T - zánět ucha

Zeptejte se ostatních uživatelů na cokoli, co souvisí s tématem TINNITUS.
Faboslav

T - zánět ucha

Příspěvekod Faboslav » pát 20. dub 2018 14:17:10

Zdravím všechny,

je mně 22 let a jsem z Brna. Přibližně na začátku tohoto měsíce jsem měl klasicky rýmu, nějaký ten kašel. únava a tak, po týdnu zkoušky vyléčení doma jsem šel k praktické lékařce na kontrolu, říkala mně, že mám trochu červené pravé ucho, ten večer mně v něm začlo mírně pískat, o dva dny později(v středu) jsem šel na ORl, potvrdili, že mám něco s pravým uchem, dostal jsem kapky do ucha, o dva dny později(v pátek) pravé ucho se nelepšilo, šel jsem znova na ORL, tentokrát už tam byl zánět, tak ucho píchli. Po celou dobu jsem v uchu neměl žádnou bolest, jen pískání a zalehnutí, po propíchnutí jsem 5 dní až do středy vyplachoval borovou vodou a bral brufen, 3x za den. V tuto chvíli jsem byl stále trochu nemocný rýma, zahlenění v krku a taky jsem si všiml různých bouliček ve spodním rtu a na kořene jazyka(s tímto na ORL nic nedělali a půjdu teprve k zubařce). Následující týden ve středu(18.4.2018) jsem šel na kontrolu URL v tuto chvíli už nepoužívám borovou vodu ani neberu brufen. Ucho se léčí, levé ucho celou dobu v pořádku, udělali, audiometrii, sluch úplně v pořádku v normě(to vyšetření teda podle mně nemůže být vůbec přesné s danou technologií, ale co už), akorát zjistili tón mého T na pravém uchu a začal jsem užívat Tebokan 3x za den, ve stejný den večer mně začlo pískat v levém uchu, které bylo po celou dobu a je v pořádku, takže jeden zvuk vychází "ze zadu z hlavy" a druhý mírný z pravého ucha. Následně jsem byl na ORL i ve čtvrtek, kvůli počátku pískání v levém uchu, vyšetření krve v pořádku, krční páteř taky v pořádku. No dostal jsem na předpis ještě Betaserc(2x za den). Momentálně jsem objednaný na neurologii a na jiné ORL, kde bych chtěl podle manuálu na akutní tinnitus z této stránky provést další vyšetření. Nikdy předtm v životě jsem neměl nic s ušima ani zánět.

Toto je tedy můj příběh, měl bych otázky a to co si o tom obecně myslíte a dále, jestli za vznik mého tinnitu může zánět středního ucha, když z prvu pískalo jen pravé ucho s zánětem, ale teď mně píská v obou. A jaké si myslíte, že by měli být mé další kroky popřípadě rady? Aktuálně toho moc nenaspím, ale zvládám to.

michal

Re: T - zánět ucha

Příspěvekod michal » pon 07. kvě 2018 12:16:17

Zánět středního ucha je možná příčina. Zkus Betaserc v nějakém rozumně větším množství. To druhé je zvláštní, ale už jsem se setkal u tinnitu s lecčím.

Zpět na