Zabral vám Betaserc?

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
zuzka212

Zabral vám Betaserc?

Příspěvekod zuzka212 » sob 18. črc 2015 0:27:14

Ahoj všichni, neuroložka mi předepsala na stálé hučení/pískáni Betaserc. Jaké máte s ním zkušenosti? Teprve ho užívám měsic. Zabral mi kupodivu na mžitky před očima, ale tinnit mám stejný. Dlouhodobě - víte někdo, kdy se má tedy projevit zlepšení-účinek? Díky.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: Zabral vám Betaserc?

Příspěvekod mejla » sob 18. črc 2015 12:00:11

Ahoj,
o Betasercu/Betahistinu tu najdeš hodně informací - je to individuální, někomu nezabere vůbec, někomu hodně pomůže jak v akutní tak v chronické fázi tinnitu. Zadej nahoře do vyhledávání "Betaserc" a určitě najdeš hodně příspěvků.

zuzka212

Příspěvekod zuzka212 » sob 18. črc 2015 13:23:52

Díky za info, jsem tu nová :-) kouknu se:-)

Richard

Příspěvekod Richard » sob 18. črc 2015 14:00:36

Ahoj, v letáku je, že efekt se může projevit až po řadě týdnů. Pokud doberes celé balení a nemá to účinek, tak podle mě je rozumnější vyzkoušet jiný přípravek. U mě se účinek projevil prakticky ihned, snad druhý den, bohužel negativně :+0 Přidal se další zvuk(něco jak bouchani na dveře - bylo to podle tepu a čím rychlejší tep, tím to bylo hlasitější) a celkově mi z toho hrozně buselo srdce. Ale dobral jsem to, jen jsem raději snížil dávku. Osobně bych dlouhodobě toto brát nechtěl, ale pokud tobě zabírá na mzitky, nezbývá než zkusit, jestli se mzitky vrátí, když lék vysadis; případně kolik brát jako udržovací možnost..

zuzka212

Příspěvekod zuzka212 » sob 18. črc 2015 22:53:47

Richarde, už o vysazeni uvazuji 3 dny. Mám divné pocity v nártech u nohou - lehce mi brňí a mam pocit i trochu natekle prsty u rukou. Jako by se to prokrvovalo take. Dnes se mi rozbušilo srdce. Nikdy jsem nic podobného neměla. Asi i slyším vic zvuků vysokých tónů. Taky se mi hůř usíná. Moc se pozoruji :-( Krabičku jsem dobrala zitra si už novou nevezmu a budu pozorovat co to se mnou udělá. Věřila jsem, že mi to pomůže a teď tohle.. Jsem zvědavá co mi neurol.. napíše. Jsem ráda, že jsem našla tenhle web, manžel moje potiže podceňuje a tak mu to neřikám. Co ty Richarde svěřuješ se někomu a chápou to? Je to těžké, oni neví jak je ten zvuk někdy nesnesitelný a přesto musíme fungovat na 100%.

Richard

Příspěvekod Richard » ned 19. črc 2015 19:27:02

Ahoj.No ty otoky jako reakce na tuhle látku jsou údajně spíš v oblasti rtů,jazyka a krku.
Brnění jestli ti nezpůsobuje nějaké horší krevní zásobení,což by mohlo souviset s tím bušením srdce.
Já doufám(a věřím tomu),že ti vše odezní,až ten lék přestaneš brát!
zatím bych pátral po možných souvislostech,jestli nárty nebrní po nějaké námaze na nohy či záda;
jestli nesouvisí s klenbou nohou-zkusit jiné boty; co tlak ten máš v normě?
K tomu tinnitu, u mě ten druhý zvuk časem opravdu slábl/odezněl, až když jsem snížil dávky o polovic,
jinak se mi prostě rozbušilo srdce a začlo mi i bouchat v hlavě.Přitom ten hlavní tinnitus v uchu zůstal po celou dobu stejný, a tak nebyl důvod pořizovat další balení. V té době jsem vypozoroval,že to radikálně dokáží dokonce ještě zhoršit některé věci(kafe,tuhá strava a jakákoliv poloha v leže)
Při mém zaměstnání jsem neměl moc šancí se tím zaobírat, což pomohlo v té nejtěžší formě se tím nenechat zbytečně frustrovat. Navíc v práci jsem i kompletně vytížen fyzicky,psychicky,,tak ani usnout s těžkým tinnitem nebylo nemožné(pustil jsem si film a za čas jsem vytuhnul)
Moje práce byla a je ten nejlepší prášek na spaní:=[)
Nejhorší to bylo ve dnech volna.To jsem řešil procházkami, jízdou na kole, prostě být venku a mezi lidmi - hlavně nebýt doma,kde to v uzavřeném prostoru logicky slyšíš víc a tudíš tě to víc trápí.
Okolí na to reagovalo většinou tak,že mě spíš litovali(neber to tak,že jsem hledal útěchu,spíš že se zeptali,jak se mám,tak jsem netajil).Můj tinnitus se dal totiž jednoduše přirovnat,jako když ti pískají brzdy u auta,což znají všichni. Moje žena z toho nebyla zrovna nadšená,že mám další! problém a přibude nemalé množství léků ve skříni,ale jinak se snažila vyjít vstříc a pomoct.Kamarádi samozřejmě taktéž,to by jinak nebyli kamarádi.
Asi nejhorší reakce byla ze strany některých lékařů.Každý chtěl za mnou udělat nejlépe hned tlustou čáru,musel jsem na to jít trochu jinak a většinu základních vyšetření jsem si nakonec vydupal(rtg páteře,ct mozku,krev,uši,neurologie)-jediný nález byl právě na Cpáteři a z toho jsem vycházel(to byl můj plán)..
ono totiž 14dní před vypuknutím tinnitu jsem měl složitější období(menší úraz hlavy a ruky - následně nějaké Atb a léky..krční páteř mě také nedlouho předtím několikrát chytla,takže prostě najít příčinu bez pomoci lékařů nebylo moc možné.

Michaela

Příspěvekod Michaela » pon 20. črc 2015 10:55:27

Ahoj. Já betaserc beru už 7 let a co se týče tinnitu, žádnou změnu k lepšímu necítím. Beru ho ale právě proto, že jsem měla a občas mám silné mžitky před očima a na to pomáhá, takže ho beru každý den. Snad ti to pomůže na tinnit víc než mě.

zuzka212

Příspěvekod zuzka212 » úte 04. srp 2015 0:14:40

Ahoj, tak jsem Betas. vysadila. Dávku jsem asi neměla silnou 1-0-1. Bušení srdce jsem měla jen jednou, jak jsem o něm psala, pak ne, to nesouviselo. Boty střídám hodně s větším podpatkem i bez i klenbu mám dobrou. Žádný úraz -co mám 22let Tinnit. Ale vecne se potýkám s nízkým tlakem- což mi oznámili pred měsícem na sondu -zúžené dvě krkavice, takže mám menší prokrvení mozku a s tím spojené mžitky před očima tak jednou do týdne když tlak spadne. co beru Betas. tak ten měsíc mi mžitky zmizeli. Ohrozilo mi to. Ze by B působil i na prokrvení nejen ucha ale i ostatnich cév? Ale to jemné brnění nohou mě znervoznilo a Betas. jsem 19.7. vysadila. Ne postupně, jak se asi má, ale proste hned. Nepocituji žádnou změnu. Včera syn si vyrobil plácačku na vosy , které jsou všude a jak s ni bouchal o zem, přestalo mi po letech hučení v jednom uchu -ale pak večer se to zase vrátilo. Nikdy mi to ne přestává. Hučení a vysoký tón. Jinak co mám deset let děti tak s krční páteří mám čas od času potíže, mám od mala skoliozu páteře. Ale teď jsem dva roky v pohodě , to zatížení páteře -už mám bežné činnosti , ne nošení dětí. Neurol.. říkala, ze mám jen na jedné straně stuhlejší krčni p. a dala mi s B i magnosolv. Brala jsem ho měsíc a řekla bych , ze krk povolil. Cvičím , ale někdy nestíhám, hraju někdy tenis když je čas, udržují si postavu, chodila jsem i na masáže. zdravotní potíže krom T nemám. Ty nohy už mi nebrňí, bylo to s únavy., jak dost stojím. Bádám jak mi T vznikl ve 20ti letech a proč mi to zůstalo , vyšetření sluchu jsem měla pred měsícem v pořádku. Jsem šťíhlá zdrav. potíže jiné nemám.... Takže se vrátím k tématu, přestala jsem brát B a začala od Topvet sirup ginko g.. a počkám co mi řekne na blížící se kontrole neurolozka jak to vidí dal. Zatím koukám když je čas na tenhle web, pročítám, a snazim se v T zorientovat je tu hodně informací a každý to má jiné. Je vlastně Tinnit hraný jako nemoc?

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » úte 04. srp 2015 8:06:28

Tinnitus není nemoc, je to symptom/příznak nějakého problému - tělo/orgán/mozek/psychika... Ale zrovna tak může být tinnitus přítomen jen tak bez příčiny - spekuluje se, že to je přirozený tělesný zvuk, který ale někteří začnou vnímat hlasitěji např. po stresovém období, prodělané nemoci, akutraumatu apod.

Zpět na