Tinnitus mi zničil život.

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
Zničenejčlověk
Příspěvky: 5
Registrován: sob 08. dub 2017 14:13:34

Tinnitus mi zničil život.

Příspěvekod Zničenejčlověk » ned 16. dub 2017 1:01:06

Tak jsem to ve svých 17 letech už taky dostal, sviňu jednu ! Tinnitus jsem dostal. Ničí mi to život víc než komukoliv jinému, alespoň mi to tak připadá. Abych to přehlušil musím si pouštět nějaké hučící videa na YT, připadám si jako blázen! a jako by na něčem závislí, protože bez hluku se ze mě stává agresivní osoba. Cítím s lidmi, kteří mají podobný problém.

Hned první den, kdy jsem zjistil, že šum v ušách mám, jsem hnedka věděl, že jsme v hajzlu! Protože dobře vím, že přese mě se nikdy nic nepřežene. Před tinnitem jsem měl dlouho každodenní točení hlavy. Je to mé prokletí. Miluju špacírung, ale kdykoliv vstanu, tak se mně točí hlava. Každý den navíc mám občasné a divné šimrání hlavy - dříve to bylo bolení hlavy, teď se celkově nějak charakteristika mých problémů změnila i to točení a samo sebou jsem získal tinnitus jako bonus. Zajímavé je, že když se ráno probudím, tak nemám to točení hlavy (tj. do dvou 2 hodin od probuzení) a tinnitus, dokud nevstanu, mám slabý, skoro žádný...

I mně je jasné, že jediný způsob, jak se s tinnitem vypořádat je se s ním naučit žít, resp. ho nevnímat. Já jsem udělal veliké kolečko kolem doktorů se svými problémy - laser do uší (na to nechoďte, nevím o nikom, komu by to pomohlo, co tak zuřivě čtu fórumy ohledně tinnitu) - [stejně nechápu proč mě ušní poslala prvně po prvním týdnu s tinnitem zrovna na laser, když všude čtu, že se posílá spíš na infuze], rehabilitace, neuroložka - ta mi řekla, že má tinnitus taky, mávla rukou a řekla na shledanou, potom jsem zkoušel psí kusy, co jsem našel na internetu, ale nic. Chtěl bych si na to zvyknout a jsem docela, si myslím, otevřený k tomu to přijmout, jak to je, ale problém je to, že tinnitus není jediná věc, která mě každý den a pocelý den trápí - ještě jsou tu ty závratě, to opravdu stačí si dát procházku malou 2 min a hned se hlava točí, nemůžu třeba vůbec tančit! Plus i ten tinnitus sám o sobě se mění a to samozřejmě jen k horšímu, po těch rehabilitacích mi to přišlo ještě snad horší.

Chtěl jsem se podělit se svým příběhem s Vámi a hodně mě zajímají i Vaše zkušenosti. V mém okolí tinnitus a ani žádné každodenní točení hlavy nikdo nemá, takže se často setkávám s nepochopením a údivem. Já mám tinnitus zatím 3 měsíce, co Vy?

*aktualita: Teď když to píšu, tak my zalehlo to postižené ucho a pískalo 3x víc, po 15 sekundách se to vyrovnalo a pískot se vrátil snad na původní hodnotu.

michal
Příspěvky: 315
Registrován: pát 01. bře 2013 12:06:52
Bydliště: Praha východ

Re: Tinnitus mi zničil život.

Příspěvekod michal » ned 16. dub 2017 19:24:11

Ahoj. Vezmu to pozpátku
- 15 sekundové hlasité pískání, které se srovná je tranzientní šum, který mají i lidé bez tinnitu http://www.itinnitus.cz/forum/viewtopic.php?f=7&t=820
- tinnitus s točením hlavy by mohla být Meniérova choroba - více na FB https://www.facebook.com/groups/406816982855392/?ref=bookmarks
- pokud jsi přečetl kde co na webu, tak ještě vyzkoušej HBO, to je jak na Meniéra tak na tinnitus
- tinnitus dá v první fázi zabrat, tak se drž a když tak se přihlaš na FB máme tinnitus a ptej se https://www.facebook.com/groups/904079546369135/
- pokud je to nesnesitelné tak si nech předepsat AD nebo zkus terapii TRT

Jinak se drž a ozvi se.

Zničenejčlověk
Příspěvky: 5
Registrován: sob 08. dub 2017 14:13:34

Re: Tinnitus mi zničil život.

Příspěvekod Zničenejčlověk » pon 08. kvě 2017 17:22:17

Dobrý den,

děkuji za odpověď, ale dvou věcem nerozumím: Co je to HBO? co je to AD? Děkuji.

Jinak si nemyslím, že by to měla být Meniérova nemoc. V životě jsem neměl nevolnost během točení hlavy. To spíš benigní paroxysmální periodické vertigo, ale zase tomu úplně nerozumím, co to je.

michal
Příspěvky: 315
Registrován: pát 01. bře 2013 12:06:52
Bydliště: Praha východ

Re: Tinnitus mi zničil život.

Příspěvekod michal » úte 09. kvě 2017 19:10:25

AD = antidepresiva
HBO = hyperbarická oxygenoterapie ( barokomora )

Co se týká poslední věty - na to by ti měli odpovědět specialisté :-)

Aleš
Příspěvky: 1
Registrován: ned 14. kvě 2017 10:32:46

Re: Tinnitus mi zničil život.

Příspěvekod Aleš » ned 14. kvě 2017 12:55:16

Ahoj, mám dotaz na ten laser, co tě poslala doktorka.
Jestli víš, jaký to byl laser, myslím výkonem a kolikrát jsi na něm byl, zda víš jakou máš viskozitu (hustotu) krve.
Aleš


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů