TPO

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
Mates
Příspěvky: 35
Registrován: pát 15. črc 2016 14:07:48
Bydliště: Most

TPO

Příspěvekod Mates » sob 27. srp 2016 14:55:08

Tinnitus Phase Out.
Nová metoda léčby ušních šelestům která je úspěšná ve 3 ze čtyř případů.

Provádí někdo v ČR tuto metodu?
Zmínka byla o iscare.cz možná i v hlasovém centru Praha ve Španělské....

Uživatelský avatar
mejla
Příspěvky: 420
Registrován: úte 22. led 2013 15:57:18
Kontaktovat uživatele:

Re: TPO

Příspěvekod mejla » sob 27. srp 2016 15:37:29

Co vim, tak par let zpet to tady nekde zkouseli, ale vysledky to nemelo zadne. Takze to nefunguje...

michal
Příspěvky: 315
Registrován: pát 01. bře 2013 12:06:52
Bydliště: Praha východ

Re: TPO

Příspěvekod michal » sob 27. srp 2016 23:54:22

Ono princip je to hezký obrátit amplitudu vlny tinnitu a pustit jí zpátky do uší aby se vyrušila s tou původní. Tuším, že zo tady někdo propagoval s tím, že do xx let to bude odladěné a mi budeme nosit elektronické čepice, které tu vlnu poznají i bez zkoušení u audiologa. Fyzikálně to dává smysl, ale jen za těchto předpokladů :
1) máte pořád stejný tinnitus o stejné frekvenci a velikosti ( akustickém tlaku ) - což je pro většinu z nás problém, protože se nám to mění nebo máme soubor více tónu nebo šum nebo ..... ( proto by byla lepší ta čepice, která by poznala, kdy a jakou vlnu použít )
2) nemáme poškozené nebo zničené ty vláskové buňky, které jsou zodpovědné za převod zvukové vlny na elektrický impuls, který putuje do zvukového kortexu - protože jedině tak se ty dvě vlny dají složit - tudíž je to pravděpodobně metoda nepoužitelná pro lidi s akutraumatem nebo degenerací vláskových buněk.
2a) zničené vláskové buňky jsou jasné - po nich se nesloží už žádná vlna a tinnitus je v mozku
2b) poškozené vláskové buňky jsou otázka, protože od nich podle jedné s klasických teorií ( doc. Hahn ) vzniká tinnitus, který se poté centralizuje ve zvukovém kortexu. Tady bych viděl určitou šanci , že by vlna s obrácenou amplitudou mohla pomoci, ale bohužel v současnosti nikdo přesně neví jaké jsou detaily převodu zvukové vlny na elektrický impuls ve vnitřním uchu a Cortiho orgánu.


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host