a bohužel tenké dětské hlásky (což je v případě výše zmiňovaných malých dračic docela problém :-/ ) V jednu dobu jsem si opravdu říkala, že to nedám, že to nevydržím, nemluvě o obrovském pocitu izolace, protože okolí vás vnímá jen skrze vaše stížnosti a dejme tomu nálady, ve kterých se díky tomuto postižení ocitáte...A co mě z toho dostalo? Cvičení...do kterého jsem se pustila s takovou vervou, jako do ničeho předtím.. Fyzické "vyřízení se" mi tak trochu řeší problémy s usínáním a jinak je to pro mě skvělej hnací motor, způsob odreagování... Dokonce jsem tuhle svou posedlost přetavila do své nynější profese- dělám fitness trenérku... Zkrátka je to pro mě cesta, jak se do něčeho ponořit a dělat to s nasazením a přesvědčením a tímpádem zbývá méně prostoru pro chmury a úvahy typu " proč zrovna já atd." ...chtěla bych tímto vlít trochu života do těch, kteří jsou zrovna ve fázi, kdy si říkají, že to nejde/nepůjde.... "Držte se a vydržte" ...a zkuste třeba i vy najít pro sebe nějaký způsob ... Jde to, ale je to boj, tak to asi i zůstane...jen nemusí být marnej :-)

Roman

Re: Se svou trochou do mlýna :-)

Příspěvekod Roman » pát 16. kvě 2014 1:29:22

Ahoj.mozem sa opytat,ze ako sa "chová" tvoj tinitus pocas a po cviceni,ci zosiluje,zoslabuje atď.

lopezie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lopezie » pát 16. kvě 2014 5:31:47

Ahoj :-) ...cvičení na to nemá vliv ve smyslu zhoršení ani zlepšení... ale pravda je, že někdy, když špatně popadnu jednoručky a "cinknou", tak dojde k akceleraci (zvýšené intenzitě a místo monotóního charakteru to je takové "nahoru dolu"- v hlasitosti ...To samé mi ale působí právě ty faktory, které popisuju výše..To je tedy jediné "nebezpečí", které vidím jako reálné :-)

Roman

Příspěvekod Roman » pát 16. kvě 2014 16:42:27

Mne namaha s minimalnou intenzitou,ako je napr.v praci zdvihanie asi 6kg predmetov stisi hlasitost tinitu,ale po hodke sa to vrati na povodnu hlasitost.A zas trening,ci uz silovy,s velkou vahou a malo opakovaniami(3az5opak v serii),alebo samotne trhy a nadhody s max.vahou hukot v uchu zosilnia,ale tiez sa to potom stisi na povodnu uroven.Akurat som si vsimol,ze rachot,treskot mi neva,aj ked z trhu,ci nadhodu z vystretych ruk nad hlavou pustam cinku a ta treskne na podlozku,je to rachot poriadny,ale neva mi to.Ale rozmyslam davat pre istotu stuple do usi,radsej prevencia.

Roman

Příspěvekod Roman » pát 16. kvě 2014 16:47:35

A ozaj,Gebora tuto z fora,pise v jednej teme(mozno si citala) o kotvicniku zemnom,asi ho skor budes poznat pod nazvom tribulus terestris,kedze takto sa predava ako doplnok pre sportovcov a par ludom to malo udajne stlmit tečko,Gebora ho zacala uzivat a uz citi zlepsenie.Len ho neuzivaju vo forme tabliet,ale listov a robia s toho caj.

lopezie
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lopezie » pát 16. kvě 2014 16:59:40

To zní zajímavě, děkuji za tip, vyzkouším :-)

Roman

Příspěvekod Roman » pát 16. kvě 2014 17:50:28

Ok,ja tiez sa chystam to vyskusat,dam info sem na web,ako to šlapalo :)

Marthy.k

Příspěvekod Marthy.k » pon 11. srp 2014 14:18:33

Tohle by nebylo vůbec špatný na usínání jen vybrat co každýmu vyhovuje a pak to nahrát na CD...
http://www.ata.org/sound

PetHab

Příspěvekod PetHab » čtv 05. úno 2015 21:07:11

Jo, me takhle taky nejvíc pomáhá sport. Florbal, lyže,... Zhoršuje to opravdu stres.
Ale po 13 letech mám všechny figle zmaknute a beru tinnitus jako soucat mě. A je to v pohodě.
Opravdu asi každý si projde fázi, kdy by nejradši skočil z mostu. Já to mela v tichu, jakékoli piskani. Ale věřte. Bude to lepší. Vim, ze je klise, ale čas pomuze.

Nikoleta

Příspěvekod Nikoleta » pát 06. úno 2015 15:22:59

Je to tak, kdyby mi nekdo rek pred ctvrt rokem ze i budu v pohode, neverila bych tomu. Je to asi fakt jak mit cukrovku, nebo vyssi tlak - proste si clovek zvykne. Hlavne ze to "neboli"..ale clovek mluvi zase jinak kdyz ma blby dny...

Sportovat jsem si zatim jeste netroufla, protoze se bojim te teorie ze to mam od zad. Tohle je problem spise ucha pribeh Lopezie, ale ja si nejsem jista a bojim se cim to zhorsim.

PetHab

Příspěvekod PetHab » sob 07. úno 2015 11:35:51

Já to mám asi taky od krční patere. Záleží na tom, co s těmi zády máš. Mě tu krční páteř stejně nevyřešili a sportuju vesele :-)

Michaela

Příspěvekod Michaela » úte 17. úno 2015 22:49:47

Ahoj Lopezie. Tak to máme obě podobný příběh. Mám od dětství nedoslýchavost na obou uších. Ztráta 40%. Přišlo se na to až v 18 letech, když začal tinnitus v uších. Do té doby jsem nezpozorovala, že je něco špatně. Tinnitus vznikl tedy z nedoslýchavosti. Teď ve svých 24 letech se to po porodu zhoršilo stresem a doktor mě přesvědčil, ať si nechám napsat sluchadla, že i tím se tinnitus zmírní. Sluchadla mám a že nebyli nejlevnější :D a tinnitus? Pískot neslyším ale nastartovaný autobus stále ano :| Doufám, že si na tento nový zvuk zvyknu. Už to trvá 4 měsíce a stále psychické problémy a ani antidepresiva nepomáhají. Ještě, že mám tu mojí princeznu. Držím všem palečky.

Zpět na