Barokomora

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
Veru841

Barokomora

Příspěvekod Veru841 » úte 05. úno 2013 11:51:28

Byly jste tam a jaké to bylo? Děsí mě ten uzavřený prostor ale stále mám možnost tam jít, pomohlo to alespoň částečně?

EDIT (mejla): pořad TEP 24 a díl věnovaný léčbě v hyperbarické komoře - odkaz zde

wikxzen
Kontaktovat uživatele:

Re: Barokomora

Příspěvekod wikxzen » stř 13. bře 2013 12:24:24

Záleží na tom v jaké sestavě se lidé v barokomoře sejdou. Já to bohužel tehdy trávil i s ležáky, které přiváděli z ARO a JIP. Nezbývalo nic jiného než si vzít knihu/časopis a soustředit se jen na své dýchání s maskou a četbu. Zajímavé je také i to, že ten čistý kyslík ti krásně zabarví žíly na rukou do běla. Ale jinak pobyt v komoře je sám o sobě spíše příjemný. Pokud tedy při "sešupu", kdy se tlak upravuje netrpí člověk bolestmi uší (podobně jako při přistávání nebo odletu v letadle). Jedna paní tam to snášela pokaždé špatně. Ale po týdnu už jí to nepřišlo. Jen příjemné, mírně lehtivé "bublání" v uších.

michal

Příspěvekod michal » stř 13. bře 2013 14:04:39

Tak jsem byl dneska na prvním sezení v barokomoře. Personál naprosto v pohodě. Doktor ti vše vysvětlí a pak si oblíkneš jen bavlněný věci, vezmeš časáky a jdeš do komory, kde jsou s tebou další 4 lidi. Za 15 minut ti tam udělají tlak jako 15m pod vodou a pak ho 90 minut udržujou přičemž inhaluješ 100% kyslík. Na závěr ti zase 15minut tlak snižujou a pak tě pustěj. Základní pravidlo pro barokomoru je, že bez časopisů ( nebo jiným čtivem ) do barokomory nelez jinak se unudíš.
A jestli mi to pomohlo ? Nevím, ale když jsem vylezl, tak jsem měl subjketivně jinou frekvenci mého pískání než když jsem tam lezl. Doktor ale řekl, že se to spíš projeví až po několikátém sezení.

fey

Příspěvekod fey » úte 04. čer 2013 1:20:49

Byla jsem v komoře na deseti terapiích. Samotná terapie mi tinnitus bohužel moc neovlivnila. Při sezeních jsem ale potkala jednu slečnu, jejíž příběh na mě hodně zapůsobil. Trpí Meniérovou chorobou a vyprávěla mi o nesnesitelných závratích a záchvatech, které doprovázejí její tinnitus. Častokrát skončí v nemocnici. Nic si nemůže naplánovat, protože neví, kdy přijde další záchvat. Poslední řešení, které jí zbývají je buď barokomora (pokud bude úspěšná), nebo operace, která sice odstaní závratě ale za cenu ztráty sluchu ... poupravil se mi názor na to, jak moc velké zlo můj tinnitus je.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » úte 04. čer 2013 11:56:24

čímž jsi mi připomněla, že jsem sem chtěl dát článek o Meniérově chorobě, takže díky :)

milagrosss

Příspěvekod milagrosss » úte 04. čer 2013 12:05:02

Ahoj v bara komoře jsem by 11 sezenich co bylo zvláštní ze jsem tam nevnímála ten šum proste jsem ho neslysela
Z jednoho ucha se mi to vytratilo v pravem uchu to mám ale silnější . A posledni dobou mám bolesti hlavy ale to asi k tomu patrí ... Řekla bych ze zkoušku jít do toho nic člověk neda. Jelikož ja tom jakdyby akutní tinnitus tak mi to na bydlí mne vím jak je to u chronického .

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pon 10. čer 2013 8:46:47

Přikládám odkaz na pořad TEP 24 a díl věnovaný právě léčbě v hyperbarické komoře. Je to z 1.6.2013, takže čerstvá záležitost :)
Video zde

Květuše

Příspěvekod Květuše » sob 13. črc 2013 18:35:00

Ahoj v barokomoře jsem byla 30krát, tedy měsíc každý den jsem dojížděla do Pardubic. Bohužel se moje hučení nezlepšilo, možná, kdyby to bylo hned, ale byla jsem tam po roce, kdy mi to začalo. Nevím, co ještě mám zkusit, přemýšlím o laseru. Má někdo s něčím dobrou zkušenost? Díky

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » sob 13. črc 2013 19:50:47

ten laser... nemám s tím zkušenost, ale zároveň jsem četl spousty příběhů lidí s tinnitem, kterým laser vůbec nepomohl, resp. ještě jsem nečetl jediný příběh člověka, kterému by laser na tinnitus pomohl :(

Květuše

Příspěvekod Květuše » stř 17. črc 2013 19:47:55

Díky za odpověd, když jsem tam jezdila, tak ten doktor mi řekl, že to paní pomohlo, ale nevím, také jsem to osobně od nikoho neslyšela

Nikke

Příspěvekod Nikke » pon 03. bře 2014 11:22:51

Můžu se zeptat, jak se k barokomoře "dostanu"? Předepíše mi ji doktor nebo si ji musím zaplatit? :)

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pon 03. bře 2014 12:32:35

Zkus o ní požádat u svého ORL lékaře, neměl by to být problém. Je to hrazené pojišťovnou.

Nikke

Příspěvekod Nikke » pon 03. bře 2014 13:22:44

zkusím to pak u pana Hahna, mám jít k němu na kontrolu za měsíc...:)

Barrowww

Příspěvekod Barrowww » pát 26. zář 2014 11:14:56

Tak jsem venku z barokomory. 12 sezení, bohužel bez výsledku. Asi tak na dvě hodiny poté tinnitus vždycky trochu zmírnil frekvenci, ale pak se pomalu vrátil. Bylo tam se mnou ale pár lidí, kteří s tím měli dobré zkušenosti - třeba kluk, co byl už na své druhé rundě, protože mu první pomohla.

Dara007

Příspěvekod Dara007 » pát 26. zář 2014 18:57:30

Mě barokomora taky pomohla tinnitus zmírnit. Efekt se většinou dostaví za měsíc. Byla jsem tam před dvěma měsíci, a za měsíc se tam chystám znovu. Ted budu zkoušet ozonovou terapii, jsem zvědavá, co to udělá.

PetHab

Příspěvekod PetHab » čtv 05. úno 2015 9:26:02

Já mám tinnitus už hodně let. Barokomoru mi zkoušeli po pul roce a pak ještě za rok, ale nikdy to na me efekt nemělo.

Nikoleta

Příspěvekod Nikoleta » sob 21. úno 2015 22:13:14

Ja se te barokomory bojim. Muze to i zhorsit - to mi rikal Zemek. Takze se mi do toho nechce. Nicmene podle me zalezi na pricine. Ja mam usi v poradku, nemam to od hluku. Tepny mam taky cajk. Furt si myslim ze je to krcni pater - takze je mi pak baro k necemu ??? To je asi spise pro ty co maji akutraumaticke potize nebo ??

petr.pce

Příspěvekod petr.pce » stř 25. úno 2015 9:43:26

Barokomora nemocnice Pardubice:
- je to pro jednoho člověka, vysloveně pro klaustrofobiky to není, místa je tam dost málo i pro hubeného člověka, ale zásada je být v klidu a myslet na to, že tu to pomůže, alespoň máš celou komoru sama pro sebe
- komory tam jsou dvě, sovětské výroby, fungují však dobře, připomínají tubus malého letadla - díky okénkům, v komoře jsi v leže
- sebou je nutné mít bavlněné věci na přestrojení, kvůli bezpečnosti (elektrostatický výboj může teoreticky zapálit, ale buď v klidu většinou je tam dost vlhko, takže nic se nezapálí, ani kdybys chtěla…) doporučuji bavlněné triko + kraťasy a pod tím bavlněné spodní prádlo (to mi dopředu nikdo neřekl) a nejedna paní či slečna tam byla poprvé rozčarovaná, že se má svlékat do spodního prádla…
- ze začátku můžeš mít možná problém s bolestí uší díky změnám tlaku, s sebou to chce tedy určitě žvýkačku a eventuálně kapat Sanorin, jestliže trpíš bolestí uší v letadle. Používal jsem obojí (žvýkačku i Sanorin) během 30-ti návštěv, jiné způsoby vyrovnávání tlaku mi moc nepomáhaly nebo jen omezeně, někdo to však snáší zcela bez problémů, takže třeba budeš patřit k nim
- postupně budeš návštěvu snášet lépe a lépe, takže se nenechat odradit prvotními neúspěchy, od druhé poloviny jsem si tam již četl, protože mne nebavilo stále dokola studovat oprýskanou barvu zevnitř :D , místa na čtení je tam dost málo, ale nechá se…
- při tlakování a vypouštění kyslíku dochází uvnitř ke změně teploty, můj odhad je až o 3°C, takže se neděs, je to naprosto normální, rovněž ti bude různě v uších škvrčet a možná dost hlasitě (vyrovnávání tlaku eustach. trubicí) opět naprosto normální záležitost, nic co by se nedalo vydržet
- ze začátku při vypouštění kyslíku (cca 3 první návštěvy) a při prudším poklesu taku se mi lehce zatemňovalo před očima, nic však strašného, chce to být neustále v klidu… a myslet na to že ti to pomůže, pak jsem to již nepozoroval
- konzultuj se svým lékařem jestli barokomoru něčím nepodpořit (vitaminy sk. B, Zinek, Cavinton, Ginko)
- barokomoru navštěvují především lidé různě po úraze, s duševním postižením, cukrovkáři bez končetin, pochopíš, že na tom nejsi tak špatně…
- do barokomory jsem chodil, po asi ½ roce co se u mne šelest objevil a řekl bych, že mi její návštěva alespoň trochu pomohla, tedy přesněji můžu říci, že v té době došlo trochu ke zlepšení
- nejvíc asi barokomora funguje u akutních záležitostí, především náhlá ztráta sluchu a tinnitus, čím máš šelest déle, tím je naděje na úspěch menší
- absolvovat to podle mne stojí za to, třeba právě ty budeš mít štěstí :D

michal

Příspěvekod michal » pon 27. dub 2015 20:54:55

Ahoj, kdyby jste věděli o nějakém fitnes salonu, kde používají komerční barokomoru, tak dejte vědět.
Třeba takováhle se v principu léčby neliší od klasických lékařských.
Obrázek

Květuše

Příspěvekod Květuše » pát 01. kvě 2015 17:24:01

také jsem byla v barokomoře v Pardubicích 30 krát, nepomohlo tu vůbec, ale dá se to v pohodě vydržet, jsou horší věci. Ale myslím si, že jsou větší úspěchy, když se tam jde co nejdříve, když to začne, bohužel.

Zpět na