Můj příběh - petr.pce

Aneb jak to všechno začalo. Napište ostatním, kdy se u vás projevil TINNITUS, jak jste s ním bojovali či jak jste se s ním naučili žít.
petr.pce

LLLT, rTMS a ostatní

Příspěvekod petr.pce » ned 15. úno 2015 13:36:26

Problém u mne začal po velké fyzické námaze, rovněž nemohu vyloučit vliv většího zatížení stresem. Nejdříve jednostranný pípavý tón (pravděpodobně kochleární poblém)potom rozšíření na obě strany po cca 2 měsících, takže nakonec levé pípání, pravé bzučení + na obě pískavý šum (zde již jde pravděpodobně o dílo mozku - jiná interpretace příchozích vzruchů z kochley). Šelest mám nyní víc jak 1 rok, dnes již podstatně slabší, původně až cca 45-50dB v extrémech. Po cca půl roce se přidala hyperakuze, dnes již slabší. Podstoupil jsem MR - bez nálezu.

Dále uvádím vše co jsem prozatím zkusil a jaké byly výsledky, chronologicky zhruba po sobě:

Betahistin: bez výsledku, bylo mi po něm i nepatrně špatně, cca 2-3 týdny - klasická první návštěva ORL + info že mi nic jiného na to nabídnout nemohou

Ženšen pravý čínský: za účelem potlačení autuimunitní reakce - "vygoogleno", pozitivní zkušenost, poměrně velké denní dávky, v tu dobu jsem nevěděl, že by mohly pomoc kortikoidy, nakonec jsem s ním přestal kvůli insomnii a šelest se vyvíjel dál

AD Trittico: velmi špatná zkušenost, původně kvůli insomnii způsobené šelestem, razantní zhoršení, nějakou dobu jsem se to pokoušel brát, ale opravdová úleva přišla až po vysazení, u jiných šelestářů vesměs s AD prý pozitivní výsledky

LLLT (laser) - celkově hodně pozitivní zkušenost hlavně na původní pravděpodobně kochleární problém (levostrané pípání). Začal jsem s výkonem 5mW/650nm (viditelná červená barva světla), expozice ve směru acusticus externus (vnější zvukovod) a potom po nastudování problematiky (Dr. Wilden + tuzemské studie) pokračoval s laserem 300mW/800nm (neviditelná infračervená barva světla) opět expozice acusticus externus + jsem přidal expozici processus mastoideus (za uchem, brad. výběžek spánkové kosti), IR 300mW kost prosvítí -zkoušeno, jestli je však intenzita světla ještě významná netuším. Zkoušel jsem laser s modulací (5Hz CW)i bez a nezaznamenal jsem rozdíl, proto jsme pokračoval bez modulace - názory na to se různí. Šelest mi na laser jednoznačně reaguje a to i teď po roce. Kdo budete LLLT praktikovat, tak se neděste případného zhoršení v prvním období používání. Podle všech studií, ten kdo reaguje zhoršením se nopak může těšit z očekávání výrazněji lepšího výsledku. LLLT jsem praktikoval cca 3/4 roku.

EGB 761 ( Tebokan, Tanakan...) - několik měsíců, bráno pedevším jako možná podpora LLLT, vliv nemohu jednoznačně posoudit, každopádně po prvním měsíci spíše nic razantního

Cavinton - cca 2 měsíce, v tu dobu trochu zlepšení

Secatoxin - cca týden, nic nepozorováno

Barokomora: 30 hodinových simulvaných ponorů, tlak cca 2 bary, výsledek trochu zlepšení

Rehabilitace - klasicky krční páteř, vysloveně s ní problémy nemám, ale také sedím minimálně 8,5 h denně za PC, původně se mi zdálo, že tam jistý vliv byl, ale před a po spíše stejné

Rivotril - nic nepozorováno na šelest, celkový útlum, zkoušeno pouze několikrát

Lyrica - byl mi doporučen, ale nezkoušel jsem a asi ani nebudu

psychowalkman - cca týden - bez pozorovatelného výsledku na šelest a relaxaci

rTMS - 2 x 5 dní cca 1/2 hodiny, stimulace Brodmanovy oblasti 42 - na dominantní hemisféře, 1Hz pulzy, u mne 1,65T, zaměření přes motorický kortex. I když jsem měl po přečtení studií (hlavně doc. Anders) docela velké očekávání výsledku, tak mi to nepomohlo. Jediné co jsem pozoroval za celou dobu byla hodně zvýšená četnost tranzientních šelestů s dobou trvání cca 5-10s. Nikdy se to však nedělo během stimulace. Tedy žádné klidnění auditory cortexu jsem nepozoroval, spíše mírně naopak - nové tranzientní šelesty.

tónové terapie - lehká modifikace znění šelestu + jednoznačná pomoc s hyperakuzí

TRT- tedy jen používání TCI (generátor ještě upraveného růžového šumu pod úrovní šelestu) z celé TRT, používám cca měsíc, brzo hodnotit, ale celkový pocit z ní dobrý

michal

Můj příběh - petr.pce

Příspěvekod michal » pon 27. bře 2017 14:37:19

-

Zpět na