Návrhy a nápady

Povídání o všem možném i nemožném.
michal

Návrhy a nápady

Příspěvekod michal » pon 11. bře 2013 11:42:23

Vzhledem k tomu, že za účel tohoto fóra považuji především shromažďování informací o tinnitu, přicházím s menším nápadem.
Za poslední dobu jsem se dost věnoval průzkumu internetu, co je nového v oblasti léčby tinnitu. Našel jsem dost informací a postupů. Bohužel není v mých časových silách rozvinout jednotlivé odkazy dopodrobna. Chtěl jsem tedy poprosit, zda by jste se někdo neujali zjišťování podrobných informací.
Dám příklad :
Někdo si vezme za svou třeba metodu Neuromonics a zjistí co nejvíce bude umět. Třeba se přihlásí na zahraniční fóra a vytáhne z lidí zkušenosti jaké s tím mají, jak to funguje, co poslouchají ve sluchátkách, kolik je to stálo, jak jsou s tím spokojení, atd ........
Nepospíchá to - měsíc nebo dva, žádná míra, ale bylo by dobré vědět, že si to někdo vzal za své.
Já sám mám kontakt na výzkumný ústav AV, kde mi slíbili informace o VNS terapii a optogenetice.
A tak si to beru "za své". Tak co jdete do toho ?

Seznam :
VNS terapie ( Serenity system ) - michal
Optogenetika - michal
TRT - ???
rTMS - ???
GABA ( dr. Tzounopulos ) - ???
Neuromonics - ???
BeyondTinnitus - ???
XinoTinnitus - ???
Serenade - ???
Acoustic CR Neuromodulation - ???
Farmaka ( antidepresiva a jiné ) - ???
Hypnóza - ???
Rehabilitace - ???
a
cokoliv jiného

mejla
Kontaktovat uživatele:

Re: Návrhy a nápady

Příspěvekod mejla » pon 11. bře 2013 12:29:00

Dobrý nápad!

Já bych mohl rozvinout TRT - zrovna tuhle jsem četl nějakou kritiku na německém fóru a stáhnul i nějakou studii, která na TRT pohlíží z "druhé" stránky.
Ohledně těch ostatních metod tam taky zkusim něco najít.

michal

Příspěvekod michal » čtv 14. bře 2013 17:24:53

Sorry Mejlo, že se ti vrtám do tématu, ale k TRT ti posílám jeden odkaz, který jsem náhodou našel.
Je mimo jiné jak se programuje TRT zařízení.
http://hearing.siemens.com/Resources/Literature/_Global/publications/2012%20-%20backgrounder%20-%20tinnitus%20management.pdf;jsessionid=AAE154432AFA66D13EBD3541790C0839.live1?__blob=publicationFile

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » čtv 14. bře 2013 20:13:04

super, to se bude hodit, díkes!

Topeko

Příspěvekod Topeko » úte 02. dub 2013 17:37:59

Zdravím všechny tinnitáře.Se zájmem jsem si přečetl od Mejly článek z 6. mez.kongresu o tinnitu.Celý článek na mě působobil tak,že tam všichni tlachali a tlachali.Příklad:Oproti vžité představě umíme léčit naprostou většinu tinnitů-řekl MUDr. Ivan Šejna.Takovou hovadinu jsem od lékaře s titulem csc. nečekal.Udává se,že se vyléčí pouze 10 až 20 procent a to musí postižený přijít do týdne od začátku příznaků.Jestliže se takto chlácholí všichni lékaři,tak se nedivím,že nic nemají.Vždyď vlastně oni vyléčí skoro všechno.Jsem rozladěn(mírně řečeno).Ahoj a nespoléhejte na lékařskou vědu.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » úte 02. dub 2013 17:56:53

Topeko píše:Zdravím všechny tinnitáře.Se zájmem jsem si přečetl od Mejly článek z 6. mez.kongresu o tinnitu.Celý článek na mě působobil tak,že tam všichni tlachali a tlachali.Příklad:Oproti vžité představě umíme léčit naprostou většinu tinnitů-řekl MUDr. Ivan Šejna.Takovou hovadinu jsem od lékaře s titulem csc. nečekal.Udává se,že se vyléčí pouze 10 až 20 procent a to musí postižený přijít do týdne od začátku příznaků.Jestliže se takto chlácholí všichni lékaři,tak se nedivím,že nic nemají.Vždyď vlastně oni vyléčí skoro všechno.Jsem rozladěn(mírně řečeno).Ahoj a nespoléhejte na lékařskou vědu.

To nebyl článek z 6. mezinárodního kongresu v Belgii, ale z Mezinárodního kongresu ORL 2012 v Praze - možná jsem ho trochu nevhodně přilípnul do Michalova tématu (nechtěl jsem zakládat nový topic). Ta věta, z které jsi rozladěn - také mě zaujala a v duchu jsem byl chvíli "rozladěn" úplně stejně :) - nicméně podotýkám, že nejde o text určený pro laickou veřejnost a nevíme v jakém kontextu pan Šejna mluvil, nemyslím, že by se lékaři chlácholili, jak umíme zatočit s tinnitem - kdyby tomu tak bylo, nekonaly by se takovéto konference a neprobíhaly by výzkumy...
Na lékařskou vědu přesto stále spoléhám - na co jiného už by člověk měl spoléhat? Nikdo jiný než lékaři a vědci nám zřejmě pomoci nemůže :)

michal

Příspěvekod michal » úte 02. dub 2013 18:12:18

Jojo, třeba MUDr. Šejna má vžitou představu, že to umí léčit a třeba ví víc než ostatní.
Ani na tom 6.mezinárodním kongresu v Belgii si toto nedovolil nikdo říct a že tam bylo odborníků.
Nicméně aspoň, že v tom Mejlovo článku byl v realitě Doc. Hahn.
Jinak mě "zaujala" úspěšnost léčby laserem :) , ta taky nebude tak vysoká.

michal

Příspěvekod michal » pát 05. dub 2013 10:32:30

Metoda Acoustic CR neuromodulation je druhá nejdostupnější zvukoterapie po TRT. TRT u nás a CR v Německu. Ekonomicky vycházejí také "skoro" nastejno. TRT cca 4000 USD a cca CR 3000EUR. Co se týká nošení zvukového zařízení u TRT píší 6-8 hodin u CR 4-6hodin denně. První výsledky u TRT mohou být po 6 měsících u CR po 3 měsících. TRT je i pro lidi s vyší ztrátou sluchu než 50 dB, CR je do ztráty 50 dB.

Vzhledem k tomu, že nevládnu německým jazykem, prosím někoho kdo ho ovládá aby zjistil na německých fórech nějaké recenze o CR od uživatelů nebo i nějaké další informace.

Články z mezinárodní konference jsou pěkné a přesvědčivé nicméně jsou od lidí, kteří CR vyvíjeli.
Jinak věřím, že pokuď to bude mít rozumnou účinost, že se najde pár lidí od nás z republiky, kteří by to byly ochotni vyzkoušet. Např. Bláňa a Veru :D a já bych se možná taky přidal.

mejla
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mejla » pát 05. dub 2013 11:00:41

já jsem zaregistrován na německém fóru, ale to je tak "zadělané" desetitisíci příspěvky, že se tam strašně špatně vyhledává a orientuje - nicméně o všech těch léčebných metodách, které tu máme, tam pár zmínek je - ale spíš formou odkazů na články apod., zkušenosti tam lidi moc nepíšou- ale budu ještě hledat

Honzaja

Příspěvekod Honzaja » čtv 29. pro 2016 21:51:30

Zdravím, zajímalo by mně, zda někdo zkoušel dostupné věci jako je Shamballa, reiki, také se zdá, že pomoc by mohl pobyt v pyramidě  nemyslím zrovna v Egyptě. Dík za zkušenost Honza

Mates

Příspěvekod Mates » úte 10. led 2017 18:03:32

Shamballu jsem nezkoušel. Mam nejaké nerosty na ruce jako náramek. Nic. Reiki jsem také nezkoušel, ale shiatsu. Nic. No a v pyramidě jsem byl a mám ji i doma. Žádný efekt to na mě nemělo.

Honzaja

Příspěvekod Honzaja » sob 03. bře 2018 19:47:37

Děkuji za odpověď, dlouho jsem tu nebyl. Od té pyramidy jsem si moc sliboval, četl jsem celou knihu a informace mě dost nadchly. Pokoušel jsem se ji vyrobit, ale je to složitější než jsem myslel. HJ

Zpět na