Tinitus - špatný spánek a melatonin

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
Pískle

Tinitus - špatný spánek a melatonin

Příspěvekod Pískle » pát 13. bře 2015 11:11:32

Ahoj mám tinitus od ledna tohoto roku,chtěla jsem se zeptat co vám pomáhá na spaní lépe řečeno na usnutí.Já toho naspím opravdu málo,nejen ,že nemohu usnout,ale když náhodou zaberu tak jsem po chvilce vzhůru a pak už spát nemohu jen tak ležím a čekám ,že spánek přijde a ono nic.Spím tak půl hodiny za noc :shock: .Nespala jsem dobře už před tinitem a teď je to ještě o moc horší.Prášky na spaní jsem jedla týden ty sice zabírají,ale už se s nima cpát nechci,protože by to pak už nešlo vůbec.Nezkoušel jste někdo Melatonin?Bohužel neznám nikoho ve svém okolí kdo "T" má tak to nemám ani s kým probrat.Takže jsem moc ráda,že jsem našla tyto stránky.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: Tinitus - špatný spánek a melatonin

Příspěvekod mejla » pát 13. bře 2015 11:24:31

Ahoj,

spánek se tu řeší poměrně často (viz vyhledávání). Můj kolega v práci nespal skoro 3 roky (tinnitus nemá), nepomáhal mu ani alkohol nebo antidepresiva. Nakonec zabraly odvary z čínských bylin (fytoterapie), ale to je poměrně drahá záležitost (stojí ho to okolo 3000,- na měsíc). Ten melatonin může pomoci, ale zkonzultoval bych to nejdřív s lékařem.

michal

Re: Tinitus - špatný spánek a melatonin

Příspěvekod michal » pát 13. bře 2015 11:59:55

Jak to popisuješ, by se mohlo jednat o depresi, která velmi často narušuje architekturu spánku přesně tak jak popisuješ. Nebál bych si zajít pro AD (SSRI, SNRI ) dle doporučení tvého lékaře. Nástup účinku je cca po 2-3 týdnech. Pokud nebudeš spát, tak se ti tinnitus bude pravděpodobně zhoršovat vlivem únavy a vyčerpání, takže být tebou, hrdě odkráčím k doktorovi. Melatonin je dobrá věc, ale opravdu bych to zkusil probrat s doktorem.

Zpět na