MicroTransponder získal 3,4 mil. na testování nové metody léčby mrtvice a tinnitu

článek ze září 2013

Firma MicroTransponder z amerického Dallasu oznámila, že připravuje 3 klinické studie, které vyhodnotí inovativní metodu neurostimulace u pacientů postižených mrtvicí a u lidí žijících s tinnitem.

MicroTransponder získala většinu prostředků díky společnosti Green Park & Gold Ventures a přispěla také Texaská univerzita. Podle doktora Claye Heightena, jednoho ze zakládajících členů Green Park & Gold Ventures, může VNS terapie změnit stávající standardy v péči o osoby trpící neurologickými onemocněními.

Jordan Curnes, prezident a provozní ředitel společnosti MicroTransponder, řekl, že získané finanční prostředky budou použity na 3 klinické studie: dvě pro pacienty s mrtvicí a jedna pro pacienty s tinnitem. Firma navrhla „Vivistim System“ obnovující funkčnost horních končetin u pacientů po mrtvici, zatímco „Serenity System“ byl navržen pro pacienty s tinnitem.

Curnes vysvětlil, že Vivistim i Serenity System je založen na stimulaci vágového nervu (nervus vagus – bloudivý nerv, pozn. překl.) používané v kombinaci s jinými terapeutickými zásahy. Tyto nové léčebné postupy přispívají ke zlepšení stavu u pacientů po mozkové příhodě a u pacientů s tinnitem.

Cílem společnosti MicroTransponder je registrace ochranných značek „Vivistim System“ a „Serenity System“ během příštího roku a poté získat prostředky na další klinickou studii, která se již bude zabývat aplikací neurostimulátorů jednotlivým pacientům.

Originál: bionews-tx.com/news/2013/09/19/microtransponder-raises-3-4-million-to-test-new-treatments-for-stroke-and-tinnitus/

Více informací o VNS terapii naleznete na našem diskuzním fóru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Tinnitus. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.