Můj příběh - Jakub S.

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
michal

Můj příběh - Jakub S.

Příspěvekod michal » pon 27. bře 2017 14:19:45

Příběh z FB pro lepší zachování pro ostatní :

JAKUB S.
Ahoj, díky za přijetí do skupiny.

(Předem se omlouvám za vulgární výrazy, ale jinak to nejde)
A abych se podělil o svou zkušenost... Jsem ze Vsetína (kdyby se někdo z okolí chtěl setkat a pokecat o tom, budu jen rád). Mám 28 let a píská mi v uších cca 1 rok, vlastně ani nevím kdy a jak to přesně začalo, jen jsem si jednoho dne to pískání uvědomil a peklo začalo.. Ze začátku mě ani nenapadlo že by to mohl být problém.., řekl jsem si "zajdu k doktorovi a bude klid", ale asi po půl ročním lítání po ORL jsem si začal uvědomovat že to nebude jen tak, mezitím se stupňovala duševní nervozita a celkově se mě zmocňovala deprese.
ORL 1. prohlídka: mám zvýkat hodně žvýkačky, nosní kapky, desloratadin, autoprofuky.., za 14dní kdy se pískání zhoršilo a začala se mi i točit hlava
2. prohlídka: tebokan, kapky do uší, kapky do nosu, erdomed 300, za 14dní kontrola
3.prohlídka: infuze (kapačky) 10x Cavinton + Cavinton forte (prášky)
4.prohlídka: (bez zlepšení) NUTNÁ konzultace Baťova nemocnice Zlín...
V tuto chvíli asi dva tácy za léky v prdeli a bez zlepšení

Volám tam, asi 4x mě přepojovali a nakonec mi řekli že nechápou proč mě tam posílají ze Vsetína, že mi neudělají nic jiného než na Vsetíně, ale že klidně můžu přijed,ale neobjednají mě a že v čekárně můžu čekat klidně půl dne (vysral jsem se na to..)
Začal jsem hledat na internetu a vypátral, že pískání může způsobovat i krční páter (o tom se mi nikdo nezmínil), objednal jsem se tedy k nejuznávanější masérce v okolí.., u ní divadýlko jako prase a 1500,- v prdeli a samo bez zlepšení. Pískání stejné, deprese vyšší, nálada v hajzlu.. Člověk už tak v koutku duše začíná přemýšlet na který zasraný strom si to hodí nebo kterou pistolí si kurva "vyčistí uši"..
Za pár dní se mi jedna známá zmínila o rehabilitacích, které ji strašně pomáhají, když ji bolí záda. Zašel jsem za svoji doktorkou, ať mi na ně dá doporučení... Vrchní mudr na zdejší klinice mi řekl, že mám total zablokované záda, krční páteř jakbysmet a že můj problém může být z tudy tuma. Mezi tím na mě párkrát skočil svou vahou, až ve mě několikrát zakřupalo a zajisřilo se mi před očima- poté jsem se celkově cítil líp (nevím, možná jsem si to namlouval). Následovalo: 10x magnety (takové magnetické pásy na kterých ležíte 25min na jedné návštěvě- mají uvolnit kompletně svaly okolo páteře..
Další prohlídka: zase poskákání po mé maličkosti a navýšení magnetů ma maximální výkon x10
Po dalších deseti magnetech se nic nezlepšilo, následovalo "poskákání a odkřupání" vrchní části páteře (že prej se na tu krční musí jít postupně) V tomto okamžiku jsem si říkal, že jsem si asi na to pískání zvykl a už to nebylo tak hrozné...
Vrchní mudrc navrhl, že dáme na vrch šíje ultrazvuk + za ucho tzv "laser" (léčba světlem), že na to mají spešl program na tinnitus a že teď je ta největší šance to odstranit...a že to teda nehradí pojišťovna, tak jestli to zaplatím.. (700kč). Samozřejmě jako zoufalý pacient jsem kývl.., následovalo: 10x ultrazvuk + 10 x laser a výsledek ? To zkurvené pískání ještě zesílilo.., nevím jestli kvůli těm procedůrám nebo jen tak, ale říkám to tomu mudrcovi a on že: "To je dobře, že to něco dělá, nejhorší je, když to nedělá nic..." a já si v duchu říkal: "ale já potřebuju aby to zaslabilo nebo přestalo a né zesílilo ty chuju!!!" a on na to že jako poslední variantu navrhuje dalších 10 lejzrů.., v dalším duchu sem si řekl "strč si je doprdele" , odmítl a odešel jsem...
Nejhorší na tom je (alespoň u mě), že jak si na to alespoň jakš takš zvyknu, tak to kurva za chvíli zesílí a to je k posrání.. Resp mě ta intenzita jako kolísá pořád, ale více méně je to fakt hlasité až mi z toho jebe, napsal bych tady čísla,ale v té zprávě se v tom kulové vyznám, kvákají tam něco o 8000Hz a 55-65dB a pak že vpravo 160dB atd, takže bych tady nerad něco plácal.. Jelikož už mě to pískání, vážně sere, tento týden jsem ze zoufalosti zavolal opět na ORL Vsetín (kde mě "lěčili" před tím) a obědnal se na prohlídku kde se jako "dohodnem co dál"... Tak uvidím, ale pochybuju že něco vymyslí... Závěrem bych chtěl říct následující... : Ano je to k posrání, sám se živím jako řidič autobusu a to pískání mě vyrušuje a kolikrát se nemůžu soustředit, proto zvažuju že skončím a zvolím jinou práci.. Práce jako práce, mě spíš vadí že mi to kazí kvalitu života celkového,,,, že fakt až člověku naběhla myšlenka na ten strom nebo pistoli.. Přiznám se, jednou jsme se kvůli tomu fakt v bezmoci rozbrečel a párkrát praštil hlavou o skříň, ale stejně to nepomohlo, jen mě druhý den bolela hlava a pískat, pískalo pořád... ale řekl jsem si kurva NÉÉÉÉ, žiju tento život a po něm nic nebude.., takovou pičovinou si ho nenchám zkazit !!!! A seru na to, kdykoliv mě to zdeptá, řeknu si "co jako ???, dyť je to jen pískání !! mám se z toho posrat !? lidi mají horší nemoci a bolesti !! (nakonec ta mrdka nebolí, ne ? to je přeci paráda... :D) A když na to chci opravdu fyzicky zapomenout, dám si horkou sprchu, třeba půl hodinovou a úplně zapomenu (nesyším to) a pak když to uslyším řeknu: "už si zase tady zmrde !? :D ) Prostě to beru jako součást mého já. Kamarád kterému taky píská v uších (ale porovnávali jsme a píská mu o dost míň než mě), říkal: každý stroj vydává nějaký zvuk, tak Tvoje tělo/hlava prostě píská... Další věc co mi pomáhá absolutně zapomenout na pískání je to že si otevřu láhev rumu a střihám videa s hudbou ve sluchátkách (můj koníček)... A tak prostě celkově si užívat života..., cokoliv co mě přivede na jiné myšlenky.., jít balit holky do obchoďáku (i když mě posílají do háje, je to zvláštní, vždycky jsem byl stydlivý a držel se zpátky :D ), přihlásit si na amatérské závody rallye, jít na party i když se mi nechce..., prostě žít..., takový "YES man" jestli znáte ten film :D vlastně jsem za ten Tinnus asi kurva rád... :D ne sere mě, ale pokud bude člověk jen kňourat, k ničemu to nebude, maximálně se zblázní.., musí nad tím zvítězit a mít to na háku !!!!

Zpět na