moje story :D

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
filip

moje story :D

Příspěvekod filip » čtv 08. říj 2015 17:20:19

Všecko to začalo před rokem, kdy jsem se vrátil z dovolené a najednou mě začalo pískat v uších (je pravda, že mě pískalo i předtím, ale v docela hodně mírné a snesitelné míře a potom jsem se o to víc začal zajímat a rozjelo se to). Další den jsem šel na ORL nic mě nezjistili, mag. rezonance nic, akupunktura menší zlepšení, ale kdo má platit 600kč za návštěvu a píchnuti špendlíku do ucha :D Je mi 17 let, tudíž jsem z toho byl docela hodně vprdeli a pravda byla, že jsem se docela hodně kvůli tomu trápil a myslel jsem dost negativně nebo nevím, jak to mám řict. Bylo mi uzko a prostě nebyl jsem svuj jako předtim řikal jsem si co bych dal za to aby to bylo jak dřív bez tinnitu. Nikde mi nic nezjistili, byl jsem i u primáře ORL, bral jsem nějaký prášky a nepomahaly a byl jsem fakt zoufale, ale na druhou stranu jsem byl rád, že mě nic není. Jednoho zimního dne jsem šel ze školy a byl jsem fakt nasranej a pořad mě to vrtalo hlavou, že si přece nenechám kurvit život věcí, co nevidím (sorry, že jsem tak sprostej :D). Tak jsem se snažil najít způsob, co by mě od pískání aspon trochu odpoutal. Můžete to zkusit taky, jelikož mám vybočenou přepážku v nose tak když hodně nadechuju nosem, tak to jakoby tak ruzně píska a šustí a to mě ulevilo jako blázen. Přes den to nevnímám už vůbec a akorat před spaním to slyším, ale co už. Ale jedno vám řeknu..dá se stím žít je to sice dooost složitý si na to zvyknout, ale dá se to. Myslel jsem si že ne, ale jde to..měl jsem už fakt na krajíčku, že se z toho zblázním. Je to podle mě hodně otázka psychiky a taky částečně placebo efektu..já mám takovou teorii, že tinitus pokud by jste o něm nevedeli že existuje nečetli si o něm nic a šli by jste k doktorovi s tím a on by vám dal prášky, tak by vám do pár dní tinitus zmizel. Teď mě před pár měsícema začalo i zrnění před očima a je to spojený s tinnitem (podle mě je to ze dlouhodobýho stresu a vypětí) a taky je to nevyléčitelný. Upřímně je to podobný jako tinitus, těžký na zvyknutí a psychicky náročný, ale podle mě to zvládám daleko líp než když jsem dostal tinnitus. Myslím si, že mě tinnitus naučil, jak "zvládat" psychické problémy nebo resp. nevnímat vjemy, co tyhle srance způsobují. A těm, co tinnitus začal přeju hodně štěstí at se vám podaří nad tím zvítězit. Někde jsem četl, že kvůli tomu chtěli lidé páchat sebevraždy..bože, život je moc hezký a krátký a plný krásných zažitku na to, aby vám ho zničila věc kterou ani nevidíte!

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: moje story :D

Příspěvekod mejla » čtv 08. říj 2015 18:08:30

Ahoj, to zrnění před očima tady popisuje Tonda, viz jeho post. Zřejmě tam bude souvislost s tinnitem, resp. většina lidí s Visual Snow má i tinnitus.

filip

Příspěvekod filip » čtv 08. říj 2015 18:12:44

To jde operativně odstranit?

filip

Příspěvekod filip » čtv 08. říj 2015 18:16:13

Aha špatně jsem to přečetl :D Zákalky :D no ty mám taky, ale na visual snow mě pomáhá nesoustředit se dlouho na jedno místo a pořad být očima někde jinde. Ale prej to souvisí s krátkozrakostí mám přes 4 dioptrie, což už je dost.

filip

Příspěvekod filip » čtv 08. říj 2015 18:23:20

Ale je to stejný jako s tinnitem. Mám třeba pul dne, kdy si toho vubec nevšimnu. A výrazně se to zlepší, když si nasadím brýle.

Adriana

Příspěvekod Adriana » pát 09. říj 2015 10:20:13

To je super, že máš tinnitus, ktorý cez deň ako píšeš ani nevnímaš. Veľa ľudí nevie pochopiť ostatných, ktorí rozmýšľajú o konci, ale týto ľudia majú tinnitus veľmi silný. To je ako rádio, ktoré môžeš počúvať potichu, ale aj neskutočne nahlas. Ja mám tinnitus kolísavý, ktorý niekedy nemám vôbec alebo je slabý, takže cez deň ho skoro nevnímam a inokedy stojím na najrušnejšej križovatke a okolitý ruch mi tinnitus neprehluší... vtedy som zrelá na psychiatriu. Určite je to veľmi aj o psychike, ale po mojich skoro dvojročných skúsenostiach kedy som vyskúšala všetko možné aj nemožné tvrdím, že si to robí s tebou čo chce.

filip

Příspěvekod filip » pát 09. říj 2015 15:11:52

tinnitus, co jsem měl dřív byl přirovnal k těm starším televizím, jak to tak hrozně pištělo. Takhle jsem to měl a tedkom přes den neslyším a v noci, když lehnu jen zvonění v pravým uchu. Když se na to začnu soutředit, potom se to postupně začne zvyšovat.

filip

Příspěvekod filip » pát 09. říj 2015 15:22:03

Co mi na to pomohlo tady ještě jednou napíšu. Trvalo mě to dobrej rok než jsem to dostal do podoby, jaké je to teďka a musim zaklepat do dřeva.
1)Vyhýbal jsem se tichým místum, popř. jsem si pro sebe kecal nějaky blbosti.
2)Co mě od tinnitu strašně ulevilo bylo hluboké nadechování nosem! To fakt zdůrazňuju, protože to mě pomohlo opravdu z 75% odbourat tinnitus. Občas mám, taky jako by mě zalehlo ucho a tinnitus se dost zhorší, ale buď je to jen na pár sekund nebo minut a nebo je to dýl, ale zůstávám vklidu a jdu si třeba lehnout.
3) začal jsem běhat, co jsem tak vypozoroval, tak sport dost od tinnitu odreaguje. Prostě jsem vstal večer od počítače, šel jsem si zaběhat, přišel jsem domů udělal jsem si nějakou sladkou večeři, třeba krupičnou kaši a šel jsem se dívat na televizi. Což je mimochodem, taky další způsob, jak tlumit tinitus. Usínat se zaplou televizí. Nejhorší je prostě ten pocit, když ležíte v tiché mistnosti. To si myslím, že tinnitus zesiluje uplně nejvíc.
4) Potom, když třeba je ta chvilka před spaním, tak vytáhnu telefon něco sleduju na youtubu nebo něco dělám třeba čtu a potom všecko vypnu a do 5 minut spím.
Opravdu alfa omega bylo pro mě to hluboké nadechování nosem. Člověk se jakoby adaptuje na takový pištění a tělu si myslím za čas dojde, že tento zvuk je jakoby normální.

garfield

Příspěvekod garfield » sob 05. pro 2015 21:32:34

filip píše:tinnitus, co jsem měl dřív byl přirovnal k těm starším televizím, jak to tak hrozně pištělo. Takhle jsem to měl a tedkom přes den neslyším a v noci, když lehnu jen zvonění v pravým uchu. Když se na to začnu soutředit, potom se to postupně začne zvyšovat.

Mám to přesně tak jak to popisuješ... A drsný je, že čím víc sem chodím koukat na fórum a probírám se tím, tím víc si T uvědomuju...raději se na to vys*at a neřešit. Pak ho většinou ani nevnímám - sžili jsme se.

Mates

Příspěvekod Mates » pon 25. črc 2016 20:32:32

Trápím se T už pět měsíců a nejhorší je ta bezmoc. Doktoři léčit neumí-nechtějí, ale na koho jinýho se obrátit.(?) Prošel jsem několika procedurami jako všichni ostatní tady (Betahistin 24, Betaserc, Cavinton forte, HBO, akupunktura, infuzní terapie s kortikoidy a geratamem, masáže krční páteře, měkké techniky, ohnivé baňkování, shiatsu masáže,rehabilitace-magnety bazén) všechno bez efektu kromě infuzí, které však měli za následek jen týdenní ztlumení T.
Infuze s medikací Agapurin, Betaserc, Milgama jsem dostával za hospitalizace kde se mě zmocnily i deprese a dostal jsem prý "nejdražší" AD na trhu ty mi však dosud (8 neděl) vůbec nepomohly, spíše naopak problém prohloubily.
Nyní mi je na kontrole paní doktorka zvýšila z 10mg na 20mg což už vůbec nedávám.
Zkouším najít jiného psychiatra a třeba i psychoterapeuta, ale v našem městě jsou objednací termíny víc jak čtvrt roku. Tak dlouho čekat nechci.
Psychoterapií se dnes provádí jen minimum, spíš se vše řeší "práškama", ale to je nedostačující.
Online poradny, krizová centra, mosty k naději apod. jen dají kontakty na odborníky v okolí, ale nic víc.

Zpět na