Tinnitus na hluchém uchu

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
michal

Tinnitus na hluchém uchu

Příspěvekod michal » pát 13. led 2017 10:07:57

Protože by se to na FB ztratilo a mě přijde tento příběh jako velmi vybočující z řady tinnitářských zkušeností, kopíruju ho sem.
Ve zkratce se jedná o osobu, která má tinnitus na hluchém uchu a ten tinnitus přichází se záchvatem vertiga ( možná Meniéra ) a po záchvatu zase mizí !!!

Jsou to zkušenosti paní Věry Strnadové

Mladá lékařka ORL mi řekla, že nemůžu mít Meniérovu chorobu, protože jsem neslyšící a zdůvodnila to tím,že nemám ztrátu sluchu - jenže já neměla co ztratit, když už předtím jsem byla hluchá. Ale všechny doprovodné příznaky mám. Co s tím?

Tinni Tus
Nevím, jak je to s Meniérem, ale tinnitus může mít i neslyšící člověk a dokonce tomu tak často i je. Zkuste jiného ORL, víc se teď asi dělat nedá.

Vera Strnadova-deaf
Tinni Tus - mne zajímá hlavně to, že "neslyšící nemůže mít Maniérovu chorobu, neboť nemá žádnou ztrátu sluchu". Což je podle mne divný názor, když nemám vlastně ani co ztratit.

Adriana Gajdač Harrer
neviem či môže mať úplne nepočujúci človek meniéra, asi by sa trebalo opýtať viacerých lekárov. Len ma napadlo, niektorí ľudia si mýlia meniera s vertigo, určite máš príznaky meniéra ?

Vera Strnadova-deaf
Mám všechno co se u Meniéra popisujem jen mám tu smůlu, že jsem od dětství hluchá, takže poukazujína to, že jsme neztratila část sluchu, haha.

Adriana Gajdač Harrer
a nedali ti na to meniserc ?

Adriana Gajdač Harrer
vraj najlepší liek na to

Vera Strnadova-deaf
Mám Betaserc 24 a brát 3x denně.

Vera Strnadova-deaf
Já si vzpomínám na jeden dotaz osoby nedoslýchavé, že by třeba obětovala i ten zbytek sluchu, kdyby se tím zbavila tinnitusu. Odpověď odborníka zněla, že by ji sluchu zbavil velice snadno, ale tinnistus by jí bohužel stejně zůstal.

Zafod Biblbrox
už zkoušeli přerušit kvůli tinnitu sluchový nerv. Dotyčná osoba přestala slyšet a tinnitus zůstal. To se bere jako důkaz že tinnitus je otázka spíše mozku než ucha

Vera Strnadova-deaf
Zafod Biblbrox Moc by mi pomohlo, kdybych věděla více o tompokusu (kvůli odkazu, když budu psát článek nebo zmínku v některé ze svých knih).

Zafod Biblbrox
Jseš neslyšící od narození nebo to má nějakou historii. Meniér je od poruchy rovnovážného systému, ale taky se o tom ví celkem prd.

Vera Strnadova-deaf
Já neslyším od svých 6 let po nemoci (zánět mozkových blan) a po silných lécích (Streptomycin). Streptomycin je ototoxický - ztrácí se po něm sluch.

A tinnitus se ti objevil v těch šesti letech nebo později ( popřípadě po kolika letech od ztráty sluchu ) ??? To je pro mě dost důležitá odpověď. Díky moc.

Vera Strnadova-deaf
Zafod Biblbrox Právě že ne, ten jsem dostala zcela překvapivě až na stará kolena. Podle mne to nesouvisí s tou nemocí, ale možná s věkem a celkovým zdravotním stavem. Objeví se krátce předtím, než mám závratě, poruchu rovnováhy a naussea, po odeznění příznaků i tinnitus zmizí.

Zafod Biblbrox
To vypadá opravdu na Meniéra. Zkus jiného ORL MUDra. Ale ten tinnitus na hluché ucho, který po záchvatu zmizí je fakt zajímavý úkaz. Zajímalo by mě co by na to řekl Doc. Hahn z Vinohrad. Něco jsemo tinnitu přečetl ale tohle si zatím nedokážu vysvětlit. Teda nápad mám, ale musím si nastudovat něco z Meniéra.

Vera Strnadova-deaf
Objeví se krátce před záchvatem, na začátku záchvatu trvá a odezní taky s tím záchvatem. Tak si myslím, že to nějak souvisí s vnitřním uchem, tam je ostatně i to centrum rovnováhy. To vertigo je rotační, jako by okolí kolem mne ubíhalo zprava doleva, nelze na nic zaostřit zrak a blbý je, že nemůžu ani komunikovat, protože já musím jen odezírat ak tomu musím mít dobře zaostřené oči na ústa mluvící osoby.

Zafod Biblbrox
Napadá mě jedině, že ti antibiotika v mládí odpálila vláskové buňky, ale zachovala se ti nervová propojení Cortiho orgánu ze sluchovým centrem mozku. Nervy Cortiho orgánu může dráždit endolymfa ( změnou tlaku ) a tak vziká tinnitus aniž by si slyšela. Jinak změny tlaku endolymfy jsou prý důvodem k záchvatům Meniérovi choroby. To je tak na první co mě napadá.

Vera Strnadova-deaf
To docela odpovídá i tomu, co říkala moje praktická lékařka (mimochodem výborná), že příčina může být v tekutině hlemýždě ve vnitřním uchu.

Zafod Biblbrox
To je ta endolymfa a na druhé straně perlymfa, ale detaily bych musel nastudovat. Slyšíš šum nebo jaký zvuk ???

Vera Strnadova-deaf
Jo, když nějakým nedopatřením dojde k prosáknutí, nedělá to prý dobrotu.

Zpět na