Vliv dopaminu na tinnitus

Vyzkoušeli jste lék nebo léčebný postup, který vám pomohl utlumit nebo dokonce vyléčit TINNITUS? Nebo máte naopak negativní zkušenost s některým medikamentem? Dejte vědět ostatním uživatelům!
Burningsoul

Vliv dopaminu na tinnitus

Příspěvekod Burningsoul » ned 26. lis 2017 21:48:30

rád bych tu představil svoji teorii vlivu dopaminu na tinnitus.

teorie se tedy týká pouze lidí, který nemají poškození ucha a nervů v důsledku akutraumatu, ale spíš ve vztahu k mozkové variantě tinnitu.

ted je mi 31, kdysi před 10 lety jsem měl první pokusy s léčbou tinitu pomocí kapek, ustoupilo to. Teda já si myslel že ustoupilo. znova se to objevilo před zhruba 4 lety. od té doby to poslouchám, slyším, první roky byly těžký, dokonce jsem se psychicky zhroutil a skončil v nemocnici. podstoupil jsem TRT, to mi výrazně pomohlo, následně jsem se začal orientovat více na východní kultury a začal praktikovat meditace.

při hospitalizaci mi zjistili že vlastně celou dobu mam ADHD a že mé potíže pramení z tohoto, že vše mám díky ADHD zesílené, hlavně vnímání negativních emocí. spousta všěcí v mém životě byla tímhle značně vysvětlena. vyfasoval jsem léčivo na ADHD a jelo se.

Jednoho dne jsem přemýšlel, zda tinitus, visual snow a ADHD mají svoji spojitost. Ani mi moc nedalo problém přijít na to, že ADHD a Tinitus mají společný třeba to, že člověk není schopen některé věci ignorovat a neustále všemu dává stejny vyznam, jinými slovy tzv. filtr. hodně jste slyšeli, že tinitus a filtr který odstranuje právě to pískání nějak selhal. a u ADHD se to projevuje podobně, ale třeba člověk se nedokáže soustředit v místnosti plný lidí, neustále slyší všechno apod. Napadlo mne, že to je dost obdobný. Na facebooku moderuju skupinu ADHD v dospělosti, anketa mezi nimi odhalila zhruba u 30% tinitus a visual snow (30% všech členů, přičemž všichni asi neodpovědli), což je brutální nárust proti avizovaným 6-10ˇ%. Hledal jsem další spojitosti. Společné ač běžné věci jsou třeba i brainfog, nesoustředěnost, unava apod. Jsou to věci, který jsou podobný i jiným zaležitostem jako deprese, ale často se na facebooku Mame tinitus objevuje kromě jiného i to, že lidi sáhli po antidepresivech protože byli fakt zničený a jejich tinitus se zesílil. To byl další impulz, protože antidepresiva SSRI (Escitalopram např.) zvyšují sice dostupnost serotoninu, ale snižují dostupnost dopaminu. Jako další bylo, když jsem četl studii podávání antiparkinsonik (ty zvyšují dopamin v mozku) a utlumení tinitu. Koneckonců receptory dopamidu D2 v mozku mají kromě jiných operací na starosti přenos "auditory informací" .zvýšenou aktivitu v auditory kortexu si lze vysvětlit i tím, že oblast maká na plný výkon, protože má málo dopaminu k dispozici (analogie když přivezou do zaplavené oblasti potravu, tak se na to všichni vrhnou a v oblasti je přehnaná aktivita)

Spousta lidi chodí ke Klubalovi kvůli nějaký borelioze, kde se jim neustále nedaří pomoci ničivých antibiotik toho zbavit. Přitom pravda může být v mozku a molekule dopaminu.

Co s tím? Moc věcí mne opravdu nenapadá, nejsem farmaceutický výzkumník. Cesta by mohla být konzumovat hodně Tyrosinu - prekurzor dopaminu - popřípadě si sehnat antiparkinsonika, ale který lékař to bez dg napíše? Popřípadě využití stimulantů by tak bylo možný, ale díky navykovosti by to mohl byt problém. Pakliže se všechny výzkumy budou soustředit na ucho - kde to je ale problém tak 50% tinitářů - tak se ani v tomto nic nezmění. Nicméně tahle informace má i zásadní dopad na pochopení tinitu. přestal jsem studovat a zkoušet, co s tím. Asi s tím nic v dohledné době nepůjde.

Co vy, pozorujete na sobě nějaké znaky ADHD?

Zpět na