Příběh Jirky z Liberce

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
michal

Příběh Jirky z Liberce

Příspěvekod michal » sob 19. bře 2016 19:37:48

Kdo z vás byl na posledním srazu, tak si možná vzpomene, že tam byl Jirka, který dával přečíst svůj příběh, který měl sepsaný na dvou listech A4ky.
V příloze je tento příběh naskenovaný, publikuji ho s jeho svolením.
Nejzajímavější na tomto příběhu je, že si Jirka dokáže ovlivnit svůj tinnitus "polohováním" tak, že mu i na několik dní zmizí !!!
Další zajímavost na jeho příběhu je i to, že tinnitus měl cca rok než začal "polohovat".
Je tam i jeho doporučení co dělat a jak žít s tinnitem.

Jirkovi držím palce a doufám, že "polohování" pomůže i někomu dalšímu.
Přílohy
SKM_C224e16031813410.pdf
(79.07 KiB) Staženo 361 x

Hanna

Re: Příběh Jirky z Liberce

Příspěvekod Hanna » ned 20. bře 2016 20:23:04

"Polohování" určitě nějaký vliv má. Já tinnitus slyším jenom vleže, v noci je to nejhorší. Kéž by se dalo spát "vestoje" :-). Pomůže mi: když ležím na levém uchu, hlavu si podložím pravou rukou (něco jako při stabilizované poloze), ucho pak nemám přímo na polštáři. A pak zase obráceně. Je to pak o dost lepší, tišší...

jirkasi

Re: Příběh Jirky z Liberce

Příspěvekod jirkasi » čtv 02. čer 2016 13:15:15

Na srazu jsem byl, ale musel jsem díky mé hyperakuzí po nějaké době odejít. Chápu, že se nenajde tiché prostředí tak aby to vyhovovalo každému, na druhou stranu jsem viděl, že většina tinnitářů to snášela dobře. Těšilo mne , že se sešlo tolik lidí a vyměnilo si zkušenosti. Moc děkuji, že se tu Jirkova metoda ocitla detailně popsaná-jistě vyzkouším a napíšu mé zkušenosti. Mě nejvíc obtěžuje tinnitus těsně po probuzení. Kdy, jak mi vysvětlili na ORL, mozek prý po probuzení začíná po asi 2až3sek reagovat a spustí Téčko. Vždy se leknu co se to děje, než si probouzející tělo uvědomí, že je to vlastně stejné jako předešlé dny a není to silnější-ale ta každodenní ranní reakce je silná a mnou neovlivnitelná. Nevím jaké má kdo s tím zkušenosti?

Zpět na