Tinnitus po úraze - hypotéza

Informace o probíhajících výzkumech, klinických studiích a nových metodách léčby tinnitu.
michal

Tinnitus po úraze - hypotéza

Příspěvekod michal » úte 07. úno 2017 10:24:37

Vzhledem k tomu, že podstatná část konvrzace na téma tinnitus funguje především na FB, beru fórum jako inforamční základnu, kde by neměli určité zprávy tak snadno zapadnout jako na FB.

Co se týká tinnitu po úraze, tak jsem dlouho nevěděl jak to pochopit. Ale před vánocemi žena rodila císařem a po epidurálu jí začal unikat mozkomíšní mok. Šílený bolesti hlavy, motolice atp. Naštěstí se to dá zastavit tzv. krevní zátkou, která i u ní ihned pomohla. Já si v mezidobí přečetl o tomto problému spousta článků, kde se mimo jiné píše, že mozkomíšní mok je nějak propojen s perlymfou nebo endolymfou ve vnitřním uchu a že může dojít k přechodnému snížení sluchu. Ve spojitosti co říká Marcela Černocká ( viz FB ) a že znám jeden tinnitus po opěrkovém syndromu po havárii a s těmito informacemi co se děje při úniku mozkomíšního moku mám hypotézu, že při těchto stavech dochází k změnám vnitřního tlaku tohoto moku, který se propisuje i do endolymfy nebo perlymfy a při nějaké kombinaci ještě s něčím ( nevím s čím ) vzniká tinnitus. Odpovídalo by to i některým tinnitům od Meniéra ( tem je taky hypotéza o změně tlaku endolymfy nebo perlymfy ) a možná nějakým tinnitům od krční páteře.

Zpět na