Stránka 1 z 1

Relaxační hudba a zvuky

Napsal: ned 24. bře 2013 11:00:11
od michal
Poslední dobou experimentuji s různými zvuky, které mi pomáhají relaxovat - tj. nemyslet na nic ani na tinnitus - pro mě strašně důležité.
Pomáhají mi zvuky přírody a metodou pokus omyl jsem se dostal k určitým zvukům, u kterých tinnitus vnímám jakoby méně bez toho aby ten zvuk přeřvával tinnitus.
No a před pár dny jsem se dostal k zajímavému nástroji, s kterým si lze namixovat mozku lahodící zvuky a poté uložit ve formátu wav. Nástroj je od ATA a uvádím ho zde :

http://www.ata.org/sound

Dále jsem začal přemýšlet proč to tak účinkuje. Začnu od formátu wav, který je oproti mp3 daleko méně komprimovaný, tudíž kvalitnější. O tom vypovídá už jen to, že minuta zvuku má objem dat 10MB ! Dále jsem si zvolil kombinaci zpěvu lesních ptáků, zvuku dešťě a lehce slyšitelný tlukot srdce. Proč mi to vyhovuje jsem zjistil až posléze. Tlukot srdce je prý podobný růžovému šumu, zvuk dešťě je prý nejblíž bílému šumu a zvuky ptáků mi pomáhájí odvádět pozornost od tinnitu právě v těch frekvencích, na kterých ho mám. Dohromady tedy s největší pravděpodobností princip TRT ( v ní jsou jenom šumy ) a Neuromonics ( ta k šumům přidává hudbu ). Dále jsem nastavil hlasitost tak aby mi zvuk nepřeřvával tinnitus ( dtto TRT, Neuromonics, kde se píše, že zvuk by měl být subjektivně o cca 5dB tišší ).
Zkusím to poslouchat déle a uvidím co se bude dít. Vzhledem k tomu, že je to výrobek ATA, tak se mi to jeví jako bezpečné.

Re: Relaxační hudba a zvuky

Napsal: ned 24. bře 2013 18:08:54
od mejla
tak to je bomba! jsem se u toho docela zasekal :D

Re: Relaxační hudba a zvuky

Napsal: sob 07. říj 2017 14:29:04
od Bananek
Bohužel už stránku nelze najít :cry: .
Nevíte někdo kde bych mohl konkrétně tento nástroj nalézt :?:

Re: Relaxační hudba a zvuky

Napsal: úte 17. dub 2018 22:08:38
od mav
zdravim, trosku jsem zapatral a podarilo se mi to dohledat. Podle vseho by to melo byt toto: http://gomix.it
jsou tam mimochodem zajimave "mixy", ktere doporucuji projit a samozrejme si pak vytvorit svuj vlastni... ;)

Re: Relaxační hudba a zvuky

Napsal: stř 10. říj 2018 13:16:24
od Petr F.
Ahoj,
muzete mi prosim poradit jak se dostanu k tem mixum. Bohuzel anglicky neumim. Nasel by se nekdo kdo by mi stim pomohl. Je na to potreba nejakej specialni prehravac?
Moc dekuji. Petr