Môj príbeh

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
vierazakova

Môj príbeh

Příspěvekod vierazakova » pon 20. čer 2016 1:59:13

Ahojte, ja som prvýkrát prišla náhle o sluch na ľavom uchu ako 34 ročná. Zásluhou nesprávnej /žiadnej/ liečby lekárky na ORL sa mi sluch nevrátil. Absolvovala som, čo bolo v tej dobe dostupné: návštevy u psychotronika, akupunktúru, stav sa nezlepšil.Naučila som sa načúvať zdravým uchom. Keď sa objavil asi pred 18 rokmi tinnitus na postihnutom uchu, navštívila som ušného lekára, ktorý mi vpichol priamo do ucha injekciu. Bolo mi po nej veľmi zle (zvracanie, pocity opilosti), preto mi bola hneď podaná infúzia. Myslím, že mi injekcia zabrala, pretože tinnitus ma viac neobťažoval. Až v novembri minulého roka 2015 (teda o 31rokov neskôr) sa situácia zopakovala. Bez akéhokoľvek varovania mi začalo hučať v hlave a behom 40 minút som náhle prišla o sluch aj na pravom uchu. Ihneď som bežala na pohotovosť, kde som absolvovala všetky vyšetrenia s neg. výsledkom. Boli mi predpísané lieky. Absolvovala som aj 10x pobyt v hyperbarickej komore a nenastalo žiadne zlepšenie. Práve naopak. Objavil sa tinnitus,ktorý som spočiatku vnímala ako chrápanie niekoho vedľa mňa, nasledovali zvony, tečúca voda, hučanie lietadiel, atď. Čo bolo pre mňa veľkým prekvapením, zrazu som v hlave začula spievať ľudí rôzne pesničky. Raz to boli ženské hlasy, raz mužské a aj detské. Neskôr som si piesne aj zapisovala. Bolo obdobie Vianoc a aby to bolo aktuálne, vypočula som si aj vianočné piesne. Okrem toho pesničky a rôzne riekanky z detstva, ktoré som roky nepočula. Dosť zreteľne som rozumela slovám piesní. Keď som to povedala lekárke na ORL, iba kývala hlavou, že s takým niečím sa ešte nestretla a dala mi lieky na spanie a odporučenie na psychiatriu. Dúfala som, že časom sa môj stav zlepší, že tinnitus ustúpi a sluch sa mi aspoň čiastočne vráti. Bohužiaľ, tinnitus pretrváva čoraz silnejšie a piesne sa zmenili na silné hučanie ventilátorov, šumenie vody a popritom neustále počujem akési hulákanie ľudských hlasov, miliónkrát to isté dookola bez prestania. Donedávna som spávala celkom pokojne, ale v poslednej dobe ma hučanie budí zo spánku. Nepomáha mi ani domáca magnetoterapia, biolampa, ani akupresúra. Infúzna liečba nezabrala a v súčasnej dobe dostávam obstreky okolo uší, zatiaľ tiež bez efektu. Podotýkam, že chorá som nebola vyše 20 rokov, som športový typ, veľa bicyklujem (pre mňa najlepšia terapia) a dlhé roky preventívne užívam produkty alternatívnej medicíny.Nič ma nebolí, iba mám neustály rámus v hlave a výsledkom je strata sluchu na obidvoch ušiach vyše 80%. Od marca používam načúvací aparát, s ktorým ťažko rozumiem i napriek tomu, že mi bol 4-krát nastavovaný. Myslím, že dôvodom je silný tinnitus. Už mi zostáva iba nádej, že sa vyvinie liek a že sa ho vzhľadom na môj vek, dožijem.Prosím, ak má niekto podobné skúsenosti, nech sa vyjadrí. Viera

Zpět na