tinnitus po porodu

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
thames

tinnitus po porodu

Příspěvekod thames » úte 19. kvě 2015 11:28:24

Ahoj všichni,
tak mám 10 dní po porodu a v levém uchu hučí stále, snažím se na to nemyslet a radovat se z mého malého pokladu, když na to nemyslím,tak to jde, ale pak mám pocit,že vyhledavá mozek sám ten tón a slyším ho zas,někdy přes den,když si vzpomenu,pak hlavně večer před usnutím,ještě když jsem byla v porodnici,byla jsem znovu na ORL,sluch naprosto v pořádku. Největší strach mám, že třeba tón zesílí a to už nedám, takhle s timhle tonem se snad naučím žít,sem tam mě pobolivá krční páteř a hlava,vím, ze to může být i od toho,chtěla bych nějakou radu,k jakým doktorům nejdříve zajít a jaké vyšetření podstoupit? Jake léky? Eventuálně léčba?Děkuji za každou radu a zkušenost(Hlavně maminkám), které to znají a jak tu situaci zvládli

thames

Re: tinnitus po porodu

Příspěvekod thames » úte 19. kvě 2015 11:31:58

A ještě se chci zeptat,kolik lidi tak trpí tinnitusem?

michal

Příspěvekod michal » úte 19. kvě 2015 19:11:15

Ahoj, především gratuluji k prckovi.
Myslím si, že tvůj tinnitus je od bouře hormonů před a po porodu, ale to ti nikdo s jistotou neřekne. Máš defakto na výběr z těchto linií léčby, které se odvíjejí od teorie vzniku tinnitu. V tvém případě bych to viděl asi takto :
- vznik ve středním a vnitřním uchu s minimální ztrátou sluchu tj. do 10dB - Betesarci, Cavintony, Barokomora, kortikosteroidy, infůze, atp.
- vznik od nerovnováhy hormonů v těle nebo psychického rázu - možná bych počkal, až přestaneš kojit, ale to bych nedoporučoval, zkus nějaké přírodní čaje na bázi třezalky, tím chci říct, že to nemusí být hned AD, ale ani těm bych se nevyhýbal, protože už nemají vliv na dítě

V tvém případě máš výhodu komu se věnovat víc než svému tinnitu, ale také nevýhodu, že prvních pár měsíců bude dost náročných na spaní a únavu. S tím by ti měl pomoci co nejvíc tvůj partner, aby si se dostatečně vyspala, jinak si vytvoříš kruh, kdy tinnitus budeš vnímat čím dál tím více, tj. čím víc jsi unavená a nespíš, tak tím víc vnímáš tinnitu. Čím víc vnímáš tinnitus, tím míň spíš a seš unavená. Nemá to žádnou souvislost se skutečnou intenzitou tvého tinnitu, jedná se o psychosomatickou záležitost. Odhaduji, že máš hlasitost tinnitu do 10dB, když ti to nezměřily na audiu, no a o zbytek hlasitosti se ti stará psychika jako zesilovač.

Drž se a pusť to z hlavy. Vím, že to někdy nejde, ale snaž se. Mám 18ti měsíční dceru a v její blízkosti tinnitus nevnímám.

Michaela

Příspěvekod Michaela » pát 22. kvě 2015 12:27:52

Ahojky, moc gratuluji k prckovi. Já mám tinnitus už 7 let a vždy to tak nějak šlo ale taky jsem před 8. měsíci porodila a zhruba 14 dní po porodu šílené zhoršení, které bohužel nevymizelo :( věřím tomu, že to způsobila krční páteř, neboť v tu dobu jsem si jí zablokovala a k tomu se přidala šílená závrať. Od závratě a bolesti mě moc pomohla fyzioterapeutka. Bohužel zesílený zvuk nezmizel. Zkus odbornou masáž a doporučuji jí preventivně provádět každý měsíc. Fyzioterapeutka tě naučí cviky na doma, které provádět nejlépe odpoledne alespoň 15 minut. Přeji ti, aby ti to pomohlo víc než mě.

thames

Příspěvekod thames » čtv 09. črc 2015 21:55:20

Dlouho jsem vám již zde nepsala,nevím, zda hučení přestalo a nebo jsem si já něj již zvykla a lék na něj? Asi to vážně bude miminko:-)Vím, že to teď asi ulehčuji,omlouvám se,ale třeba to někomu pomůže.Hodně sil vám všem přeji

michal

Příspěvekod michal » čtv 09. črc 2015 22:00:47

Jsem rád, že ti to tak dopadlo a díky za pozitivní zpětnou vazbu.

Zpět na