Změna "T" z jedné strany na druhou

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
Pískle

Změna "T" z jedné strany na druhou

Příspěvekod Pískle » pát 01. dub 2016 13:22:22

Ahoj všem,mám "T" už rok a črvrt(z nepříjemného aku zvku v práci) ze začátku to bylo šílené jako asi u všech.Asi po třech měsících se mi to tak nějak ustálilo a začala jsem to zvládat.Mám nebo měla jsem to v pravém uchu.Pro přiblížení zvuk podobný tomu jako ,když je konec tv vysílání takové to táhlé pískání + občas slabý zvuk podobný morseovce.Naučila jsem se s tím žít i spát....JENŽE se mi "T" zvuk bohužel tento týden přestěhoval do ucha levého.Což nedávám!!
Zvuk se mi zdá moc hlasitý a navíc se tak jakoby vlní.Ještě ke všemu slyším při každém zvednutí svého hlasu při mluvení jakoby cinkající ozvěnu :(
HRŮZA!!
Myslím,že se mi to přihodilo po návštěvě zoo které předcházela hodinová jízta tam a zpět v docela hlučném autě a pak při průchodu jedním pavilonem kde u vchodu i východu byl závěs z babusu který se musí rozhrnout a já nějak neodhadla,že to bude pro moje uši rachotit až moc a ,že mi to může moje "T" nějak ovlivnit.
Tak jsem se chtěla zeptat jestli má někdo podobnou zkušenost ,že se mu "T" přestěhovalo z jednoho ucha do druhého.A jaká je šance,že se mi zas vrátí do toho v kterém mi nevadí?Doufám ,že tak zase stane! :)
Navíc mám lékaře naprostého AROGANTA slušně řečeno.Už ,když jsem k němu šla v začátku tak mě odkázal na net,že tam si mohu přečíst co "T" je.Takže to je též super.Musím najít jiného což je trošku problém.
Děkuju za vaše reakce ;)

michal

Re: Změna "T" z jedné strany na druhou

Příspěvekod michal » úte 05. dub 2016 20:56:53

Ahoj, já jsem býval zase vždycky nervóznější, když to pískalo víc v jednom uchu. Poslední dobou mám většinou stereo šum, takže ho slyším uprostřed hlavy, což je pro mě pohoda.
Ptáš se na šanci, že se ti to vrátí jen do jednoho ucha. Šance je, ale pokud máš tinnitus z akutraumat, tak by jsi měla regeneraci uší nějak podpořit - třeba nějakou místní klasikou ( infuze, betaserc, barokomora, kortikoidy, laser, atp. ). Mezi tím bych zkoušel nějaké zvuky přírody aby se ti sluch odpoutal od registrování pískání.

Pískle

Příspěvekod Pískle » pát 08. dub 2016 12:18:37

Ahoj děkuju za reakci.Já to také rok měla tak ,že jsem to vnímala asi uprostřed hlavy což mi nijak nevadilo.Ale jak to mám teď v tom levém uchu tak to není nic moc.Navíc pociťuji vždy když třeba hlasitěji mluvím nebo poslouchám hlasitější hudbu nebo ,když spláchnu wc,pusím vodu, sprchu atd.. tak se mi zdá jakoby se mi v tom uchu něco rozkymato a to zvyšuje i ten zvonivej zvuk co v tom uchu slyším.Prostě při každém okolním zvýšeném zvuku mi moje ucho takto pracuje.Také jsem v tom uchu měla něco jako,když si představíš velkou repro benu z které jde takové to tuc tuc a i ta látka se na ní pohybuje.Ale je zajímavé, že , když v noci spím tak to mám v "pohodě" teda pouze tento stav co popisuji.Jinak "T" slyším stále(ale v té formě ve které mi nevadí).Stále si nějak tuto změnu nedovedu vysvětlit.Jinak tabletky na prokrvení beru téměř od té doby co "T" mám.A řekla bych ,že teď jak to mám v tom levém uchu a vemu tu tabletku tak ten zvuk vnímám silněji.Rok jsem brala Avertin 24 mg ,ale jelikož měl výrobce nějaké výpadky tak teď beru Betahistin-ratiopharm 24 mg.
O těch infuzích jsem přemýšlela,ale nevím jestli by to pro mě bylo dobré,když se mi uši asi prokrvují dobře.
Spíš se bojím,aby to pak po nich nebylo ještě horší.A ještě další stres z toho,že budu muset být 10 dní v nemocnici.:-
Nejraději bych vzala šroubovák a to co mám v uchu pokažené bych si opravila sama :-) HiHi , kéž by to šlo.
Ahoj M.(Pískle)

TeTecko

Příspěvekod TeTecko » čtv 21. dub 2016 12:04:08

Ahoj, tak já jsem měla na začátku (téměř 3 roky) pískání a hučení na levé straně, pak se mi to zhoršilo, loni asi 2x, a mám to již v celé hlavě a silnější. Mám pocit, že u T se může stát cokoliv :) Já jsem brala léky, teď mám znovu Betahistin, a jinak - infuze, barokomora, masáže, rehabilitace - reflexní masáže, magnetoterapie, suché uhličité koupele, několikrát u rehabilitační doktorky na vyšetření krční páteře, pak magnetická rezonance, CT, nevzpomínám si, jestli bylo ještě něco :roll: Dr. se snaží, ale k ničemu to není. Doktora ORL jsem tedy měnila, jelikož první mě po prvním nezdaru rehabilitací poslala do barokomory, a rovnou řekla, že pokud se to nezlepší, že mám smůlu a ani nemusím chodit (chodila jsem k ní asi 3 nebo 4 měsíce), tenhle dr. má alespoň zájem něco dělat, i když sestřička řekla, že až jednou přijde na to, jak tinitus vyléčit, tak dostane nobelovku :D ... a ona že ho má asi 20 let. A k těm infuzím - ty jsem měla jako první a zařídila jsem si je ambulantně - docházela jsem do polikliniky, byly pouze na 5 dní a jedna trvala asi hodinu, možná o něco déle, nevím přesně, kvůli tomu jsem v nemocnici ležet nechtěla. Užívám ještě jiné léky, ale to už dlouhou dobu, takže to s tím nespojuji (na alergii a na bipolární poruchu). Můj otec má pískání slabé a vnímá ho jen při tichu a když mu "ty trpajzlíky" někdo (já) připomene :lol:
...k tvému šroubováku - když mi T začal, tak jsem měla pocit, že začnu mlátil hlavou do zdi :? pomalu jsem si ale zvykla. Když se mi to zhoršilo, tak jsem byla zase na začátku. Taky mám to táhlé pískání plus ještě hučení (jako ráno s kocovinou :) ) Noční spaní mi nedělá problém, ze začátku ano, tak jsem si pouštěla hudbu, resp. zvuky přírody - osvědčil se mi déšť - stejný v jednom kuse. Akorát během dne si musím vzít vyloženě sluchátka, už mi nestačí slyšet hudbu vedle sebe, jen pokud jsem tak unavená, že lehnu a spím :)
TT
TeTecko

TeTecko

Příspěvekod TeTecko » čtv 21. dub 2016 12:31:57

...teď jsem si uvědomila, že jsem vlastně napsala špatně to o těch jiných lécích. Resp. myslím, že přímo ty léky mi tinitus nezpůsobily. V tu dobu, kdy mi tinitus začal, byl v naší rodině problém, který mi způsobil víc stresu než je zdrávo, a i když jsem to ze začátku nebrala jako příčinu, postupem času jsem došla k názoru, ne závěru, že to bylo ono. I když beru právě ty léky mj. na depresi, tak tohle bylo něco mimořádného a i když to netrvalo dlouho, tinitus mi zůstal - jeden den mi vlastně začalo v uších hučet (myslela jsem si, že je mám zalehlé) a asi po 4 dnech se přidalo pískání. Asi to už moje tělo nevydrželo a řeklo si tak takhle teda ne, pryč se stresem a pískej si, hlavo :lol:
Zatím zdravím.
TeTecko

michal

Příspěvekod michal » pát 22. dub 2016 21:20:51

Díky za přiběh TéTéčko. Jinak super nick vzhledem k obsahu webu :-) Docela mě pobavil - já s tím tvým nickem má asociovány vláčky z dětství,

Zpět na