BTL-5110 Laser

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
Mates

BTL-5110 Laser

Příspěvekod Mates » pon 01. srp 2016 13:43:52

Našel jsem v jdené pražské neurologické ordinaci tento přístroj, který je používán při terapii T.
Délka aplikace je čvrt hodinky na jedno ucho.
Mají prý výsledky a dobrou odezvu od pacientů.
Zkoušel jste někdo?

http://www.neurologie-praha.eu

michal

Re: BTL-5110 Laser

Příspěvekod michal » pon 01. srp 2016 18:01:57

Zatím neznám nikoho komu by to tinnitus vyléčilo, ale pár lidí tvrdí, že jim to pomáhá. Zkus to a dej vědět, ať máme nějakou zpětnou vazbu.

Mates

Příspěvekod Mates » pon 01. srp 2016 21:04:26

....dík za tvou reakci :)
Už jsem toho vyzkoušel hodně,(viz. můj příběh), ale laser zatím ještě ne.
Moje MUDr. ORL říká, že laser je již na hraně a dál by už nezacházela.
Tento týden mám v ordinaci neurologickou prohlídku, tak dám určitě vědět.

Nessa

Příspěvekod Nessa » pon 08. srp 2016 21:21:22

Chodila jsem na něco podobného (možná stejného) do Brna. Laser se aplikoval 2krát 5 minut za ucho a 2krát 3 minuty do ucha. Celkem tedy 16 na jedno ucho. Absolvovala jsem 8 terapií během 4 týdnů, pak 6 týdnů pauza a pak dalších 6 terapií během 6 týdnů a bohužel nic :-/ Možná minimální zlepšení tam je, ale je to téměř nepostřehnutelné.

Mates

Příspěvekod Mates » stř 10. srp 2016 19:12:11

Nessa píše:Chodila jsem na něco podobného (možná stejného) do Brna. Laser se aplikoval 2krát 5 minut za ucho a 2krát 3 minuty do ucha. Celkem tedy 16 na jedno ucho. Absolvovala jsem 8 terapií během 4 týdnů, pak 6 týdnů pauza a pak dalších 6 terapií během 6 týdnů a bohužel nic :-/ Možná minimální zlepšení tam je, ale je to téměř nepostřehnutelné.

No to je škoda, že to nepomohlo, alespoň o nějaký ten decibel :(
Tam kam chodím mají prý zkušenosti, že u 60% "postižených" (když ne tedy k úplnému vymizení) dojde k ovlivnění T.
Laserová terapie se aplikuje přístrojem BTL-5000 s infračerveneou sondou (tužkou) s pilotním přisvětlujícím paprskem.
Nejdříve se laserem ozařuje meatus acusticus internus s vlnovou délkou 830 nm při 300mW a 5 Hz 5 minut.
Potom processus mastoideus taky na 830 nm při 300mW a 5 Hz 5 minut.
Dále zpět do vnitřního ucha na 830 nm při 300mW a 10 Hz 5 minut.
A nakonec za ucho na 830 nm při 300mW a 10 Hz 5 minut.
Rehabilitace tedy trvá 20 minut, krát dvě uši, rovná se 180,-Kč.

Nessa

Příspěvekod Nessa » stř 10. srp 2016 22:53:55

Taky mi tvrdili, že asi u 50% procent pacientů to pomůže, ale těžko říct, kde je skutečnost :-) Je možné, že to třeba pomůže, stejně jako spousta dalších věcí, pouze v začátcích. Horší je, že v začátcích člověk o tinnitu vůbec nic neví (a doufá, že pomůžou léky od ORL), informace začne shánět po pár měsících, pak si najde různé metody léčby, na které je už pozdě. Před laserem jsem ještě navíc musela absolvovat neurologické vyšetření na stejné klinice (2 měsíce se čeká na termín), pak další doba než má volno fyzioterapeut na laser a tak uběhne spousta času. Držím palce, ať jsi mezi lidmi, kterým laser pomůže :-)

Mates

Příspěvekod Mates » čtv 11. srp 2016 20:31:05

Nessa píše:Taky mi tvrdili, že asi u 50% procent pacientů to pomůže, ale těžko říct, kde je skutečnost :-) Je možné, že to třeba pomůže, stejně jako spousta dalších věcí, pouze v začátcích. Horší je, že v začátcích člověk o tinnitu vůbec nic neví (a doufá, že pomůžou léky od ORL), informace začne shánět po pár měsících, pak si najde různé metody léčby, na které je už pozdě. Před laserem jsem ještě navíc musela absolvovat neurologické vyšetření na stejné klinice (2 měsíce se čeká na termín), pak další doba než má volno fyzioterapeut na laser a tak uběhne spousta času. Držím palce, ať jsi mezi lidmi, kterým laser pomůže :-)

...děkuji za palce a doufám, tedy věřím, že to tentokrát vyjde.
Musel jsem taky na neurologické vyšetření, ale hned druhý den (4.8.) jsem šel na první laser.
Přesně jak uvádíš, že člověk o T zezačátku nic neví, podcení to a to je ten největší průser, nehledě na to, že věří lékařům a medikamentům od nich předepsaných, které nepomůžou.
Mě třeba objednali na vyšetření až za tři týdny, i když věděli že jde o T.

A jak si na tom ty se svým T?

Nessa

Příspěvekod Nessa » pát 12. srp 2016 14:02:26

Nevím, co přesně na otázku, jak jsem na tom s T, odpovědět :-)...
Ale pořád se mě rok a 6 měsíců, přes zkoušení všech možných a nemožných lečebních postupů drží. Zlepšení nastalo vloni v květnu, kdy mi to asi po 2 půl měsíci na práškách přestalo (to bylo v době, kdy jsem o T nic nevěděla a myslela, že mám vyhráno). Nicméně po dobrání prášků, které jsem měla na 3 měsíce se to během asi 1-3 týdnech vrátilo. Od té doby už žádné prášky nezabraly :-/

Mates

Příspěvekod Mates » pát 12. srp 2016 18:19:54

Nessa píše:Nevím, co přesně na otázku, jak jsem na tom s T, odpovědět :-)...
Ale pořád se mě rok a 6 měsíců, přes zkoušení všech možných a nemožných lečebních postupů drží. Zlepšení nastalo vloni v květnu, kdy mi to asi po 2 půl měsíci na práškách přestalo (to bylo v době, kdy jsem o T nic nevěděla a myslela, že mám vyhráno). Nicméně po dobrání prášků, které jsem měla na 3 měsíce se to během asi 1-3 týdnech vrátilo. Od té doby už žádné prášky nezabraly :-/

Takže si měla 1/4 roku klid? Co si užívala, že si o T ani nevěděla?
Já měl změnu k lepšímu po infuzích, ale po týdnu doma, zase nanovo, spíš ještě zhoršení...
Dneska jsem byl na NMR a po neděli mám pohovor ohledně rTMS. Nezkoušelas?
A uvažuji nad TRT, jelikož to bude opravdu jediný způsob jak se HO zbavit.

Nessa

Příspěvekod Nessa » pon 22. srp 2016 12:50:18

Klid jsem měla asi 1-3- týdny, už si to přesně nepamatuji. A užívala jsem vertimed a cavinton.
RTMS ani TRT jsem nezkoušela.
Kde se rTMS provádí (myslím město)?
Tak ať to dobře dopadne :-)

Mates

Příspěvekod Mates » pon 22. srp 2016 21:10:13

Nessa píše:Klid jsem měla asi 1-3- týdny, už si to přesně nepamatuji. A užívala jsem vertimed a cavinton.
RTMS ani TRT jsem nezkoušela.
Kde se rTMS provádí (myslím město)?
Tak ať to dobře dopadne :-)

Tak jsem to špatně pochopil, ale alespoň nějaká úleva...
Já teď znova užívám cavinton forte+laser a myslím, že se něco děje. T mi přes den kolísá silnější slabší.
Chodím každý den na laser(dnes 9-tý) a cítím že je T klidnější.
Mám před sebou ještě 2 terapie nebo i víc, záleží jen na mě, jelikož u laseru neexistuje předávkování, vedlejší účinky atd.
Metoda rTMS (repetivní Transkrainální Magnetická Stimulace) se provádí v Praze v Psychiatrické klinice 1. LF UK a VFN na Karláku, nebo v psychiatrické nemocnici v Bohnicích.
Já jsem byl zatím jen na pohovoru s MUDr. Albrechtem na Karláku a v září bych měl nastoupit na "mlácení" do hlavy, tedy jestli nezabere LLLT.
Pevně věřím, že zabere neboť změny u mne jsou. Někomu stačí 10 sezení někomu 15, každý jsme jiný.
Díky za podporu ;)
Věřím, že se toho prevíta dá zbavit a že to všichni postupně dokážeme žít ŽIVOT bez pískání!
Za zkoušku TRT nic nedáš. No tedy dáš za kvalitní MP3 přehrávač, tedy spíš přehrávač bezztrátových formátů a kvalitní sluchátka (pecky).
Jestli tohle máš, můžeš klidně začít s terapií...

Katarina8349

LLLT neboli laserová terapie

Příspěvekod Katarina8349 » sob 14. led 2017 9:16:15

Dobrý den, mám dotaz: je tu někdo, kdo podstoupil terapii pomocí laseru u Mudr. Procházky na Jarově? Pomohla vám terapie? Předem děkuji za vaše odpovědi.

summ

Příspěvekod summ » pát 24. úno 2017 14:04:11

Dobrý den, Nessa.
Můžu se zeptat, kde v Brně jste chodila na laserovou terapii?

jirkasi

Příspěvekod jirkasi » ned 12. bře 2017 10:41:46

Ahoj
u MUDr. Procházky jsem byl několikrát na vyšetření ,je to sympaťák a myslím ,že řekne na rovinu jak to vidí. mě řekl-jste po operaci neurinomu akustiku i když už v roce2013,ale je nebezpečí, že laserem bych mohl vyvolat nový nádor či zhoršit tinnitus. Nedoporučil mi to. Stejně tak "koňské dávky" tebokanu, které mi předepsal MUDr.Hahn-bylo mi po nich podstatně hůře. Ptal sjem se i MUDr.Veldové na její názor na laser.Ona jej nedoporučuje, protože prý nikde neví kde tinnitus v hlavě vzniká a tedy kde se má a na kterém místě ozařovat. Říkala že je to pokus omyl, a že v podstatě to laserem zkoušejí naslepo. Někomu to prý když se zrovna trefí-pomůže,ale její názer je opačný. Tak jsem to vzdal. Jirkasi

Zpět na