OTO-311 jde do další fáze testování

Firma Otonomy Inc. se sídlem v San Diegu se specializuje na vývoj léků pro léčbu poruch sluchu, mezi které je řazen i tinnitus. U přípravku OTO-311 je přínosem především způsob jeho aplikace. Nosičem léčivé látky je speciální koloidní roztok, který při pokojové teplotě je zcela kapalný a při ohřátí na teplotu lidského těla (cca 35 °C) se přemění na netekutou gelovitou hmotu. Tato je lidským tělem pozvolna vstřebávána. Jestliže do ještě kapalného roztoku přidáme léčivou látku, je tato pak pozvolna uvolňována.

Zdroj: otonomy.com

Zdroj: otonomy.com

Metoda je invasivní, látka je vpravena injekční stříkačkou do oblasti středního ucha a zde potom dlouhodobě působí. Na podobném principu by měla fungovat i látka AM-101, o které jsme již informovali. Přínos této metody spočívá v tom, že účinná látka je aplikována přímo na postiženém místě. Neprochází trávicím traktem, ani krevním řečištěm. Tím nejsou potlačeny její účinky a může mít i mnohonásobně vyšší koncentraci pro dosažení léčebného účinku.

Ve stádiu klinických zkoušek jsou i další přípravky společnosti Otonomy Inc. – AuriPro a OTO-104. První je určen pro léčbu středoušních zánětů, kdy jako léčivá látka jsou přidávána antibiotika a druhý přípravek se steroidy je určen pro léčbu Ménierovy choroby.

OTO-311 je ve stádiu předklinických zkoušek a zatím není jasné, zda-li by se mělo jednat o lék na akutní nebo chronický tinnitus – do druhé fáze studie, která bude probíhat v příštím roce v USA, se totiž můžou hlásit pacienti s tinnitem o libovolné délce jeho trvání.

Zdroj: otonomy.com

Příspěvek byl publikován v rubrice Tinnitus. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 reakce na OTO-311 jde do další fáze testování

  1. Radek napsal:

    Cetl jsem original dokumentu z Britanie… je to 6, nebo 9 vpichu skrze bubinek behem nekolika mesicu, coz pro sluch urcite nebude prinos. Tinnitus se v predchozich testech zlepsil asi ctvrtine lidi a to o par dB a desetine lidi se to o par dB zhorsilo. Nedoporucuji

  2. Honza napsal:

    Ahoj, zkoušel někdo již léčbu Reiki nebo Shamballa. Moc by mě zajímal výsledek, Honza

Napsat komentář