Stránky ohledně léčby tinnitu pomocí terapie TRT

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
Dara007

Stránky ohledně léčby tinnitu pomocí terapie TRT

Příspěvekod Dara007 » pát 03. čer 2016 10:47:24

Zdravím vás všechny,

narazila jsem na jedny stránky, zřejmě se týkají terapie TRT. Je to někdo, kdo se zřejmě touto terapii z tinnitu dostal. Poskytuje pravděpodobně vše, co k terapii TRT patří. Máte s ním někdo zkušenost? Ptám se, protože uvažuji o tom, že bych ho navštívila, ale bojím se aby to nebyl zase někdo, kdo jen lidem vytahuje peníze z kapsy. Jeho konzultace totiž nejsou úplně nejlevnější.

Zde posílám odkaz.

jirkasi

Re: Stránky ohledně léčby tinnitu pomocí terapie TRT

Příspěvekod jirkasi » pát 03. čer 2016 20:09:15

Doporučuji Ti navštívit MUDr.Veldovou v Praze Smíchov Štefanikova Ul. (Švandovo divadlo).Ráda vysvětlí problematiku léčby TRT a je to zadarmo v rámci VZP. Absolvuji to už cca 2roky i když s rozporuplnými výsledky-ale nejsem ten ideální vzorek. Prý to době funguje u lidí s minimální vadou sluchu a kteří nemají třeba jako já za sebou operaci neurinomu akustiku. Napíšu souhrnně mé výsledky s mými poznatky cca do týdne a zde zveřejním.

michal

Příspěvekod michal » pát 03. čer 2016 21:27:40

Co se týká výše uvedených stránek, tak jsou od Petra Studeníka. Nějakou dobu než si založil poradnu, tak komunikoval s Mejlou. Určitou formou spolupracuje s MUDr. Veldovou. Kdysi byl i na srazu, ale tenkrát byl bytostně přesvědčen, že všechny tinnity vyléčí TRT terapií. Trošku jsme se mu snažili vysvětlit jak široký pojem je tinnitus a že univerzální léčba neexistuje. Naštěstí měl sebereflexi a dnes je jeden z mála, který bere TRT vážně ( tedy podle jeho stránek ) v plném rozsahu, tak jak má být. ORL část TRT terapie mu svého času zajišťovala MUDr. Veldová. Svého času měl na webu i doporučení co dělat při tinnitu ( co jíst co nejíst, co dělat ), která mě přišla stejně důležité možná důležitější než samotné nosení noiseru.

Osobně mu fandím a je dobře, že tu nějaká taková osoba je. Otázka peněz zůstává, nicméně bych neřekl, že to je tahání peněz z kapsy.

Co se týká TRT terapie, tak si myslím, že může dobře fungovat na lidi, kteří mají tinnitus s malými nebo žádnými sluchovými ztrátami. Tam bych řekl, že TRT terapie může tinnitus upozadit tak, že ho nebudete vnímat, tudíž slyšet.
Já mám ztráty od 4000Hz na 50dB a tinnitus jako šum na 50dB a slyším ho vždy a všude. Bohužel mě šum z TRT zesiloval vlastní tinnitus šum, takže jsem se uchýlil ke zpěvu ptáků a vodopádu a díky tomu jsem překlenul určité období, po které jsem si na tinnitus zvykal.
Z toho mi vyplynulo, že :
1) v TRT terapii nejde až tak o šum, jako o širokopásmový příjemný zvuk ( déšť, vodopád, atp. )
2) TRT nedokáže potlačit ( vyléčit ) tinnity, které mají původ ve širokopásmových sluchových ztrátách větších jak 40-50dB, dokáže však si na tento typ tinnitu zvyknout a to je to o co vám musí prioritně jít
3) v TRT terapii jsou důležitější než nosení noiseru, psychologické konzultace a úprava životního a stravovacího stylu

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » sob 04. čer 2016 9:34:49

Musím naprosto souhlasit s Michalem i moje zkušenost s TRT je stejná. Mám sice větší ztrátu sluchu+ operaci neurinomu akustiku.Tinnitus okolo 50dB také a bohužel i hyperakuzí. Můj mozek reaguje stejně jako Michalovi, také mi spíš zesiluje než pomáhá s odpoutáním od Téčka. Na srazu jsem ukazoval aplikaci v telefonu RE Sound, kterou mi zdarma nainstaloval na ORL technik naslouchadel. Zde se dá nastavit vlastní program -šum lesa, vody zpěv ptáků apod. To mi přijde daleko příjemnější a působí to pozitivněji na mozek. Pokoušel jsem se to najít a stahnout do PC, ale prý to funguje jen v chytrých telefonech pod Androidem? Nejsem v tomto směru tak zběhlý - už nejsem nejmladší..
Bod 3Michala naprosto souhlasím, bohužel, když jsem chtěl někde na ORL radu stran psychologické konzultace setkával jsem se buď s totalní neznalostí či nepochopením( prý to existuje jen na ZÁPADĚ)- TO JE SÍLA...Platil jsem si několik měsíců psychologa-byl dobrý , ale s tinnitem zkušenosti neměl, ale dosti mi pomohl srovnat se s moci aspoň spát.
Přeji každému pevnou vůli a pozitivní mysl.

Dara007

Příspěvekod Dara007 » sob 04. čer 2016 10:35:02

Děkuji za vaše odpovědi. Jedna má kamarádka u této lékařky byla a ta jí řekla, že se ten noiser TCI nosí jen tři měsíce. Já jsem při tom četla, že se to nosí až dva roky. Co je na tom pravdy?

Dara007

Příspěvekod Dara007 » sob 04. čer 2016 10:57:51

Ještě se chci zeptat, nedolážu říct ztrátu sluchu v dB, ale mám údajně max. 8% ztrátu sluchu, ale tinnitus je nejpříjemný docela dost - silný. Myslíte, že by to mohla terapie TRT s tím pomoci?

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » sob 04. čer 2016 17:37:59

Nevím co a jak to řekla MUDr.Veldová kamarádce, ale mě řekla jasně minimum je 6měsíců ale optimum je 24měsíců, Je to případ od případu jiné a na někoho to prostě nezabere ani po 2letech viz mé zkušenosti. Já mám ztrátu sluchu vpravo od 4000Hz téměř 90%. Tvá ztráta sluchu se mi jeví jako promiň téměř zanedbatelná a tedy velice nadějné použít TRT s velkou pravděpodobností úspěchu. Jen upozorňuji, že z počátku se mi vše zdálo velmi složité(míním nastavování noiserů a jejich správné vnímání). Je důležité mít tyto 2 od stejného výrobce a pečlivě si vše zkoušet studovat. Z počátku jsem byl dosti flustrován než jsem vůbec pochopil, jak to správně nastavovat, aby to fungovalo. I když to doktorka vysvětlí, tak čas strávený v ordinaci je minimální, vůči tomu co člověk, který nemá zkušenosti s nošením takovýchto aparátů, potřebuje k pochopení. Pokud máš takto malou ztrátu sluchu bude adaptace asi rychlá. Díky mé značné hluchotě a tinnitu, který vykazuje najednou mnoho různých zvuků jsem elektrický signál z TRT buď NESLYŠEL, ŠPATNĚ VNÍMAL, nebo byl příliš silný a tedy nesnesitelný. Ale časem jsem začal rozeznávat všechny souvislosti. Na druhou stranu musím říci, že metoda je naprosto bezpečná a nemůže nikomu ublížit. Jen pořízení něco stojí-je nutné to mít v obou uších a ne jak mi na nejmenovaném ORL sdělili a dali jen do operovaného ucha a basta. Když to MUDr.Veldová slyšela nemohla to pochopit.
Přeji hodně zdaru a jdi do toho myslí, myslím, že Tě čeká úspěch.

michal

Příspěvekod michal » sob 04. čer 2016 19:56:04

To Dara007 :
8% není moc, ale spíš by mě zajímal tvůj audiogram. Protože některé metodiky definují ztráty sluchu vztazene k frekvenci mluvení a ta je pro český jazyk cca od 250Hz do cca 1000-2000Hz. Tam můžeš mít ztráty 8%, ale co od 2000 výše. Já do 1000 Hz nemám žádné ztráty, ale od 2000 to jde do kopru. Na druhou stranu mozek je v zesilovani čehokoliv previt a klidne ti zvuk 20dB zesílí tak že nebudeš slyšet nic jiného. Potom si myslím, že TRT bude hodně účinná.

Dara007

Příspěvekod Dara007 » sob 04. čer 2016 20:29:10

Moc děkuji za Vaše reakce. Já těm hodnotám při měření sluchu moc nerozumím, nemám nikoho kdo by mi to vysvětlil ale v šuplíku jsem našla u sebe aspon zdravotní záznam, kterou mi napsal lékař, když jsem u něho byla: Audiogram: Oboustr. perc. billat. s poklesem sluchu jen ve vysokých tonech, více v levo - ztráta sluchu dle Fowlera: P 3%, L 14,8%, CZ 5,95%. Trochu mě zneklidnuje těch 14% v levo. Není to už hodně? Myslíte, že lze neuser nahradit jen MP3?

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » ned 05. čer 2016 11:15:39

Nejsem odborník na Tebou popsané hodnoty. Jen vím, že moje ztráta sluchu v oblasti řečové komunikace je tak velká vpravo a přehlušená tinnitem, že ani naslouchadlo s kombinací TRT i bez TRT(mohu si to individuálně přepínat v programech) mi neumožnuje rozumět lidské řeči v hlučné společnosti na ulici apod. MP3 asi pomůže, ale nechce to přehnat s hlasitostí, to se pak vždy tinnitus zhorší-zesílí. Zkus to nic tím neriskuješ. MUDr.Veldová mi doporučila procházky přírodou a naslouchat jejím zvukům-říká nechte uši otevřené zvukům lesa-šum, ptáci, voda apod.V té době nepoužívejte TRT. Dělám to a neříkám, že Téčko zmizí, ale mám příjemný pocit uvolnění. Řeči tzv. odborníků -doktorů-TAK NA TO NEMYSLETE, MOC SE V TOM ŠTOURÁTE- jsou mimo-kdo to nezažil nepochopí. Ani náročná práce fyzická ani psychická mi od toho, že by to mozek vypustil nepomáhá-možná někomu ano mě ne.

Mates

Peter Studeník Bez Tinnitu

Příspěvekod Mates » stř 10. srp 2016 20:50:55

Našel jsem tohohle pána, který si vyléčil tinnitus a hyperakuzi.
Zkoušel jste někdo?

michal

Re: Peter Studeník Bez Tinnitu

Příspěvekod michal » stř 10. srp 2016 23:08:04

Už jsem to tady psal, takže jen kopíruju :

Co se týká výše uvedených stránek, tak jsou od Petra Studeníka. Nějakou dobu než si založil poradnu, tak komunikoval s Mejlou. Určitou formou spolupracuje s MUDr. Veldovou. Kdysi byl i na srazu, ale tenkrát byl bytostně přesvědčen, že všechny tinnity vyléčí TRT terapií. Trošku jsme se mu snažili vysvětlit jak široký pojem je tinnitus a že univerzální léčba neexistuje. Naštěstí měl sebereflexi a dnes je jeden z mála, který bere TRT vážně ( tedy podle jeho stránek ) v plném rozsahu, tak jak má být. ORL část TRT terapie mu svého času zajišťovala MUDr. Veldová. Svého času měl na webu i doporučení co dělat při tinnitu ( co jíst co nejíst, co dělat ), která mě přišla stejně důležité možná důležitější než samotné nosení noiseru.

Osobně mu fandím a je dobře, že tu nějaká taková osoba je. Otázka peněz zůstává, nicméně bych neřekl, že to je tahání peněz z kapsy.

Co se týká TRT terapie, tak si myslím, že může dobře fungovat na lidi, kteří mají tinnitus s malými nebo žádnými sluchovými ztrátami. Tam bych řekl, že TRT terapie může tinnitus upozadit tak, že ho nebudete vnímat, tudíž slyšet.
Já mám ztráty od 4000Hz na 50dB a tinnitus jako šum na 50dB a slyším ho vždy a všude. Bohužel mě šum z TRT zesiloval vlastní tinnitus šum, takže jsem se uchýlil ke zpěvu ptáků a vodopádu a díky tomu jsem překlenul určité období, po které jsem si na tinnitus zvykal.
Z toho mi vyplynulo, že :
1) v TRT terapii nejde až tak o šum, jako o širokopásmový příjemný zvuk ( déšť, vodopád, atp. )
2) TRT nedokáže potlačit ( vyléčit ) tinnity, které mají původ ve širokopásmových sluchových ztrátách větších jak 40-50dB, dokáže však si na tento typ tinnitu zvyknout a to je to o co vám musí prioritně jít
3) v TRT terapii jsou důležitější než nosení noiseru, psychologické konzultace a úprava životního a stravovacího stylu

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » čtv 11. srp 2016 10:48:12

Sloučeno.

Zpět na