Jednou takhle ráno..

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
Emerry

Jednou takhle ráno..

Příspěvekod Emerry » pát 04. lis 2016 19:05:51

Zdravim, rád se s Vámi podělím o můj příběh.

Nikdy v minulosti jsem neměl problémy se sluchem. A to je asi ten důvod proč jsem se probudil jednoho rána s 60% sluchovou ztrátou a pískáním v lévém uchu. Možná spíše hrál roli narůstající stres způsobený školou a vesměs osobním pohledem na svět. Dovolím si tedy tvrdit že mi to z velké většiny způsobil právě stres. Zprvu jsem si myslel že to časem odezní ale když se to ani po týdnu nezlepšilo, zašel jsem tedy na ORL. Tam mě doktorka prohlídla a udělala testy na audiu. Poté mi bylo rečeno, že musím na týden do nemocnice na transfúze. Byl mi diagnostikován tinitus. Týden jsem si tedy poležel v nemocnici kde mi jednou za den dali infúzi a snad jednou za celou dobu jsem šel na nějaký test. Sluch se ale nezlepšil, tak jsem začal chodit do hyperbarické komory. Navštívil jsem ji asi 10x kde se mi zvuk prokazatelně zlepšil. Uběhl nějaký čas a poslali mě na magnetickou rezonanci(MR). Bohužel to bylo před prázdninama(studuji 400 km od domova) takže jsem si pro výsledky z magnetické resonance zašel až po několika měsících s tím, že kdyby tam něco našli, tak mi dají vědět (nedali). Pár dní před tím, než jsem si zašel pro výsledky, jsem znovu ohluchl na levé ucho (40% zráta) což mě docela zneklidnilo protože jsem na to ucho slyšel už docela dobře s minimálním pískáním na které jsem si zvykl a většinu času jsem ho ani nevnímal. Doktorka mi na ORL oznámila že mi na MR našli nezhoubný nádor který mi tlačí na zvukovod a mozeček a proto neslyším. Jedná se o ''Neurinum akustiku" který se vyskytuje mezi 30-50 rokem života což by u mě skoro sedělo(25). Objevuje se přibližně u 10 lidí z milionu (asi si půjdu vsadit).

Za týden jedu na konzultaci do motola kde mi snad dají podrobnější informace které se budu snažit doplnit. Osobně si myslim že by se MR měla zařadit jako všeobecná prohlídka. Nikdy nevíte, co vám tam najdou. Možná by mi toho drobečka našli dřív, než by něco způsobil. Kdyby měl někdo nějaké otázky tak se ptejte, rád odpovím. Snad se to dalo alespoň trochu číst :)

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: Jednou takhle ráno..

Příspěvekod mejla » sob 05. lis 2016 12:05:41

Ahoj,
děkujeme za zajímavý příběh! Docela štěstí na dobré lékaře, kteří tě poslali na všechna potřebná vyšetření, infuze + baro. Ne každý jsme se tu s takovýmto profesionálním přístupem setkali. Dej pak vědět, až ten neurinom bude venku, zda-li se něco změní.
Díky!

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » sob 05. lis 2016 14:13:53

Ahoj
mám za sebou operaci neurinovu akustiku v lednu 2013 Bližší průběh na
Můj příběh
od jirkasi » stř 07. říj 2015 11:26:37
případně i na mém webu:
http://www.reissig-foto.cz/?sid=53
Nyní mám za sebou další kontrolní MR(VI/2016), kde konstatují naprosto v pohodě stav po operaci. Ale je fakt, že od té doby jak píšu(2013) jsem snad vyzkoušel vš,e co je možné ohledně tinnitu, ale bezvýsledně. Vždy spíš opak než snížení. Tím Tě nechci odrazovat od případné operace. Ale jejich slib před operací -BUDETE MÍT POKOJ OD TINNITU , nepadl na úrodnou půdu-bohužel. Záleží jak je nádor velký. Já jej měl 10x15x11mm-což pro operatéry byl prý malý na hranici operovat neoperovat a spíš ozařovat. Já se rozhodl pro operaci, zda to bylo správné rozhodnutí neposoudím, neb nevím, zda po ozářkách by se mi tinnitus také nerozjel. Před operací jsem netrpěl hyperakuzí ,nyní mi dělá i zdánlivě malý hluk(městský provoz, doma zvuk mikrovlné trouby, varné konvice) velké nepříjemnosti. MUDr. Veldová, u které jsem po 2roky zkoušel metodu TRT říkala, že hyperakuzí vymizí první a následně se sníží tinnitus. Bohužel, asi nejsem vhodný pacient. Ani po 2letech zkoušení TRT poctivě se stav nezměnil. Jakmile musím déle pracovat na PC musím si do uší pouštět hudby či nějaké zvuky na odstínění tinnitu, který se mi při práci, kdy musím zapojit mozek zesiluje.
Pomáhá mi trochu lehčí manuální práce, procházky lesem. Občas trpím poruchou rovnováhy, ale to se dá vydržet. Než jsem po operaci sedl znovu na kolo trvalo to skoro 1rok a stejně tak lyže. Poctivě jsem cvičil rovnováhu. Ale nyní to už funguje, ale v městském provozu se cítím nejistý, tak preferuji cyklostezky s menším provozem. Dříve jsem jezdil na kole okolo 100km za den, nyní cca30až 50km.Nejsem fyzicky unaven, ale v hlavě mi to začne syčet a nemám chuť pokračovat.
Před operací jsem měl v hlavě jen jednu frekvenci docela snesitelnou. Nyní je jich tam tolik, že při kontrolním audiu na ORL mám vždy problém zhodnotit co je tinnitus a co kontrolní zvuk ve sluchátkách. Navíc jsem zjistil, že i pohyb oka vpravo mi tinnitus zvyšuje. Patrně došlo asi k poruše při operaci očního nervu? Nikdo na to nedokáže z doktorů odpovědět. Skoro mám pocit že si myslí , že si vymýšlím. Ale na druhou stranu musím říci, že operaci prováděl prof. Sameš, který je považován u nás patrně ze největší kapacitu v tomto oboru a věnoval mi neobyčejnou péči. Rád sdělím v případě potřeby další podrobnosti, kdyby bylo potřeba. Zdraví Jirkasi

Emerry

Příspěvekod Emerry » ned 06. lis 2016 19:52:32

Velice děkuji za odpovědi.
Jirkasi Tobě obzvláště za zajímavý a poučný příběh a postřehy. Nejsem si jistý do jaké míry ovlivňuje nádor tinitus ale myslím si, že jen do míry hluchoty která si mi skoro po skoro úspěšném vyléčení zase vrátí. Je zajímavé, že jsem to od první chvíle co se tinitus společně s hluchotou objevil věděl, že tu není úplně něco v pořádku protože jsem cítil na levé straně jakýsi tlak, jakoby bych si zacpal zevnitř ucho nějakou vatou.
Můj tinitus nejvíce ovlivňuje okolní zvuk a stres. Prokazatelně se mi při těchto dvou věcech neskutečně rozpíská ucho, a trvá hodnou chvíli, než se mi dostane pískání do snesitelné úrovně. Pár dní dozadu jsem přišel na fígl jak si trochu ulevit když pískání zesílí. Dlaní zatlačím silně na ucho čímž vytvořím podtlak a rychle dlaň zase odlepím od ucha. Je možné že mi to pomáhá díky té věci co mám v hlavě která mi zacpává ucho(laicky řečeno).

Emerry

Příspěvekod Emerry » pon 19. pro 2016 20:47:55

Tak jsem po úspěšné operaci neurinomu. O sluch na levé straně jsem úplně přišel ale o tinitus nikoli. Pískaní se ale zeslabilo a změnilo frekvenci. Stále věřím že tinitus zeslabí na úroveň, kdy ho budu moci lépe ignorovat. Je to přeci jenom 12 den po operaci, kdy se regeneruje operační rána a hlava si zvyká na změny.

Čistě subjektivně a jako laik si myslím, že tinitus nemá co dělat se sluchem jako takovým. Možná je někde součástí VIII. hlavového nervu. Doktoři to taky ale neví, tak můžeme jenom spekulovat. Stále ale věřím že časem přijdou s léčbou, která nás toho všiváka tinituse zbaví. Naděje na zlepšení umře až spolu se mnou. :)

michal

Příspěvekod michal » sob 24. pro 2016 16:50:26

Chlape drž se a někdy zase napiš jak se to u tebe vyvíjí.

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » stř 28. pro 2016 15:41:33

Díky za informaci žes po operaci. I mě se po operaci stav v hlavě měnil a při pooperační kontrole mne stále ubezpečovali jak to odezní-bohužel neodeznělo a jak píšu v předchozím článku spíše naopak. Je fakt že pokud bych měl sluch v pořádku tak si myslím, že bych vnímal tinnitus podstatně lépe a slaběji. Skutečně to jde někde mimo sluchový nerv asi někde v mozku,ale to neví ani odborníci. Ale před operací jsem neměl potíže s tinnitem při změně počasí námaze ap. ale to tvrdí všichni že jakýkoli zásah do těla operace kolene ap.čehokoli pak ovlivnují stavy vnější více než dříve i když mnoho doktorů operatérů to považují za nemožné.Já tomu věřím, neb to pocituji na sobě, změnou frekvence i síly tinnitu. Ale jsou výjimky ,kterým se to po operaci neurinomu skutečně zeslabilo, přeji Ti abys k nim patřil. Když je to někdy nesnesitelné pouštím si přijemnou muziku do sluchátek při prací na PC ap. To to na přechodnou dobu překryje.
Přeji všem v Novém roce poklid a zdraví snad se nám to spraví....

Zpět na